Papa Françesku: Shqipëria, një vend që ka vuajtur nga regjimi ateist

September 17, 2014 11:48

Papa Françesku: Shqipëria, një vend që ka vuajtur nga regjimi ateist

Papa Françesku ka lëshuar një deklaratë katër ditë para vizitës së tij në Tiranë.

Ai e ka cilësuar Shqipërinë si një vend që ka vuajtur nga një regjim ateist.

Megjithatë, tashmë Shqipëria, sipas Papës, është një vend për t’u marrë shembull për tolerancën e vet fetare.

Të dielën do të jem në Shqipëri për të vizituar një vend që ka vuajtur nga një regjim i tmerrshëm ateist.

Tani Shqipëria po përjeton një proces pozitiv e paqësor të bashkëjetesës fetare.

Përshëndes me shumë ngrohtësi popullin shqiptar dhe i falenderoj për përgatitjen e kësaj vizite”, ka thënë Papa Françesku.

 

September 17, 2014 11:48
Komento

7 Komente

 1. andromeda September 17, 12:09

  Do vish e do ikësh dhe ne do na mbetet ‘zoti ju dhashtë’.

  Reply to this comment
  • Raimond Vlonjati September 19, 04:35

   Ishim shume here me mire ateist, pa kisha dhe xhamia , se sa me to .

   Punojne njerezit, qe te hane qyl Prifterinjte e hoxhallaret, ca parazite te shoqerise qe majmen me varferine tone dhe po perpiqen te prishin kohezionin e shoqerise sone

   Reply to this comment
 2. kolonel September 17, 14:24

  sherbimet secrete greko-serbe kane kohe qe jane pregatitur te gjejne nje Ali Akca serbo-malok per atentat

  Reply to this comment
 3. info-analitike September 17, 15:50

  Ne fakt ne rresht te pare per te takuar Papen do te jene te bijte a tyre krimineleve qe torturuan dhe perskutuan perfaqesuesit e kishes katolike ne Shqiperi.

  Reply to this comment
 4. nastradin September 17, 15:51

  Populli jetonte shume here me mire o zoteri ne komunizem.

  Reply to this comment
 5. beni September 17, 16:31

  Kush te ka genjyer per tolerance fetare !
  Komunistet gjoja qe e quajn veten ateiste ose islamiste te fshehur ne brendesi nga menyra se si kerkojn te qeverisin! Kryeministri jon ne detyre, jo vetem qe nuk i esht bindur krishterimit kur gruan nuk ka dash qe ta pakezoj, e flet per fen e te drejten e besimit te krishtere? Mos u beso komunistve or pap francesku, ne shqipni nuk ka pas kurren e kurres tolerance sidomos kur bien nga kolltuku e kur fillojn e refehen per kryepeshkopin ton janullatos,!

  Reply to this comment
 6. zqk September 18, 02:57

  Ah sikur te mbeteshim ateiste te gjithe! Te pakten nuk do shkonte kush te luftonte per ISIS, e nuk do vriste ushtare amerikane ne Gjermani.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim