Papa:Të mos përsëriten ngjarjet e vitit 2017, të rikthehet paqja

December 31, 2017 22:42

Papa:Të mos përsëriten ngjarjet e vitit 2017, të rikthehet paqja

 

Ati i Shenjtë Papa Françesku ka deklaruar gjatë ditës së sotme se viti 2017 u prish nga luftërat, padrejtësitë dhe gënjeshtrat, secili duhet të marri përgjegjësitë për këto ngjarje.

Këtë deklaratë e bëri për një mesazh paqeje gjatë vitit 2018.

Ai tha se bota duhet të ndaloj shkatërrimet dhe çdo konflikt, të mos përsëriten ngjarjet e vitit 2017.

December 31, 2017 22:42
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*