Paqe mes të mëdhenjve, Franca dhe Gjermania ndalen në barazim

September 6, 2018 22:54

Paqe mes të mëdhenjve, Franca dhe Gjermania ndalen në barazim

Gjermania dhe Franca kanë barazuar 0-0 në ndeshjen hapëse të Ligës së Kombeve.

Të dyja skuadrat zbritën në fushë me formacionet më të mira, por nuk arritën të shënonin gol.

Pjesa e parë ishte disi më e ekuilibruar, ndërsa në fraksionin e dytë formacioni i drejtuar nga Joachim Low ishte më ngulmues, por pa arritur deri te goli.

Në Ligën C u zhvilluan dy sfida në Grupin 3. Norvegjia mposhti 2-0 Qipron, ndërsa Sllovenia kaloi 2-1 Bullgarinë.

Në Ligën D, në Grupin 1, Gjeorgjia fitoi 0-2 në fushën e Kazakistanit ndërsa Letonia barazoi 0-0 me Andorrën, kurse në Grupin 4 Armenia iu imponua 2-1 Lihtenshtajnit dhe Maqedonia 0-2 Gjibraltarit.

o.j/dita

September 6, 2018 22:54
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?