Para 1 viti ankohej e alarmuar për qentë e rrugës, sot…

April 3, 2021 18:16

Para 1 viti ankohej e alarmuar për qentë e rrugës, sot…

Pavarësisht rasteve të shumta të kafshimit prej qenve te rruges ne Tirane, mes te cileve edhe femije, moderatorja Roza Lati ka dy dite qe ka marre megafonin gjoja ne mbrojtje te kafsheve endacake.

Por një vit më parë, Roza Lati, e cila sot ben si mbrojtëse e qenve te rruges, i shkruante personalisht e alarmuar kryebashkiakut Erion Veliaj, nga i cili kerkonte që “t’i jepte drejtim këtij problemi” njëherë e mirë me qentë e rrugës.

Më 27 maj 2020, Roza Lati i ankohej Veliajt për një sulm që ajo personalisht kishte pësuar nga disa qen rruge. Jo vetëm kaq, por Roza Lati shprehet e gatshme që të ndihmojë edhe vetë për t’i dhënë drejtim këtij problemi.

Postimi i plotë:
Roza K. Lati
Përshëndetje Erjon. Kemi një problem këtej nga Liqeni, rrugët e biçikletës, që janë afër Gardës, më saktë mu mbrapa Sheratonit. Ka rreth 1 vit që këtej vërdalliset një bandë me qen rrugësh që të bëjnë prit dhe janë gati të sulmojnë.
Para një viti kanë qenë më pak në tufë, por muajt kalojnë dhe rriten në numër.
Kur dal për vrap me qenin tim shtëpiak, më sulmojnë përditë kjo banda e qenve të rrugës që ka zaptuar territorin.
Unë jam ambientalistja nr. 1 për të drejtat e kafshëve, por ENOUGH IS ENOUGH.
Ju lutem një nr kontakti për t’i dhënë drejtim këtij problemi sepse edhe tani që po ju shkruaj, po dridhem.
Ju falenderoj. Sot postova dhe në instagramin tim (në instaStory) për këtë çështje. Madje i kam kapur në video”, shkruante Roza Lati.

o.j/dita

April 3, 2021 18:16
Komento

10 Komente

 1. Besa April 3, 18:51

  Dhe pas ketij m,esazhi Erioni i beri zap qwente e rruges duke nenkuptuar se ai i respekton ankesat e qytetareve te Tiranes se prandaj eshte votuar nga ata!
  Por realiteti eshte krejt ndryshe:E gjitha eshte propagande mashgtruese!
  Ne Yzberisht(i kam shkryan disa here) bashkia nuk ka investuar asnje lek per cerdhe e kopshte shteterore,per lulishte,ka zaptuar te gjitha trotuaret dhe lulishtet rreth pallateve duke ua dhene kafeneve,nuik ka vendosur stola dhe tavolina per te pushuar pensionistet,nuk ka ndertuar asnje kend lojrash,nuk ka vendosur adnje hekur e p[aralewle gjimnastikore etj,duke i trajtuar 50 mije banoret e tij si ne GETO!
  Ja ky eshte Erion Veliaj i vertete!
  E di qe moderatori do ta censuroje,sepse nuk lejohen kritika per Veliajn,se Veliaj paguan per cdo lajm pozitiv per ate e jo per kritika!

  Reply to this comment
 2. Besa April 3, 18:51

  Dhe pas ketij m,esazhi Erioni i beri zap qwente e rruges duke nenkuptuar se ai i respekton ankesat e qytetareve te Tiranes se prandaj eshte votuar nga ata!
  Por realiteti eshte krejt ndryshe:E gjitha eshte propagande mashtruese!
  Ne Yzberisht(i kam shkruan disa here) bashkia nuk ka investuar asnje lek per cerdhe e kopshte shteterore,per lulishte,ka zaptuar te gjitha trotuaret dhe lulishtet rreth pallateve duke ua dhene kafeneve,nuik ka vendosur stola dhe tavolina per te pushuar pensionistet,nuk ka ndertuar asnje kend lojrash,nuk ka vendosur adnje hekur e p[aralewle gjimnastikore etj,duke i trajtuar 50 mije banoret e tij si ne GETO!
  Ja ky eshte Erion Veliaj i vertete!
  E di qe moderatori do ta censuroje,sepse nuk lejohen kritika per Veliajn,se Veliaj paguan per cdo lajm pozitiv per ate e jo per kritika!

  Reply to this comment
 3. Besa April 3, 18:52

  Dhe pas ketij m,esazhi Erioni i beri zap qente e rruges duke nenkuptuar se ai i respekton ankesat e qytetareve te Tiranes se prandaj eshte votuar nga ata!
  Por realiteti eshte krejt ndryshe:E gjitha eshte propagande mashtruese!
  Ne Yzberisht(i kam shkruan disa here) bashkia nuk ka investuar asnje lek per cerdhe e kopshte shteterore,per lulishte,ka zaptuar te gjitha trotuaret dhe lulishtet rreth pallateve duke ua dhene kafeneve,nuik ka vendosur stola dhe tavolina per te pushuar pensionistet,nuk ka ndertuar asnje kend lojrash,nuk ka vendosur adnje hekur e p[aralewle gjimnastikore etj,duke i trajtuar 50 mije banoret e tij si ne GETO!
  Ja ky eshte Erion Veliaj i vertete!
  E di qe moderatori do ta censuroje,sepse nuk lejohen kritika per Veliajn,se Veliaj paguan per cdo lajm pozitiv per ate e jo per kritika!

  Reply to this comment
 4. Gzim Kulufi April 3, 19:02

  Mire gazeta DITA qe keni lajme! Nuk jam kundra! Por pse nuk botoni edhe lajmin mbi lajmin tim, qe lajmerova policine per nje katundar qe po rrihte gomarin e tij, sa e la top ne vend, dhe policia nuk reagoi! Apo ngaqe une jam jevg dhe akoma nuk jam bere VIP! Kjo tregon qe ju jeni servile, ne gjuhe te huaj perkthehet: bythlepires!

  Reply to this comment
 5. violina April 3, 22:20

  Rospie mortja…

  Reply to this comment
 6. mali April 4, 16:48

  kjo poze djallezore ,me gisht ne goje te kesaj femre duhet mare seriozisht.Flet per qente dhe jo per bucet.Qente jane bere te merzitur,jane shtuar,buce ka pak.Kjo eshte Nr 1 qe do t’i jape zgjidhje.Nuk kane faj qente.

  Reply to this comment
 7. Prapaniku April 11, 12:06

  Sa të pëlqen të fusesh gjëra në goje moj buçe.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim