Para shpalljes së listave, PD bën një lëvizje të rëndësishme

May 25, 2017 13:43

Para shpalljes së listave, PD bën një lëvizje të rëndësishme

Partia Demokratike ka dorëzuar në KQZ kërkesën për t’u regjitruar si subjekt për zgjedhjet e 25 qershorit.

Kerkesa perfshin edhe pjesemarrjen e Partise Demokratike ne zgjedhjet e pjesshme ne Kavaje.

Kjo lëvizje e Partisë Demokratike është bërë 24 orë përpara afatit për dorëzimin e listave të kandidatëve.

Gjatë orëve të mbetura deri nesër në mbrëmje, Basha duhet të mbyllë negociatat me të gjithë aleatët e tjerë veç Nard Ndokës dhe Dashamir Shehit me të cilët e zyrtarizoi sot.

Më pas ai do të hartojë edhe listën përfundimtare të kandidatëve për t’ia dërguar KQZ-së.

May 25, 2017 13:43
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*