Paralajmërimi i Ramës për inspektorët: Kujdes me biznesin, do shkarkoheni

December 22, 2014 11:41

Paralajmërimi i Ramës për inspektorët: Kujdes me biznesin, do shkarkoheni

Kryeministri Edi Rama ka thënë se do shkarkohet nga puna çdo punonjës të administratës që pengon zhvillimin e biznesit.

Deklarata e tij u bë gjatë ceremonisë së shpërndarjes së çmimeve “Blerta e Artë 2014”.

Ky është parimi që ne kemi vendosur me të gjithë agjencitë që i shërbejnë sipërmarrjes.

Kur një sipërmnarrës ankohet për një inspektor, sipërmarrësi ka gjithmonë të drejtë.

Mbi këtë bazë inspektori nuk meriton as të dëgjohet por duhet të largohet”, ka thënë Rama.

Një ndër bizneset që u vlerësuar për punën e bërë gjatë 2014 ishte edhe KASEL SH.P.K. Kasmet Ponari, Administratori i “Kasel Sh.p.k ” u shpreh se qeveria e mëparshme nuk i ka dhënë mbështetjen e duhur.

Sinqerisht dua të themnjë gjë zoti.kryeministër. Unë votën nuk ua kam dhënë ju dhe nuk kam punuar për ju gjatë fushatës, as për ata të tjerët.

I kam mbështetur pak të djathtët. Por të jesh i bindur se tani dhe mbrapa nëse dhe ti vazhdon të punosh në këtë mënyrë do të mbështes deri në fund”.

Ndërkohë, drejtorja e Tatimeve, Brisida Shehaj, u vlerësua si punonjësja më e mirë e administratës.

December 22, 2014 11:41
Komento

5 Komente

 1. arbi December 22, 11:51

  O dita ..po kush i fitoi cmimet.apo me interes ka ajo qe thote kryeministri. U ndane 50 cmime kush i mori. Ato duam ne. Flm

  Reply to this comment
  • KULUFI December 22, 15:01

   Arbi!
   A e lexove qe ne fillim artikullin,apo vetem fjaline e fundit !
   Ne kete artikull behet fjale per ndeshkimin e inspektoreve dhe jo per fituesit e cmimeve.
   Ne se vertet do ta dish se kush i morri cmimet,lexo artikullin perkates ne po kete gazete.

   Reply to this comment
 2. hiue December 22, 12:41

  Do jete Samir Mane me kelyshe, ne mos ai vete do jene kelyshet e tij, lista nuk publikohet sepse dalin bizneset e preferuara, edhe kercenimi eshte i qarte kush nenpunes tenton te kape shkelje ne ate 50-ce iken vete nga puna. Transparenc the??? ehe u kuptuam…

  Reply to this comment
 3. December 22, 13:33

  Biznesit ja keni çu deri ne rreze , tani biznesit vetem me i vesh minifundin ka ngel

  Reply to this comment
 4. I riu December 22, 15:28

  Po kjo per ca e mori cmimi ????Se gjoja ishin vetem per sipermarrjen!!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*