Paralajmërimi i frikshëm/ ‘Fundi erdhi, ja dita kur shkatërrohet Toka’

August 30, 2017 16:36

Paralajmërimi i frikshëm/ ‘Fundi erdhi, ja dita kur shkatërrohet Toka’

“Mos u shqetesoni te bëni plane për Krishtlindje, sepse teoricienët e konspiracionit mendojnë se bota do të përfundojë më 23 shtator”. Keshtu shkruan The Sun, teksa i referohet teorise me pesimiste sipas te ciles bota nuk e ka me te gjate se nje muaj jete.

Behet fjale per një teoricien te konspiracionit, i cili ka nxjerrë edhe një paralajmërim për mundësinë e një planeti misterioz të quajtur Nibiruu që godet Tokën.

Madje shumë njerëz besojnë se “Eklipsi i Madh Amerikan” i kohëve të fundit e paralajmëroi mbërritjen e tij.

Një numerolog kristian i quajtur David Meade tha se eklipsi ishte një shenjë paralajmëruese.

Por, duket theksuar se shkencëtarët nuk kanë paralajmëruar asgjë të tillë.

Sipas teorise se fundit te botes, Nibiru do të shfaqet në qiell më 23 shtator 2017 dhe pastaj do të përplaset me Tokën.

Teoria gjithashtu pretendon se të dhënat në lidhje me apokalipin e ardhshëm ishin të fshehura në piramidat e Egjiptit.

Nga ana tjeter, NASA nuk beson në ekzistencën e Nibiru, megjithëse ka botuar hulumtime që tregojnë se një botë e quajtur Planet X ose Plani 9 është duke qëndruar në buzë të sistemit diellor.

August 30, 2017 16:36
Komento

4 Komente

 1. perkthyesi August 30, 18:24

  Keto jane perralla me mbret! Toka, ashtu si planetet e tjere te sistemit diellor dhe trupat e tjere te gjithesise kane jeten e tyre qe nisi para rreth 6 miliard vjetesh! Gjate gjithe kesaj periudhe, mbi siperfaqen e saj, kane rene miliona here copra asteroidesh dhe meteoresh, te cilet nuk jane gje tjeter vetem se mbetje nga trungu i trupave te tjere. Dhe ne se do te bjere ndonje asteroid apo meteor, se pari ai do te shperbehet qe ne ajer, pasi ferkimi me te eshte shume i madh. Keshtu qe, ne Toke do te bien vetem disa copra te vogla te tij. Mund te vazhdoj gjate argumentin, por mendoj se nuk i a vlen me. Rrini te qete miq, beni planet tuaja, pergatituni per stinen e dimrit, pasi natyra do te beje te veten, dhe ne vetem do te jemi subjekt i saj!

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 August 31, 08:20

   rrofsh përkthyso se ke dhënë një shpjegim që na i solle gjakun në vënd!!
   ky numerollogu që paska zbuluar fundin e jetës sonë si rracë inteligjente,por dhe të gjithë të tjerëve”budallenj”,bazohet në llogaritë e tij,të cilat në të njëjtën kohë marrin shtysë nga piramidat e egjyptit,kurse ti bazohesh në të dhënat e fundit të astronomisë!si ti që na siguron dhe ky që na tromaks je ni aq të saktë sa vështirë të mos të të zërë gazi!!
   sidomos nga ty!!e sqaron aq bukur atë punë e astereoidit,sa të vjen me shku e me u ul në hale,se të zë të dhjerët nga të qeshurit!!
   çna mbyti budallallëku!!

   Reply to this comment
  • anticensurë25642654 August 31, 10:18

   Duplicate comment detected; it looks as though you’ve already said that!

   « Back

   Reply to this comment
 2. shqip August 30, 20:29

  Idiote ! Jo , debile .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim