Paralajmërimi i Metës: Shpejt do zbardhet e vërteta e 25 qershorit

June 30, 2017 22:01

Paralajmërimi i Metës: Shpejt do zbardhet e vërteta e 25 qershorit

Ish-kryetari i LSI, Ilir Meta ka folur për herë të parë pas zgjedhjeve të 25 qershorit duke lëshuar një paralajmërim. Presidenti i zgjedhur, deklaroi se shumë shpejt do të zbardhet e vërteta për zgjedhjet e 25 qershorit, por pa folur konkretisht.

“Mirënjohës të gjithë votuesve të LSI në Durrës dhe gjithë Shqipërinë. Shumë shpejt do të zbardhet e vërteta e 25 qershorit. Votuesit heroike të LSI shpëtuan demokracinë dhe të ardhmen e vendit, jam krenar që kam punuar me ju” u shpreh ai ndër të tjera.

Deklaratat Meta i bëri nga Durrësi, ku së bashku me Lefter Kokën falënderuan votuesit e LSI për besimin. Meta ditën e zgjedhjeve ishte në qytetin e Lezhës pas incidentit duke akuzuar se “Policia në Lezhë paguhet për të mbrojtur qytetarët e jo kriminelët”.

June 30, 2017 22:01
Komento

28 Komente

 1. epidamnus June 30, 22:48

  PLANI I MENDUAR I METES….
  Betohet si president…sepse Rama ,si liberal nuk ndermerr kurre veprime te forta…Keshtu deputetet e PS do tejene ne kuvend …ka mundesi qe disa deputete te PD ta bojkotojne betimin….
  Nepermjet prokurorise ,sherbimit sekret dhe gjykatave do te krijohen nje sere dosjesh ,natyrisht me deshmitare te paguar ,ku do te deshmohet se PS ka blere votat .
  Ceshtja do te cohet ne gjykaten kushtetuese e cila do te shpalle votimet te manipuluara ,pra mandatet te pavlefeshme…
  Do te shkrihet parlamenti dhe do te shpalljen zgjedhje te reja ku LSI….do te fitoje …
  Monika kryeministre ,Meta president dhe Vasili kryetar parlamenti .
  Ne shqiperi …me ndihemen e biellogardisteve triumfon legaliteti..
  POR…POR….ka nje pikpyetje te vogel …1.2 ..milione votuesit e PS dhe PD…. do te rrine indiferente…nuk besoj …Bile une dyshoj qe kjo mase e madhe do te filloje te levize para 24 korrikut ,jo me cader ,por sipas stilit rumun ,,,me kerkesen …META…IK…
  Sepse kur humbet ndjenjen e reales…arrijne ngjarje qe nuk mund ti parandalosh,,,ndonjehere edhe te dhuneshme…Pra kujdes president i zgjedhur nga 140 veta,,,por jo nga ne….

  Reply to this comment
  • Zeqo Berdellima July 1, 06:13

   Like, na zbardh pak ate vilen e lalzit dhe pallatin te Kodra e Diellit. Sa kane kushtuar bre Like. Apo I ke gjet paret ke breket e Monikes kur lunte me Fatos Nanon kukamceftazi

   Reply to this comment
 2. demo June 30, 23:06

  As 4 deputete nuk do te marresh dot pa pushtet.Rri ngroh karriken tani,se mjaft parazitove..

  Reply to this comment
 3. Kico Thimjo June 30, 23:53

  Je qen e bir qeni hajdut e bir hajduti mashtrues e bir mashtruesi,pislleqet e tua kerkon tua faturosh te tjereve.Ti kurre s’do te jesh presidenti im,vetem neveri ndjej kur te shikoj ! Ne burg e ke vendin..

  Reply to this comment
 4. qani July 1, 00:28

  he mer katnar, mjaft me kto trapliqe se na cave b…

  Reply to this comment
 5. anila July 1, 00:31

  Ky njeri duhet te marre pergjigjen e merituar nga Vetting-u, ose nga Tom Doshi.

  Reply to this comment
 6. Aliu nga Selenic July 1, 00:59

  Levozja e Metes eshte e deshtuar qe ne hapat e para. Tani me Meta ben pjese tek peshqit e medhej dhe si i tille do te zej nje vende te rendesishem ne ndalimin dhe ne gjykimin e tije si hajdute me shkelje te renda kishtetuese.!
  Prandaj Meta te pergatitet mire se mjafte ka livadhisur me floririn shqiptare. Ka radhur koha te shkoi Haka tek i Zoti.! Konfiskimi i pasurise se paligjeshme ku Lika eshte i mbyture.!

  Reply to this comment
 7. Novruz Taip Vishanji July 1, 01:36

  KETE FALENDERIM

  per lezhjanet e ke para apo pas (bythes) thirrjes per te armatosur skraparllinjte, per te bere revolucion “me dashuri dhe qetesi” ?

  Me ty duhet te merret vetem drejtesia, ajo e drejta ama, sepse kete te para dhe pas (bythes) vetting-ut i ke kapur me kohe e vakt te lidhur nga fyti per te terhequr qerren tende me buaj KOKEM(E)ADH(i)ENJ !

  Terhiqu vete o llapangjoz se ja ke prure ne maje te hundes shqiptareve qe kur zbrite brekedhjere nga çepani yt me ere.

  Reply to this comment
 8. Hajduti me bllok me ne dore. July 1, 01:41

  Vetting-u Like Vetting-u, trego parate me cfare e bere vilen tek gjiri i Lalezit, trego paret qe mblidhje me bllok ne dore LIVE, t’a rrasi ne zyre Dritan qorri sa krahu, trego kamjonet me gure qe eksporton ne Greqi dhe ne Itali ke zaptuar malin e Tomorrit o pis, trego sa fasone punojne per ty dhe lesbiken Monika.
  Vetting-u Like Floriri, Vetting-u.
  Boll e hodhe me ngjala te mbaruan, kjo bote me rrota eshte, tani te rrasi keq bollen Edi Rama, je hapur keq bythesh, se Mona hapet nga perpara, gojore dhe posht.

  Reply to this comment
 9. monika July 1, 02:29

  Like skrapari nuk je ti qe zbardh, ti je per te nxire

  Reply to this comment
 10. sitica July 1, 06:41

  Nuk me ben dora te heth nje mendim per Ilirin, Jam i nje mendje me te gjithe ata qe shkruajne e flasin keq per te, I meriton.
  Por me detyron nje komentues te shtoj, se i jati i tij,Rexhepi, ka qene dhe mbetet nga njerezit me cilesi te mira te asaj krahine.
  Por, “Ç’te ben femija, s’ta ben perendia”.
  Dhe, ofeza “qen bir qene” ibiri e ka hak, po Rezhepi, jo.

  Reply to this comment
 11. yxz July 1, 06:49

  Turpe per Shqiperine te kete kete kodosh president…

  Reply to this comment
 12. f July 1, 06:52

  Ilir zarfi na qënka alarmuar se nuk bleu shumë vota të dilte forcë e parë ,forcë e pa parë !

  Reply to this comment
 13. Vetingu July 1, 07:39

  Toto “Likja” eshte drite shkurter e nuk kupton se libri KURBANI” “eshte bere posaçerisht per te!Berisha e Luli s’preken sepse jane monumente kulture te sherbimeve te huaja e respektivisht te fabrikes qe i prodhoi!Per te nderuar imazhin ne renie te “Fabrikes Mike” eshte i detyruar qe njeri te behet kurban si dashi i Lulit kur mori(me falni kur i dhane)bashkine e Tiranes!E ky pikerisht eshte “toto Likja” qe kete radhe do te shkoje drejt dyerve te drejtesise pasi eshte gjetur vidioa origjinale ku perputhet zeri me figuren ne biseten me Priftin Dritan e ka zera qe edhe 21 Janarin 2011 ta marre ai si shkaktar i saj!Veten ne q.se e shpeton Moni!

  Reply to this comment
 14. Fatmir Lohja July 1, 08:27

  Mesa shihet edhe z.Meta,si Nishani,do te jene Presidente militante parite.Me keq nuk ka me.

  Reply to this comment
 15. Giotina July 1, 08:43

  Ndoshta eshte nje ‘lasus’ nuk ka dash te thote zbardhjen e 25 Qershorit po 21 JANARIT kur perdhunoi ‘kokepalaret’ te vdekur

  Reply to this comment
 16. fatmir July 1, 09:00

  E more shoku ilir hajduti, ti je i certifikuar si hajdut e burre hajdutje, e mundohesh te na mbushesh mendjen s nuk je i tille. Po pse more like budallenj i quan ti shqiptaret, te cilet ta treguan vendin dhe nuk ke pare gje akoma.

  Reply to this comment
 17. N.VJOSA July 1, 09:33

  Çfarë të vertete do zbardhesh, more Megahajdut me Çizme?!…
  Po zë vendin e Saliut qe te cilesoi Ilirfloriri!…
  Ti Megalamash i Çepanit, ( nuk ma nxë goja te them skrapalli, se skrapallinjt jane njerz te mrekullueshem, te varfer, por te ndershem si ata…)
  Po te kish Shqiperia vetem disa prokurore dhe Hetues profesionist të paanshem, do mjaftonin vetem dy dite te të merrnin ty nën prozhektor dhe ti benin shpejt hesapet:
  ÇFARË PRONA KE?…
  ÇFARË TE ARDHURA KE PATUR QE KUR I JE FUTUR POLITIKES?…
  ÇFARË TAKSA KE PAGUAR?…
  Dhe hajde hidhu, or Megahajdut dhe na spjego si i ke berë Milionat?…
  Eshte llogari e thjeshte, se per ato qe ke te fshehura, e qe jane pjesa e padukshme e Ajsbergut, duhet pak kohe, por dhe ato ti zbulojne shpejt, se Shqiperia ka kohe qe eshte nen nje monitorim te rreptë te institucioneve financiare boterore!!!!…
  Syrit te nje Njeriu mund ti shpetosh, por Syrit te nje populli te terë nuk i shpeton dot!…
  Edhe diçka:
  Kur shkove ne Lezhe dhe the hapur:
  -Ka ardhur Ilir Meta, me eskortë dhe do mbroje voten e lezhjanve, e di si mu duke?!…
  SI SANÇO PANÇA, HIPUR MBI GOMAR,
  PAMVARSISHT SE TY TE SHOQERON NJE ESKORTE QE E PAGUAJNE TAKSAPAGUESIT SHQIPTARË….!
  Ti Don Meta President?!…
  Por eshte turp i madh, ti e fyen , e poshteron intelegjencen e shqiptareve, or Megakusar Lamash…!

  Reply to this comment
 18. Tor Hejerdall July 1, 10:19

  E cuditshme, ne kete foto Like floriri ngjan si Shukriu me breke te grisura

  Reply to this comment
 19. Skraparliu July 1, 10:51

  I shkreti Skraparli, vuan nga deliri i madheshtise, i duket vetja pasha, s’eshte çudi se i ka rene dilli ne koke. Si duket i ka bere presion te madh Mona… fale zot.

  Reply to this comment
 20. niki July 1, 11:06

  I mori masat Meta,duke pasur ne mendje mos dekretimin si president, i del vendi i punes si sekretar partie .Rrogen e vendos sa te doje.

  Reply to this comment
 21. sharova July 1, 11:50

  Noke(Novrus…) !
  Bravo!
  Po shtoj: Nese ( do te zgjohej i ndjeri, i nderuari, shume i respektuari) i asaj krahine, Taipi) E para qe do te bente do peshtunte ne surrat, me shume duf…..I.Meten, dhenderrin e tij, qe e turperoi familjen e Taipit, Rexhepit dhe te gjithe Skraparit.

  Reply to this comment
 22. fshatari pafshat July 1, 12:42

  Deliri i Enver Hoxhes,
  Hoxhizmi, plaga me e rende social politike e shqiptareve. Dhe, kjo plage behet shume me e rrezikshme per ata drejtues politik qe nuk kane bere asnje pune tere jeten e tyre, vecse ate te: Liderit te Shkretetires.

  Reply to this comment
 23. perkthyesi July 1, 12:42

  Zgjedhja president e nje njeriu qe ben thirrje per rrembim armesh, ngelet paradoksi me i madh i ketyre dy muajve te fundit ne politiken shqiptare! Si ka mundesi, qe populli te rrije e te kete besim te ky kokoroc, qe e vodhi dhe kullufiti pasurine e shtetit? A do te pergjigjet ndonjehere para ligjit ky paarazit dhe delenxhi i stazhionuar?

  Reply to this comment
 24. fshatari pafshat July 1, 12:59

  AMERIKA, Amerika, shtetet e bashkuara “a mer ik” – mbaroi gallata, per politikanet shqiptare, ose ndjehet fundi.

  Reply to this comment
 25. Drejtesia do te behet doni apo nuke doni ju,o mije kenetash dhe mostrash qe ju bejne avokatine July 1, 13:01

  Rama dy rruge ka o meten,berishen e bashen me shoke e shoqe te akuzuar me ze,figure e deshminte gjalla sa istitucionale aqe dhe popullore e medjatike ne bangen e akuzes,ose nje fud te shpejte e te turpshem dhe pa kthim,sa e djeashmja dhe e sotmja ti duket nje ender dhe e nesermja nje ferr pa fund.Rama votat tashme i ka nuke mund te beje me lloqe kavaje me numra votash sepse populli qe e votoje dhe ai ne shumice qe e bojkotoje ne teresi politikat e Tiranes zyrtare ne dite e vite,nuke ja falin me nje perdhosje te votes e ligjit.Prandaj nuke eshte aqe idjot ky Rama sa te zgjedhe rrugen e dyte,ate te nje fundi te turpshem dhe pa kthim.Reforma ne Drejtesi do te behet,dhe pushket e terrorrit metist VETTINGUN nuke e ndalin sido te tallen me ligjin e dekriminalizimit nje fund t turpshem do te kene,Meta me shoke e shoqe le ti fuse nga prapa armet qe kercenon”Ramen” dhe te mos mendoje se do te perserise me terrorin e 1997-8-ten,bolle e talli bythen e qelbur me popullin,sot ka ardhur koha ta paguaje .Mjaft me.Drejtesia do e behet duan apo nuke duan mijte e kenetave,dhe avoketerit e djallit qe krekoseshin dje si gjeli siper plehut te tyre nga fuqia e riciklimit te botes se krim-korrupsionit-mafjozo-imoralo-politik ne te tre ish pushteteve,koha e tyre perendoje.SOVRANI,USA dhe BE-ja kerkojne sa me pare pastrimin e gjykatesve e prokuroreve te korruptuar e te lidhur me boten e krimit e korrupsionit ne dite e vite dhe bashke me to dhe ndeshkimin e peshkaqenerve te medhej qe vazhdojne ti bejne hije tokes nga keto palo prokurore e gjykates qe vazhdojne ti sherbejne pandeshkueshmerise ndaj botes se krim-korrupsionit-mofjozo-imoralo-politik ne te tre pushtetet deri me sot.MJAFT me.Jane mijra nena dhe gra te veshura me te zeza dhe mijra femije jetim si dhe nje pasuri kombetare e private e grbitur dhe e tjetersuar nga fuqia e pushteteve te botes se krim-korrupsionit-mafjozo-imoralo-politik qe kerkon drejtesi.

  Reply to this comment
 26. Z/K July 1, 15:49

  Cfare koalicioni don te baje Rama.
  Me PD per ta shtryll opoziten LSI qe te mos beje as gek as mek.
  Paskesh kene fat qe ne qeverin Rama 1 kishim opozitar president partiak Nishanin.
  Ne qeverin Rama 2 kemi perseri fat te kemi opozitar presidentin Like floririn me kryetare partie te LSI i cili nuk mundet ta tradhetoj kryetaren e vet ku ngul e shgul per nate apo dy here ne jave flamurin e fitores LSI.

  Reply to this comment
 27. optimizem per vendin July 1, 16:08

  Zoti Ilir ! I lexove komentetet ? Di te thuash ndonje llaf tjeter qe te çfajsohesh apo vetem kur te çfajson gjykata e Saliut? Tani zoti president i zgjedhur, por jo ne detyre: Qe te marresh detyren e presidentit, duhet te betohesh ne parlament. Kete thote kushtetuta, ndryshe nuk e merr dot detyren. Ti perveç 25 qershorit qe te marresh detyren duhet ta na tregosh me 24 korrik se: 1- çfare u be me video qe nxorri Dritan Prifti, 2- çfare u be me kompanin tende ne Kongo te floririt, diamanteve dhe zinkut te perfaqesuara nga aksioneri yt Kastriot Ismahilaj, ( e çuditeshme, as mediat nuk prononcohen fare per kete; ku ka arritur drejtesia ne Shqiperi!), 3- ku i gjete parate qe ke paisur gjithe rinine e LSi-se me aifone ( çfare mashtruesi, i genjen me nga nje aifon te rinjte !), 4- vazhdon te mbashe te njejtin qendrim per “kokepalaret” 21 janarit ? Perveç te tjerave se ka shume, perse nuk ndertoj dot une vile ne Lalezin? Qe per mua duhet ti vihet zjarri kete vere te nxehte ne qoftese drejtesia nuk i sekuestron te gjitha. Pa u pergjigjur ketyre pyetjeve, te jete per mua, nuk mund te marrish detyren e presidentit. Edhe nje here ne fund: qe te behesh president, duhet te betoheshi para parlamentit ku te jene prezente minimum aq deputete sa duhet per te zgjedhur presidenti, dmth 71. Jo si thote Manjani qe mund te betohesh edhe para godines parlamentit (!). E ne qoftese keta deputete s’jane prezente, humbet te drejten e marrjes detyres si i tille dhe po sipas kushtetutes , kete detyre e ushtron kryetari kuvendit, ne kete rast ILir Meta , deri ne zgjedhjen e parlamentit te ri, por pa asnje kompetece per te dekretuar apo vepruar ne kuadrin e presidentit. Nuk e di se sa te pergjegjshem do te jene deputet per te lejuar ty nje betim sokellime qe e kemi degjuar kaq kohe e te vazhdojme te bejme sikur s’ka ndodhur gje.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*