Xhafaj paralajmëron arrestime për abuzimet me pronat në bregdet

February 15, 2018 22:28

Xhafaj paralajmëron arrestime për abuzimet me pronat në bregdet

 

Javën e ardhshme pritet që të ketë një valë të re arrestimesh kundrejt personave të cilët kanë grabitur e tjetërsuar pronat publike, kryesisht në vijën bregdetare.

Deklarata vjen nga Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, i cili është i ftuar këtë të enjte në emisionin “Opinion”, përballë gazetarit Blendi Fevziu.

Ka pasur dhe disa hetime konkrete lidhur me tjetërsimin dhe grabitjen e pronës publike dhe sidomos në vijën bregdetare. Ne kemi disa çështje penale që janë në bashkëpunim me prokurorinë, në Kavajë, Durrës. Ka një proces hetimi në Lezhë, në Vlorë gjithashtu dhe këtë do ta shtrijmë në të gjithë vijën bregdetare”.

Unë besoj se shumë shpejt dhe javën që vjen do të ketë disa arrestime konkrete, masa konkrete sigurie për persona të caktuar”, theksoi Xhafaj.

e.k/dita

February 15, 2018 22:28
Komento

19 Komente

 1. Epo kjo pune! February 15, 22:44

  po cjane keto idiotizma, po i jepni kohe te ikin jashte vendit!!!! Arrestojini pastaj jepni intervista, kjo transparenca allfevzo eshte gjeja me koti qe vetem prish pune…

  Reply to this comment
 2. Arben February 15, 22:56

  filloi edhe ky si puna e Llalles

  Reply to this comment
 3. Plaku Xhuxhumaku February 15, 22:59

  Une nuk e kuptoj cfare kodosh ministrash e politike behet ne Shqiperi. Cfare dmth paralajmeron arrestimet ministri i brendshem? Arrestimet behen kur duhet te behen dhe gjalle ne bote nuk paralajmerohen. Se behet si puna me peshqit qe paralajmeroi Lu-ja dhe akoma nuk po shofim as cironka, pa le qe per peshq te medhenj nuk behet fjale.

  Reply to this comment
 4. Majmuni February 15, 23:16

  Policia e rendit ka nderuar fytyre tani jo me pal me kriminelet

  Reply to this comment
 5. Celua February 15, 23:17

  Pune e mire lidhja polici prokurori qe shumr veta e shan rezultatet do dalin shume shpejt

  Reply to this comment
 6. Macoku me cizme February 15, 23:19

  Ai memorandumi doli i suksesshem si perfundim. Bashkeveprim i institucioneve.

  Reply to this comment
 7. Malibu February 15, 23:20

  Kam besim te kjo polici per sigurin time dhe te familjes

  Reply to this comment
 8. Alban Dardani February 16, 00:02

  — OOOOooooo …zoti XHAF..!!!
  — OOoooo .,.. JU TE JERE., ..MBI, NEN DHE ANASH XHAF..!!
  — Ka vite qe nje praktik e tille eshte bere mod.; PARALAJMERIMI I HAJDUTEVE, KRIMINELEVE, SHKELSAVE TE LIGJIR, TE RREGULLIT nepermjet mjete te informmimit publik , ose gjoja RRJEDHJEVE TE INFORMACIONIT
  — E njejta gje ka ndodhur ME LOJEN E VETINGUT e cila ka mbi nje vit qe degjohet zhurma e llamarinave, teneqeve dhe e bidonave BOSH.
  xxxx
  — Kjo me kujton bombardimet e NATOs ne SERBI gjat luftes per clirimin e e KOSOVES. — E mernin vesh te gjith , disa ore e dite perpara , madje edhe pianecet e lypsaret e rruges qe AVIACINI do te godiste kete e ate ure, kete apo ate objet apo ndertese …..!!!!!…??.
  — Kesaj pune i thone;
  —Bamp e bump kembora e madhe,-
  qumesh gjysem okare[kile]
  — 20 dhen 40 kembore, -stani Dinos duket po…dh.
  stani di

  Reply to this comment
  • Arben February 16, 09:19

   ore, po nuk u ndergjegjesua populli,

   qe eshte ai qe paguan haracet, as nuk ka shance

   te ndryshoje gje.

   para 6 muajsh ishin zgjedhjet, dhe populli

   zgjodhi ne kuvend hajdutat e kriminelet,

   sic ka bere rregullisht keto 30 vitet e fundit.

   pirdh se lirohesh

   Reply to this comment
 9. Adih February 16, 02:41

  Ne te gjithe bregdetin jane te molepsur te gjithe , duke filluar nga Presidenti e deri tek Kryeministrat ,deputete e ministra ,kryetare te bashkive e dreqi me te birin .Shihni Vangjush Dakon ne plazhin e Durrsit ,ku vetem plazh nuk eshte me . Beu i Durrsit , Dako pervec plazhit ,per perfitime parash ,ka prishur te gjitha vendstrehimet ne toka shteterore per perfitime ne metra ndertimi , si ne mall te babes se vet , ne Durres ,ku eshte kategorikisht e ndaluar me ligj te prishen . Nuk po flas e komentoj kot . Kam pare personalisht ,hartat ne Tirane ,ku sjane per tu prishur ,pamvaresisht dhe ish min Mbrojtjes Kodheli , nuk ka reaguar fare nga ankesat e mia . Ja erdhi koha . Dilni nga Gjiri i Lalzit ku Rama hengri ngjalen ,dilni nga Mali i Robit ,do shikoni nga kater hotele me pishina , ne toke te vjedhur ,ku pronar eshte nje zyrtar i larte peshk i madh .. Zoti min i brendshem , Rama , shefi i jot , beri legalizime ,vetem per njerezit e vet te mafjes ne Mal te Robit , kurse per hajdutet e shkelesit e ligjit private te pa perkrahur , nuk ja beri legalizimet , shikojeni ju dhe Z Marku kete rast . Pa ironi Z Min i Brendshem ,vetem per hajdutet e Malit te Robit dhe te Gjirit te Lalzit ,duhet te ndertoni burgje te reja ,,po per hajdutet e te gjithe bregdetit , ku do gjejme burgje ??? Keni me lopata deputete e ministra e der kryemin e Presidente , qe kane bere pa leje vila ,hotele e rezorte ne toke te vjedhur .,dilni nga Jala ku ,rinia qorre , qe voton LSI shkon e i genjejne keta te gjore , per dy dite qe i mbajne aty gratis ??? Eshte qelbur peshku nga koka ,e pa ju permendur ,vjedhjet edhe ne tokat Shtetrore ne vijen bregdetare , nga mafja ne fuqi, dhe ta leme shkaterimin total e betonizimin e detit e te natyres ,e mos ju kujtuar se trojet shteterore , nuk jane vetem te mafjes e cubave ,qe kane shkelur ligjin ,por eshte prone e gjithe popullit shqiptar . Personalisht kam qene optimist ,per pronat ,por erdhi koha dhe skishte ku te shkonte kjo rrumoalle me , e pa ju permendur dosjet kondra shtetit shqiptar ne favor te pronareve ne gjyk e Strasbourgut , qe kane rrenuar deri ne palce buxhetin e shtetit ,te paguara nga taksa paguesit popull deri me sot . Deri kurre do vazhdojne k..e..p..????????????? .Pa ironi Z MIN ,zmadhoni burgjet ,ne rast rreziku te mungeses ,mund ti coni edhe ne internim deri sa te ndertohen tetj…b ????????

  Reply to this comment
 10. Dyl Meti February 16, 04:18

  Bamp e bump kembore e madhe,
  Bylmet-i gjysme okare!

  Kjo eshte shprehja origjinale Alban Dardani.
  Pershendetje per komentin.

  Reply to this comment
 11. Kris 1 February 16, 04:34

  Ne janar,pas nje muaji.pas nje jave…
  Kemi identifikuar 39 grupe kriminale,40 grupe,tre familje mafioze mund te jene dhe kater
  S’keni pare vje akoma
  Miremengnes nga i gjati
  Nje lajm i mire per shqjptaret
  Vazhdo shkollen
  Seks e parlament
  Atlete e benevrek qeveritare
  Partneritet publik privat ose bicim koncensioni per ndrrimin e dritareve te nje shkolle.
  A do te punojne keta se na can trapin

  Reply to this comment
  • T. Topi February 16, 09:47

   “A do te punojne keta se na can trapin”

   Po ta kesh perzgjedhur dhe votuar ti, ata edhe sikur mos duan te punojne, do jene te detyruar te levizin bythet, se perndryshe e shohin me dylbi voten pas kater vitesh.

   Ndryshe eshte puna kur keta vetezgjidhen duke blere votat, apo i seleksionon kryetari i parti-firmes.sh.p.k.

   Po nuk u krye reforma e kodit zgjedhor, e cila t’i legjitimoje votuesve te drejten demokratike per t’i zgjedhur vete pefaqesuesit e tij ne kuvend, po nuk u zbatua VETTING-u ne gjykata, prokurori, polici, etj., dhe po nuk u be nje pastrim radikal nga te korruptuarit e administrates, ata do vazhdojne te dredhin zinxhirin, dhe te gjithe ne do vazhdojme te bejme gam-gam ne rrjet dhe askush s’ka per t’a vene ujin ne zjarr.

   Reply to this comment
   • Kris 1 February 16, 10:59

    Ke te drejte dhe deputetet i kemi me liste si ushqimet ne dyqan.Ca te blere me lek ne dore e ca veresie.Besoj se kjo punedo te zgjidhet me ligjin per teatrin.Jane 140 aktore qe bejne prova cdo te enjte pa rezultat

    Reply to this comment
    • T. Topi February 16, 12:18

     “Kur u ndane, keta na rane !” Kjo eshte shprehja qe me vjen nder mend te enjteve, sa here shoh se me cfare niveli amatoresk artikulojne disa prej debutanteve te teatrit.

     Nga 140 gjithsej, cila prej tyre mendon ti se eshte “kukulla me e dobishme”?

     Reply to this comment
 12. perkthyesi February 16, 09:37

  Nuk ka vend per optimizem! Keto deklarata po i degjojme prej kohesh, por asgje nuk realizohet! Hiqni gjithe hetuesit dhe gjyqtaret shqiptare, sepse e ka patur mire Konica kur thonte se nuk behet Shqiperia me shqiptare! Duhet nje fond i konsiderueshem per ngritjen e 2 – 3 burgjeve te rinj, sepse keta qe jane, nuk mjaftojne. Shprese vetem te miqte e pertej oqeanit!

  Reply to this comment
 13. Tik Tak February 16, 09:38

  Koha nuk ka rendesi Rendesi ka angazhimi per arrestime Patjeter frika eshte e madhe per ata qe kane abuzuar, por menyra e paralajmerimit ndoshta eshte nje taktike ! Ku dihet . Psh largimet dorheqjet nga detyra jane shenja frike, Policia dhe Prokuroria hedh gurin dhe pastaj shikon kush lwvis dhe si levis !

  Reply to this comment
 14. Jon February 16, 17:30

  Shpresoj te mos jete Fetah Hasani ne kete liste se gjithmon kur komunikonte ne tel thoshte Gita ketu e Gita atje

  Reply to this comment
 15. Kuq e zi February 16, 21:26

  Pervec lalzit besoj

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim