Paralajmëron LDK: Deputetët tanë nuk e votojnë Haradinajn për kryeministër

July 10, 2017 17:41

Paralajmëron LDK: Deputetët tanë nuk e votojnë Haradinajn për kryeministër

Lidhja Demokratike e Kosovës, ende nuk ka vendosur nëse do ta votojë kandidatin e PAN-it për kryeparlamentar, që në këtë rast është Kadri Veseli.

Kandidati për kryeministër nga koalicioni LAA, Avdullah Hoti, pas mbledhjes së Grupit Parlamentar të LDK-së, ka thënë se janë të bashkuar kundër koalicionin PAN dhe se asnjë deputet nga ta nuk do ta votojë Haradinajn për Kryeministër, raporton Ekonomia Online.

“Koalicioni jonë është unik ashtu si ka qenë. Qëndrojmë mbrapa marrëveshjes që kemi mbërritur me AKR, Alternativën dhe Lëvizjen për Drejtësi.

Kemi filluar diskutimet e brendshme për pjesëmarrjen tonë në seancën konstituive të kuvendit. Tani po presim që presidenti të ftojë seancën e parë konstituive të kuvendit dhe të fillojë procesi i konstituimit të institucioneve të reja të dala nga këto zgjedhje”, ka thënë ai.

July 10, 2017 17:41
Komento

1 Koment

  1. Drejtesia do te behet doni apo nuke doni ju,o mije kenetash dhe mostrash qe ju bejne avokatine July 10, 19:54

    Cudia haradinaj,megjithse ka marre me pak se te gjithe partite e tjera vota,perseri nuke hesht,por kerkon poltronine e kryeministrit,kjo nje cudi,jo,por nje vazhdim i servirur i tutoreve nga Tirana zyrtare.Nje marri e shkuar marrise nje amoralitet pasqyre e politikave te trasheguara ne dite e vite.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*