Parandalohet vrasje në Gramsh, arrestohet në flagrancë 43-vjeçari

May 22, 2016 10:22

Parandalohet vrasje në Gramsh, arrestohet në flagrancë 43-vjeçari

Një ngjarje kriminale është parandaluar në Gramsh nga efektivët e policisë, duke arrestuar në flagrancë autorin.

Mësohet se ka qenë një konflikt mes dy personave për motive të dobëta gjatë ditës së djeshme, por ndërhyrja në kohë e policisë parandaloi vrasjen.

Në pranga ra 43-vjeçari Dritan Frangu, i cili gjatë konfliktit qëlloi me thikë 59-vjeçarin me iniciale I.B, duke e lënë të plagosur. N

ë vendin e ngjarjes mbërritën menjëherë uniformat blu, duke parandaluar përshkallëzimin e ngjarjes. I plagpsuri u dërgua në spital në gjendje jashtë rrezikut për jetën.

Nuk saktësohet shkaku i konfliktit mes tyre, ndërsa autori akuzohet për vrasje me paramendim e mbetur ne tentativë dhe mbajtje pa leje e armëve të ftohta.

May 22, 2016 10:22
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*