Parashikimi i Daily Mail/ Ja rezultatet e ndeshjeve 1/8 në Euro 2016

June 24, 2016 16:27

Parashikimi i Daily Mail/ Ja rezultatet e ndeshjeve 1/8 në Euro 2016

Faza e 1/8 në Kampionatin Europian do të rezervojë disa përballje interesante ku sfida mes Italisë dhe Spanjës do të tërheqë vëmendjen e të gjithëve. Islanda ka siguruar një fitore në fund ndaj Austrisë, ndërsa në 1\8­tën do të përballet me Anglinë, që në një fazë dukej që do të përballej me Portugalinë. Ndodh edhe kështu, që dikush të parashikojë rezultate e Euro 2016.

Tabloidi britanik ‘Daily Mail’ ka bërë një parashikim me kombëtaret që do të vazhdojnë garën në ‘Euro 2016’. Sipas Daily Mail ndeshjet e ardhshme do të përfundojnë:

Poloni 1:0 Zvicër

Kroaci 2:1 Portugali

Uells 2:0 Irlandë Veriore

Hungari 1:2 Belgjikë

Gjermani 2:0 Sllovaki

Itali 1:1 Spanjë (vendoset me penallti, kualifikohet Italia)

Francë 2:0 Irlandë

Angli 1:0 Islandë

June 24, 2016 16:27
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*