Parashikimi i Islamit: E majta nuk fiton as e bashkuar, as e përçarë

Redaksia Online April 22, 2013 12:39

Parashikimi i Islamit: E majta nuk fiton as e bashkuar, as e përçarë

Deputeti Kastriot Islami mendon se e majta nuk fiton as pas rikthimit të LSI-së. Në një analizë për “Panoramën”, Islami shkruan se e bashkuar, e majta ka marrë më pak vota se e djathta në vitin 2007. Kurse e përçarë, e majta ka më shumë vota në shumatore se e djathta. Islami thotë se rikthimi i LSI-së te e majta ka ardhur në një moment të vështirë dhe pa gjetur argumentet e nevojshme për të përgatitur bazën për bashkimin.

Sipas tij, ky do të jetë problemi më i madh që do të reflektohet te zgjedhjet. “LSI duhet të përgatitet për një klimë armiqësore në terren jo vetëm nga PS, por edhe nga aleatët”, shkruan ai.

Islami thotë se shumë votues të majtë do të abstenojnë.

 

Redaksia Online April 22, 2013 12:39
Komento

9 Komente

 1. Toni April 22, 12:48

  C’mund te thote me teper Kaci, kur ai do kanidoje per PD-ne, nese do ti japin patericen e munguar ata per te kaluar kete lume te vrullshem qe e ndau me ps-n votimi pro berishes per antarin e kqz-se.

  Reply to this comment
 2. delfini April 22, 14:13

  Ky eshte kameleon ,person me personalitetin me te keq,ideatori i parallogaritjes te rezultatit 2009,matematikant dhe fizikant i pambukut(leshit doja te thoja)……Po ik o Kac Ziu, beje ndonje eksperiment fizike se dhe aty i ke harruar,mos u merr me 23 Qershorin se ate e vendos populli dhe jo ti me keto zhgaravinat e tua,qe nuk le televizor pa dale e gazete pa dhene deklarata.Mos te te haj meraku se na bije nga pesha,o vella i gjembacit..

  Reply to this comment
 3. gonzales April 22, 14:25

  Kaci kacatori e di mire qe Saliu ka rene. Ka mbaruar puna e 23 qershorit, kto dy muaj jane negociata per termat e fundit te kontrates se lenies se pushtetit. Por Kaci do te futet patjeter ne ato te uruara list te PD=s ndryshe veshtire do ta ket te gjej 500 groshet qe duhen per vrimen e miut ne raste te tilla

  Reply to this comment
 4. Jetë e neveritur April 22, 17:07

  Une kisha vertet ne mendje te abstenoja. Tani qe e degjoj nga ty o Islami, do shkoj te votoj vetem prej neverise qe ndjej per ty.

  Reply to this comment
 5. Amant April 22, 17:37

  Kur e thote nje plehre si ti, hajde edhe besoje. E kunderta ziosh i mallakastres. E kunderta. Njerez pa asnje vlere si ty mbesin gjithmone te vegjel ne shoqerine e re qe duam te ndertojme.
  Do ishte mire qe te mos flisje me, por me sa duket ke zgjedhur qe ti besh hosanara padronit te ri, sepse nuk mund qe te jetosh dot pa shef i dores se forte si saliu, qe si ty nuk ka asnje moral, por veçse kap shtetin per ta vene ne doren e tij, qe fatkeqsisht nuk mund qe te jete pafundesisht. Pikerisht shijeve dhe midese e enderave ne diell te ketij njeriu, ke vendosur qe ti sherbesh si nje vemje, duke hedhur lart e poshte mediatikisht profka dhe pordhe qe mbajne ere. Natyrisht edhe per renegate te tipit tend do te kete ndonjehere drejtesi ne planin moral. Por deri athere ti ke vendosur qe te besh detyren e qenit qe leh per zotin e tij.
  Je krejtesisht i pabesueshem o Kaç…
  Funderine
  Mireupafshim me 23 Qershort
  Tung

  Reply to this comment
 6. NIKAJA April 22, 20:03

  KACI DUA TE VE NJE BASTE ME TY
  PO FITOJ SALIU SIPAS TY TI DO QISH EDI RAMEN NE BYTH
  PO HUMBI SALIU TY DO TE QI EDI ME ILIRIN
  PER MUA DO TA HUMBESH BASTIN
  PO BOLL O LEGEN I AGARAJVE O MUTI I CORRUSHIT O HALE E MALLAKASTRES
  PA PROVOJE TE DERGOSH VETEM XHAKETEN NE MALLAKASTER
  SE TA HUTEN HURIN NE BYTH NE 2009

  Reply to this comment
 7. superman April 22, 20:31

  o kac kali,

  a kac kokmadhi me te madh ke koken se trupin, dallkauk i ndyre

  Reply to this comment
 8. duda April 22, 20:33

  kac nastradini ka fillu te mbushi koshin e plehrave te PD – ka shume plehra PD dhe kac kokmadhi i jep nje dore te mire mbushjes se kazanit te plehrave.

  Reply to this comment
 9. Kreshniku i Partise April 24, 07:40

  O Kaç Islami.Po mjaft more zoteri me keto llogje Kavaje.Pse nuk je ti te Partia Socialiste depuetet do te mirret dynjaja.Jo mor jo dynjaja nuk mirret,zgjedhjet do ti fitoje e majta ,biles tani edhe me me shumice mbasi jane larguar mbeturina si puna jote te cilet vetem per vete mendojne.Po qene ata me Partine Socialiste atehere fiton e majta ne te kunderten jo.Nuk thone kot “Qeni ku han leh”,edhe ti han te Sali Berisha dhe leh per te.E majta e ka te garantuar fitoren sepse Sali Berisha e ka shkaterruar kete vend,ajo ka me vete popullin e majte dhe te djathte shqiptar,por aq me teper se tani ka me vete edhe Evropen Perendimore e SHBA-ne.As ne vitet 30 te shekullit te 20-te shqiptaret nuk kane qene ne kete gjendje te mjeruar.Sali Berisha e kq quar popullin shqiptar 100 vjet mbrapa.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*