Parashikimi i Trumpit: Rusia do të ndihmojë demokratët në zgjedhje

July 25, 2018 09:47

Parashikimi i Trumpit: Rusia do të ndihmojë demokratët në zgjedhje

Presidenti amerikan ka shkruar në rrjetin social “Twitter” se Rusia do të përpiqet për të ndihmuar demokratët në zgjedhjet e nëntorit për Kongresin.

Shefi i shtëpisë së Bardhë u shpreh shumë i shqetësuar për luftën që mendon se rusët do të bëjnë për të ndikuar në zgjedhjet e ardhshme.

Trump ka vijuar të thotë se arsyeja që ai e ka luftuar shumë ashpër Rusinë, do ta shtyjë këtë të fundit që të përkrahë demokratët.

Deklaratat e tij se Moska do të favorizojë demokratët në zgjedhjet e 6 nëntorit për Kongresin, bien në kundërshtim me përfundimet e komunitetit të zbulimit amerikan.

Këto përfundime treguan se Rusia ndërhyri në zgjedhjet presidenciale të 2016-s për të ndihmuar pikërisht kandidatin republikan të fitonte Shtëpinë e Bardhë.

s.a/dita

 

July 25, 2018 09:47
Komento

5 Komente

 1. Xxx July 25, 10:15

  E rendesishme eshte te ikesh ti nje ore e me pare. Shqiptareve u duhet BE e qendrueshme dhe NATO e forte. Trump eshte nje rrezik potencial ne kete aspekt.

  Reply to this comment
 2. Kaçi i zi July 25, 10:16

  Ate qe beri vete kerkon ta adresoje te demokratet. Ishte Trump qe erdhi ne pushtet me ndihnen e Rusise.

  Reply to this comment
 3. MH July 25, 14:05

  Shprehja e dhimbeshme qe Trump njeh vetveten:
  “Parashikimi i Trumpit:
  “Rusia do të ndihmojë demokratët në zgjedhje.”

  Ne fakt humbja e republikanve asht e padiskutushme.Pikrisht per vete gjendjen intiligjente pafatesise se Tije per te drejtuar shtetin Amerikan.
  Ne kete deklarim ia ban vetes autogol duke justifikue humbjen nga nderhyrja Ruse,padite dhe veten per cfare ka ba.C’ka len te kuptohet se fitorja e Tije vinte pikrisht nga nderhyrja ruse.Kur ne fakt fitorja e demokrateve do vije natyrshme aspak me nderhyrje ruse.

  Reply to this comment
 4. MH July 25, 14:18

  Trump!

  Gjithe ate perpjekje te FBI per te zbuluar nderhyrjen ruse ne zgjedhjet per president i mbylli vete autori,President Trump me deklarim te patundeshem.

  “Rusia do të ndihmojë demokratët në zgjedhje.” Ashtu sic me ndihmoi dhe mua per ne Shtepin e Bardhe.

  C’ka doni ma shume!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 5. Maelga July 25, 21:46

  Thyej qafen!
  Psikopat!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*