Me armë dhe kuran në Eurodisney

January 28, 2016 16:54

Me armë dhe kuran në Eurodisney

Një burrë 28 vjeç është arrestuar në hyrje të një hoteli në Eurodisney, jashtë Parisit.

Ai mbante dy armë, dy karikatorë dhe një kuran. Arrestimi u krye nga anëtarët e shërbimit të sigurisë së hotelit.

Burri me banim në Paris ishte i panjohur për shërbimet e inteligjencës.

Ndërkohë që ai kalonte përmes detektorëve të metaleve, valixhja e tij ndezi alarmin.

Ai po drejtohej në një hotel në parkun e lojërave ku kishte prenotuar një dhomë dopio.

Sipas disa medieve franceze burri është parë në shoqërinë e një gruaje që është ende në kërkim. /DITA

January 28, 2016 16:54
Komento

1 Koment

  1. R. Protector January 29, 08:57

    Me arme e kuran ne dore. Fiks aq sa duhet te kuptoje kushdo njeri normal se ka terror islamik. Kete nuk duan ta shohin vetem te vet-qorruarit bythqire politikane te BE, qe vazhdojne mbajne portat e Europes shqyer per kete llum nga Azia. Mbase do ta besojne vetem kur te shohin qe te sulen te femijet e tyre.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*