Paris, princeshës arabe i vidhen 800 mijë euro bizhuteri në hotel

September 11, 2018 11:13

Paris, princeshës arabe i vidhen 800 mijë euro bizhuteri në hotel

 

Bizhuteri, për një vlerë prej 800 mijë euro, janë grabitur të premten në hotel “Ritz” në Paris, në zemër të kryeqytetit, në Place Vendome.

Sipas mediave franceze, xhevahirët i përkisnin një princeshe saudite, e cila kishte lënë gjithçka në suitë, pa u vënë në një kasafortë sekrete të hotelit të famshëm parisian, i rihapur kohët e fundit pas një restaurimi të gjatë.

Në dhomë, nuk janë gjetur gjurmë nga grabitja.

Princesha ka bërë një denoncim.

Policia parisiene ka hapur një hetim.

a.s/dita

September 11, 2018 11:13
Komento

2 Komente

  1. akoma princer e mbreter qe duhen nderuar kriminela, qe duhen respektuar dhe popull, qe duhet te DUROJE... September 11, 13:42

    po mire; ju mendoni se keto princeshat, duhen “meshiruar” ?!? si eshte e mundur, te kete kesi lloje MORALI, akoma ne planet ?!? mbreter dhe princer, kriminela dhe viktima, te pasur e te varfer . kinez drejues (komunist), qe marin page njemije here me shume, se nje punetor . “ish pronar” qe marin ne menyren me te percudur keste kompensimi, are e truall . fshatar (ber me ligjin 7501 pronar) . dhe nga ana tjeter; nje pjese derrmuese e popullates qytetare, ish pronare, si te gjithe, dikur ne socializem, qe me “nderrimin” e sistemit, jo qe s’muaren e s’marin asgje nga pasurite natyrore te vendit ku jetojme, por ….duhet te paguajne, per t’u kompensuar, “ish pronaret” ??? dhe fryjne syte, kur katundari, ka mare “prone” nje KODER dhe pjese te saj, i “shete” te …firma e ndertimit, te autostrades lushnje -fier (nje artikull dje ne nje gazete, qe te bente te …ulurinje) . m’u kujtua dhe gerryerja e kodrave perpara krujes, qe duket nga rruga tirane-rinas . katastrofe . dhe….NE, pjese e kultures perendimore, varemi dhe terhiqemi zvarre, nga nje klase njerezish, me nje MORAL, qe e k origjinen, qe nga koha, kur njeriu sapo kishte kapercyer, nivelin e KAFSHES …pavaresisht nga kushtetutat demokratike me BARAZI per te GJITHE, qe jane LEGJITIME, ne te kater anet e botes….

    Reply to this comment
  2. Besi September 11, 19:35

    Bravo i lumte dora hajdutave

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*