Gazeta franceze e 1939: Fotoja e foshnjes së Ahmet Zogut pas arratisë

January 23, 2018 12:44

Gazeta franceze e 1939: Fotoja e foshnjes së Ahmet Zogut pas arratisë

Gazeta “Paris-soir” ka botuar, të mërkurën e 26 korrikut 1939, një fotografi të Leka Zogut, realizuar asokohe në Suedi, ku Ahmet Zogu dhe Geraldina kishin gjetur strehim, pas largimit nga Shqipëria, gjatë muajit prill të po atij viti.

Fotoja është botuar nga Aurenc Bebja në “Dars (Klos), Mat – Albania”.

Prindërit e tij e dërguan atë në Selanik, pastaj në Skandinavi, ku dhe është realizuar kjo fotografi. A do të mbretërojë ai një ditë?” – shkruhet ndër të tjera në diçiturë.

Burimi : gallica.bnf.fr / Bibliothèque nationale de France

*

January 23, 2018 12:44
Komento

1 Koment

  1. Arber January 26, 11:37

    Zogu nuk bente femije. Nese dikush do te na binde se Leka ishte djali i tij, le t’i behet ADN-ja.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim