Parku i lodrave te Liqeni, Rama sjell videon e projektit: Shihni çfarë po pengojnë

February 21, 2016 17:28

Parku i lodrave te Liqeni, Rama sjell videon e projektit: Shihni çfarë po pengojnë

Projekti për ndërtimin e një parku me lodra për fëmijët tek kodrat e Liqenit Artificial në kryeqytet, ka krijuar përplasje mes protestuesve dhe policisë.

Kryeministri Edi Rama ka postuar në rrjetet sociale ditën e sotme, një video nga projekti i Bashkisë për këtë kënd lojërash.

“Ja shiheni vetë për çfarë “protestojnë” tek Parku i Liqenit!…

Sado e pabesueshme të duket është fatkeqësisht e vërtetë që nën udhëheqjen e Partisë Demokratike, “protestuesit” duan të pengojnë forcërisht pikërisht këtë që shihni!…”, shkruan kryeministri Rama bashkangjitur videos.

February 21, 2016 17:28
Komento

24 Komente

 1. adeci February 21, 17:39

  Erdhen vandalet, arriten hunet e dikurshem dhe marin cfare te gjejne perpara, nuk duan as kend lojrash, as perparim por kthim tek lufta me shigjeta e hunj.

  Reply to this comment
  • kujtesa February 21, 20:20

   Jo or jo!
   Do te behet parku si nje e nje bejne dy!
   Lumturine e femijeve tane nuk e ndalin dot vandalet e Gerdecit dhe 21 Janarit.
   Mbetem duke derguar femijet neper qendra tregetare ku kerkojne per tre goditje topi me kembe 1000 leke te vjetra,ose per nje xhiro me tren 5 min 2000 lek te vjetra.Sikur milonera te ishim,nuk do ja plotesonim dot deshirat femijeve tane.
   Jepi Erjon dhe mos ndalo.

   Reply to this comment
  • opozitar i sfilitur February 21, 23:21

   kush e ka kerkuar kete park per femije?
   jane ankuar gje femijet ne Bashki?
   Nga doli ky projekt?
   Pse nuk e shfaqi Veliaj ne fushate elektorale?

   Reply to this comment
  • Lëkurs February 22, 01:31

   Shpellaret nuk duan qyteteri, nuk duan qeteterim. Shpellaret, vadalet, egersirat, gomeret, dhite, çakejte nuk duan qytet, ato duan pyll me egersira.

   Reply to this comment
 2. E po kjo pune! February 21, 17:53

  barbarizmi i atyre qe shiten detin, bene 21 janarin, gerdecin etj etj eshte nga 1990 kur dogjen e perveluan fabrikat duke u hapur udhe interesave greko-serbe ne vend. Mos i pirdhni fare, policit ia hoqi buken e gojes ajo zonja, gjobiteni edhe ate zonjen qe jep shembullin si veprohet me uniformen dhe gjobitni ata qe prishin e shkaterrojne

  Reply to this comment
 3. hajduti i kombit February 21, 17:58

  duan maloket te ndalojne qyterimin ne mes te tiranes malltezat e faqezezat turp shqupi

  Reply to this comment
  • qytetar February 21, 23:24

   pak vende ka tirana per parqe lojrash
   pse i jeni qepur atij liqenit te mere qe gati po pelcet nga mbi popullimi?
   femijet luajne e vrapojne edhe ne bar nuk ka nevoje per ndertime aty
   do kalojne betoniera do prishinedhe ate pak rruge kalldrem qe eshte aty
   shkoni gjetiu
   dhe mbi te gjitha na thoni shifrat: sa do kushtoje kjo gje, kush do ta administroje dhe si do kthehet mbrapsht investimi?

   Reply to this comment
 4. petja February 21, 18:11

  se kuptoj keta te PDakoma te paditur do te mbeten eshte mire per ta qe te bien me kembe ne toke te shikojne boten e zhvilluar qe mbas disa vjetesh te munde te qeverisin kete vende .
  te perpiqen te rinjete e pd te mesojne nga shkaterimet qe ka sjelle deri tani partia e tyre

  Reply to this comment
 5. julio February 21, 19:10

  Parku duhet ndertuar ,. nuk dua te beje me teper koment per kete.

  Reply to this comment
 6. gogoli February 21, 19:17

  Keto jane karlleqe me brire. Si pemet siper garazhdeve tek parku rinia. Gjith ai beton qe do te derdhet. Pse nuk e bejne tek garda qe jane mijra metra te pashfrytezuara. Se e duan per pallate.

  Rofte AI Rroftë Zaho

  Reply to this comment
 7. info analitike February 21, 19:39

  Jane po ato vandale qe dolen edhe me 21 janar o militante truthare qe jeni me berishiste se vete Berisha. Ketu kemi te bejme me barbarizem shteteror po ku merrni vesh ju nga keto gjera ju ecni me urdher partie.

  Reply to this comment
 8. Edi February 21, 20:09

  Projekt idiot, gjitje beton e pllaka.

  Reply to this comment
 9. gb February 21, 20:42

  Shikoj shume komentues qe po mbeshtesin Ramen per ndertimin e nje parku femijesh, por nuk do ishte me mire ta ndertonin atje tek diga dhe ta lene parkun sic eshte? Nje cope sot and nje neser, pas 20 vitesh nuk do te lene me peme ne park. Mban ndokush mend qe parku te jete zgjeruar?

  Reply to this comment
 10. mirel February 21, 20:48

  Projekti I Edit eshte nje pisllek I rradhes qe rezultatin e vetem e ka shkaterrimin e gjelberimit.
  Nese kane nevoje per dicka femijet dhe gjithe qytetaret e Tiranes, eshte ruajtja e parkut ne gjendjen ka qene. Ishte frymemarrja e nje qyteti qe plerat po I marrin frymen. Edhe mos na luaj me kete karten e shemtuar te videogamit. Kalamajte dhe mund ti genjesh, militantet e piset dhe mund ti vesh te komentojne, po shkaterrimin e parkut nuk e vesh dot me levdata te nxjerra nga vidogamet per te veshur me petka enderimtari vendimet arbitrare, si ai I shkaterrimit te Gjeologjikut.
  Gjelberimi eshte detyrim minimal per shendetin, eshte element I jetes, dhe nje terren I pakrahasueshem per lumturine e nje femije

  Reply to this comment
  • anticensurë 25642654 February 22, 09:15

   jam plotësish i njëmëndje me ty!
   më kujtohen vitet ’60të kur edukatoret e kopështit na çonin nga liqeni,ose kur shkonim me familjen për piknik!gjelbërim dhe përveç digës nuk kishte asgjë tjetër!!diçka fantastike!!më pas gjat rinisë u dhtuan disa gjëra të vogëla por në fund të fundit gjithçka ishte pothuajse e paprekur!më pas katastrofë si gjithkund!
   parku i liqenit dhe liqeni vetë duhen të këthehen në një park të mbrojtur natyror!!në vënd që të shtohet betoni duhet të shtohet gjelbërimi!!fëmijët mund të luajnë dhe duhet të luajnë në natyrë(të paktën aty tek liqeni)!!nukë është e thënë që patjetër nga jeshil të këthehet në të bardhë gëlqereje për tu kënaqur!!nuk është e nevojshme as për stola!ka shumë mënyra për të rehatuar njerzit,pa prishur natyrën!!
   betoni në tiranë është në sasi më të madhe se sipërfaqia toksore e saj,të paktën të mbajmë një pjesë të vogël ashtu si duhet të jetë!!
   boll më me beton!!
   këta zorraxhinjt e salës kanë interesat e tyre si politike dhe ekonomike,por për ti bllokuar këto interesa duhet bërë që parku i liqenit të sanksionohet ligjërisht si pasyri natyrore,si është dhe dardha,vermoshi, ose si duhej të ishin liqenet e lurës dhe llogoraja!!

   Reply to this comment
 11. Mark uk February 21, 21:30

  Vetem ta bajn socialistet edhe menermethanen ju jeni dakort.

  Reply to this comment
 12. XXXL February 21, 21:53

  Mos fol ore bajga Mark uk bariu, nuk mund te pjerdhesh ti nga goja per te folur per kend lojrash , ku te argetohen femijet, percec tufes se dhive zgjebes dhe morrave nuk njeh gje tjeter ti dhe shpellaret e tjere CARA.

  Reply to this comment
 13. Keta Malo February 21, 21:56

  Keshtu i ka dhe bota parqet more perse bejne zhurme Keta te PD ,apo iu prish plani i pallateve te tyre.
  Keta nuk duan tja din fare per lumturine e femijeve,por vetem per vehte.

  Reply to this comment
 14. anticensurë 25642654 February 22, 07:46

  e para nuk është një video por një animacion virtual!!pak a shumë si videot e fushatës së buzkuqe bashës në fushatën për bashkinë në 11!
  e dyta “Parku i lodrave te Liqeni, Rama sjell videon e projektit: Shihni çfarë po pengojnë”-një anësi e hapur e gazetës dhe jo paanësi!dhënje lajmi dhe jo marrje pozicioni!!
  sidoqoftë këto gjëra nuk egzistojnë në shqipëri!!kush paguan,kush është në pushtet i puthim dorën,kur vjen momenti që po humb!?i fusim thikën!!

  Reply to this comment
 15. vjeshta February 22, 11:08

  Parku i LOJRAVE o idiot gazetarë!
  Si i quan ti LODRAT Olimpike apo Lojrat…???!!!
  Loder eshte dullja o idiot!

  Reply to this comment
  • anticensurë 25642654 February 22, 12:15

   hahahaha!!
   ec mo mos u mërziot fare!!u mësum tashti!!
   mediave ju thonë medium!!
   shortit i thonë shorteu!!
   kritikës i thonë kritizë!!
   në vënd që të çonim shqipen në kosovë morëm kosovarçen në shqipëri!!

   Reply to this comment
 16. intelektuali February 22, 11:38

  VIDEOJA E EDI RAMES SI VIDEOJA E ENVER HOXHES ME LILJANA KONDAKCI NE KOHEN E QEPES TE PARTISE SE PUNES

  “Udhetim ne Pranvere” me duket se quhej filmi me artisten Liljana Kondakci qe ngjason kaq shume me videon e Edi Rames qe fadromisti prej amerike Erjon Veliaj po e paraqet sio nje veper origjinale.

  Reply to this comment
 17. intelektuali February 22, 13:59

  VIDEOJA E EDVINIT ME PARKUN E FEMIJEVE SI VIDEOJA E ENVERIT ME LIJANA KONDAKCIUN

  Kush e ka pare filmin e Kohes se Qepes:

  UDHETIM NE PRANVERE

  me Liljana Kondakci do ta bente vete krahasimin dhe ngjashmerine befasuese qe te krijon pershtypjen sikur BOSI i Rilindjes Socialiste i ka bere plagiature BOSIT te Partise se Punes.

  Megjithate me thene te drejten duket ashiqare qe sot ka shume syresh dru me pre qe i besojne kesaj demagogjie enveriste te Kohes se Qepes.

  Reply to this comment
 18. cudia February 22, 15:32

  UAAAUUU cudia e rradhes peme ne beton !!! I papare ky parku …. vetem ne Tirane e ardhmja sjell peme ne beton askund tjeter… dhe pastaj perse ankohen qytetaret qe jaen prere pemet … ec e merre vesh. Kesaj I thone te ka deshtuar VIDEO e jo me FOTOSHOP

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin