Parlamenti i ri, Sali Berisha do të jetë kryetar Kuvendi në seancën e parë

June 28, 2017 15:26

Parlamenti i ri, Sali Berisha do të jetë kryetar Kuvendi në seancën e parë

 

Sali Berisha është deputeti i cili do të duhet të drejtojë seancën e parë të Kuvendit të ri, të dalë nga zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit.

Sipas rregullores seanca do të çelet nga deputeti më i vjetër i Parlamentit, që në këtë rast është ish-kryeministri Berisha.

Drejtuesi i përkohshëm i seancës do të ngrejë një sekretariat prej tre deputetësh, të cilët do bëjnë verifikimin formal të mandateve duke paraqitur një raport.

Pas verifikimit të mandateve, 140 deputetët do të bëjnë betimin në seancë.

Sipas Kushtetutës, mandati i Kuvendit fillon me mbledhjen e parë të tij pas zgjedhjeve dhe përfundon në të njëjtën datë të të njëjtit muaj të vitit të katërt nga data e mbledhjes së parë.

Ligji themeltar i shtetit sanksionon (neni 67), se Presidenti i Republikës e mbledh Kuvendin e porsazgjedhur jo më parë se data e përfundimit të mandatit të Kuvendit paraardhës, por jo më vonë se 10 ditë pas mbarimit të këtij mandati.

Kujtojmë se në vitin 2013, pas humbjes së zgjedhjeve, Berisha e refuzoi hapjen e legjislaturës, ç’ka detyroi socialistin Namik Dokle, si deputetin më të vjetër në moshë pas tij, të ishte drejtues i seancës.

Nuk dihet nëse Berisha do ta refuzojë edhe kësaj here drejtimin e seancës së parë Kuvendit, i ndarë kësaj here me 74 deputetë të PS, 43 të PD, 19 të LSI, 3 PDIU dhe Tom Doshin.

June 28, 2017 15:26
Komento

7 Komente

 1. serberisha e shenjteroi enverin si profet June 28, 16:09

  ky ndyresire eshte lapidari qe i ngriten amerikanet dhe europjanet (edhe te perndjekurit politike) enver hoxhes..cfare do te kete bere ky i fundit.
  .
  .kemi 27 vjet qe durojme pordhet e ketij tradhetari monster
  ……
  MALLKUAR QOFSHIN
  ATA ANTISHQIPTARE
  QE I DHANE KETIJ SALIPITEKU
  VIAGRAT ANTIKAMUNISTE
  QE ANTISHQIPTARET
  -ANTIAMERIKANET
  DHE ANTI HUMANET
  I PRUNE NGA ATHINA DHE BEOGRADI
  ( E KAM FJALEN PER DYSHEN MAKARTISTE BIBERAJ-RAJERSON)
  DHE KLLONUAN NJE NGA MOSTRAT
  ME TE NDYRA TE SHOQERISE NJERZORE..SALI BISHA I VIQIDOLI
  ……………….
  Rajersoni i Beogradit do te ngelet jo vetem nje nga anti-shqiptaret me te medhenj ne historine shqiptare por dhe antiamerikani me I madh. qe ka shkelur ne shqiperi..
  nqs se do te beja nje gjyq nurembergu per krimet kunder njerzimit ne shqiperi pas 1992 do te vija ne bangen e te akuazuarve:
  :
  Edwin rajerson
  saleh berisha
  azem hajdari (edhe pas ngordhjes)
  tritan shehu
  elez biberoviq
  lulzim basha
  bujar nishani
  james trafikanti
  damir fazllic
  nick gage (gaxojani)
  AKUZA:
  DHUNIM KUFOME
  qe do te thote se ne 1991 kur shkelen keto barbare ai komunizem qe keto makartiste dhe neofashiste pretendojne se rrezuan..kishte vdekur qe ne 17 dhjetor 1981.
  pra keto kanibale,vampire hijena dhe nekrofage munden nje system qe kishte 10 vjet qe kishte vdekur.
  jo vetem kaq por keto zbatuan nje nga teorite me agersive te zbatuar dhe ne amerike midis vete amerikaneve.
  po pse ketu ne shqipri e gjeti makartisti rajerson te rrezonte nje te vdekur..
  pse ngaterroi ky colonel I ardhur nga beogradi tiranen me saigonin,mosken dhe berlinin e viteve 50-60

  Dy here qeveria amerikane ka bere gafa qe kane lene gjurme ne histori
  .
  E para
  ishin kampet e perqendrimit te amerikaneve me origjine japoneze ne WW2 nga 1941-1947 qe me ne fund I demshperbleu ne kohen e Reganit ne vitet 80 me miljarda dollare
  .
  E dyta
  invazioni dipllomatik dhe I sherbimeve secrete amerikane ne vitet 1990-1992 nga Beogradi duke vene ne krye te shtetit shqiptar nje monster filoserb me emrin Saleh
  ka ardhur koha qe administrate amerikane te investigoje gafat dhe gabimet fatale nga dyshja anti-amerikane Rajersonovic-Biberovic.
  .
  ka ardhur koha qe qeveria amerikane te investigoje lidhjet e disa zyrtareve amerikane me ish udb jugosllave ne dem te kombit shqiptar
  .
  ka ardhur koha qe qeveria amerikane te investigoje dhe denoje zyrtarisht aktin e turpshem te marrjes pjese te kolonelit diplomat Rajeson ne fushaten elektorale ne janar-mars 1992
  .
  ka ardhur koha qe qeveria amerikane te investigoje dhe denoje zyrtarisht aktin e turpshem te interferences rajersonit per arrestimin dhe denimin e Fatos Nanos si genocide antikomunist I panevojshem
  .
  ka ardhur koha qe qeveria amerikane te investigoje se kush zyrtare amerikane dhe shqipare u “demshperblyen” me floririn e londres..dhe pse pikerisht u abuzua me florin e londres ?!
  Me ka zene lemeria qe kur ne Shqiperi honorable Donad Lu shpiku reformen per drejtesi,pas dekrinializimit te famshem,ku me I humburi doli Edi Rama dhe votuesit e 23 qershorit..me I fituari ..ylli ne ngjitje.
  .
  Gjithe shtypi shqiptar ( edhe gazeta Dita) jane verbuar dhe nuk shikojne qe kjo eshte nje manover tip “kale troje” po behet per te reabilituar pergjithmone krimet e kupoles 2B dhe per te vendosur K/M ne 2017 gjarperin Lul Basha I cili do kujdeset me pas per mosprekjen e SRB-it dhe ne rast te ngordhejs se tij natyrale ti beje nje varrim madheshtor si DEMON kratit tjeter te tropojes mender me thene A.Hajdarit.
  .
  Me e vogla qe mund te mendojme eshte se miqte tane po na konsiderojne si te Ferma e Kafsheve te George Orwellit…PSE
  ***
  Berisha nuk eshte se ka kryer krime.JO..Ai eshte treguar
  PERBINDESH
  KANIBAL
  MONSTER
  TERRORIST
  TRADHETAR
  DJALL…etj etj
  Dhe miqte tane e tolerojne se gjoja hodhi komunizmin qe eshte ne vetvete nje genjeshter kriminale qe nuk eshte vendi dhe koha ta argumentojme.Por le te analizojme disa krime te kesaj drakule te viqidolit qe nuk ka zog kurve ne bote ta shpetoje apo ta amistoje:
  .
  1-Ky MONSTER nuk duhet te falet kur drejtesia e Enverit denoi Hysen Shoshorin ne burg kurse ky kerkoi varjen ne litar.
  .
  2-Ky PERBINDESH nuk duhet te perdhoste PERSONALISHT me dinamit varrin e Enver Hoxhes ne nje kohe qe I ka pire kafen dhe I ka ndenjur te oxhaku..e deri te varkat..Nuk duhet te shkelte zakonin e malsorit
  .
  3-Ky DJALL nuk duhet te beje rolin e te “shtypurit nga diktatura” kur ajo I dha mundesine te kuronte jashte vajzen e tij me operacjone kozmetike…dhe deri ti fshinte bythen Andi Bushatit nipit te H.Kapos si BABY SITERES
  .
  4-Ky DEVIL per here te pare ne historine e Shqiperise jep urdher luftarak me Shik-un qe VERIU te pushtonte ushtarakisht JUGUN
  .
  5-Ky DEMON urdheron perdorimin e lendeve kimike luftarake (si Sadami ) ne Vlore-Gjirokaster..ku per fat dy pilotet atdhetare devijuan avjonet.
  .
  7-Ky FRANKESHTEIN MONSTER shkaterroi me themel ushtrine & shtetin ne 1997 ku si pasoje u vrane mbi 4000 shqiptare…dhe u pushtuam “miqesisht” nga te huajt
  .
  8-Ky QELBESIRE me xhenazen e Hajdarit,shpertheu K/M dhe pushtoi institucjonet dhe duhej ose burgim I perjetshem ose egzekutim ne rrethana renduese ( ah keto amerikanet qe e falen)

  9-Ky MASKARA kreu nje genocid cnjerzor kunder fisit Haklajve duke perdhosur varrezat,duke vrare femije e pleq dhe duke I rrafshuar shtepite me dinamit
  .
  10-Kjo BISHE GJAKATARE urdheroi zhdukjen pa gjurme te Remzi Hoxhes se raportoi takimin TOP SEKRET ne Shen Naum me Milloshevicin dhe Grigorovin ( me dijenine e miqve)
  .
  11-Kjo NDYRESIRE lejoi dhe urdheroi personalisht furnizmin me nafte te Milloshevicit me kompanine Shqiponja me tritan shehu,gazidede dhe “shenjetorin “ Aleksander Meksi
  .
  12-Ky ESAT PASHE JUNIOR shiti me DEVILIN LUL pjese nevralgjike te detit Jon,ku Karamalisi e konsideroi fitoren me te madhe dipllomatike pas L2B
  .
  13-Ky MEGA TRADHETAR lejoi personalisht ndertimin e varrezave te ushtareve greke brenda territorit shqiptar egzakt sipas vijes se vorio epirit,kurse nga ana tjeter varrosi ceshtjen came
  .
  14-Ky NAZISKIN heq tabelen e masakres 4 Shkurtit dhe e zevendeson me figure filo XHAFERR DEVISTE
  .
  15-Ky I PABESE ndersa I vuri pinjollit te Zogut kallashnikovin ne 1993,kurse pas dy dekadash ketij tradhetari I ngriti lapidarin
  .
  16-Ky SHQIPTAROFAGOS ne nendor 2012 me agresivitetin dhe nga provokimet e tij u be e mundur te digjen dy greviste te urise te te perndjekurve politike ( kujtojme qe I gjori Arvizu dhe I shkreti Nishani I vizituan nga dy here ata)
  .
  17-Ky MOBSTER NDERKOMBETAR dogji me biznesin e tij kriminal ne Gerdec 26 skllever..dhe pas kritikave dhe akuzave..i thote NY-TIME-it leter higjenike..dhe asnje amerikan nuk reagoi
  .
  18-Ky NEO FASHIST vrau 4 veta ne bulevard ne 21 janar 2011…dhe cuditerisht fshiu bythen me ca ekpertiza profesinale te FBI…prape heshten miqte amerikane..biles Arvizu e quajti burre shteti
  .
  19-Ky NEKROFAG me gestapon e tij private egzekuton Kosta Trebicken dhe e ndihmojne ca miq te tij ne Virxhinia qe te gjeje nje ekspert per ta mbuluar kete akt mafjoz.
  .
  20-Ky MAFJOZ nderkombetar se bashku me DEVILIN LUL grabisin dhe me ca mafjoze te huaj me kollare rreth gjysem miljardi dollare ne Rrugen e Kombit qe mbahet rruga me shtrenjte ne bote…fatkeqeisht ne vendi me te varfer te Europes
  .
  21-Ky KRYHAJDUT ka bere dhe shume krime ekonomike si tejkalimi I borxhit publik,shitje hidrocentralesh,1 miljard borxhi I biznesit,aferat me CEZ-in.ALBETROLIN,ARMON etj etj qe jane te panumurta
  ***
  Nga sa me siper del konkluzion se SALI BISHA eshte kriminel shumedimensinal por jo fajtor.
  .
  Fajtori nr 1 per sot per sot eshte nenpunsi Donald Lu qe ka numrin e syzeve ekstra ekstra LARGE
  .
  Fajtori nr 2 per sot per sot eshte EDI RAMA qe PAS 23 QERSHORIT NUK GUXON TE PERMENDE KRIMET E SALIELEZBIBERIZMIT
  .
  ***
  Pas mos ndeshkimit te Monstres Berishe per disa kryekrimet e tij..sidomos per masakren HITLERIANE te 21 janarit me keqardhje kemi drejte te mendojme se:
  Amerikanet po bejne gabimin e turqeve para 500 vjeteve ku I kane ndare shqiptaret ne armiq te betuar ne socialiste dhe demokrate (turqit na ndane ne myslymane dhe te krishtere)..dhe ne vend te ballaban pashes dhe hamza kastriotit shohim berishen dhe bashen….dhe analoge eshte enverhoxha ne rolin e skenderbeut..
  .
  Eshte hera e trete qe shqiptaret hodhem ne plehra berishes & fuck.sons….tani eshte rradha amerikes dhe be qe te mos i japin akoma “viagra antikamuniste” ketij satanai….kesaj kufome te pa varrosur qe po qelb jo vetem shqiperine por dhe ballkanin ..europen dhe me gjere..
  serberisha eshte i vdekur….zoterinj nderkombetare….varroseni …boll e mashtruat ate popull per 27 vjet …

  Reply to this comment
  • PidhiISateme June 28, 18:18

   Po nuk u lodhe o idiot se shkruari po keto budallalleqe?

   Reply to this comment
  • Drejtesia do te behe duan apo nuke duan peshkaqenrit e medhej,ato te marre sebashku nuke ka pushtet e leke i piset qe ti shpetoje nga ndeshkimi. June 28, 21:09

   O shqiptare keni harruar dhjetra tragjedi ne dete e toke,pa harruar gjakmarrjen kete plage te vjeter shqiptare qe vazhdon te marre jete te pafajshme e ngunjoje brenda kater mureve te shtepise qindra viktimat e marrise se stimulimit te shtetit berishjan,nanoist,ku pa faj per kete gjendje nuke eshte dhe vete Rama.Bojkoti i shumices se shqiptareve ne keto zgjedhje eshte pasoje pandeshkueshmerise dhe e avokatise ndaj krimit.Beso,me gjithe ato krime si Berisha me shoke e shoqe perseri i shpeton ligjit te dekriminalizimit,kjo nje cudi,jo,por nje abuzim me ligjet,qe nuke duhet toleruar,por hetuar dhe ndeshkuar me tere fuqine e ligjeve ne ndrim te mijra viktimave te marrise se tije,ku ne mesin e te cileve jane Hajdari,Xhindi,Olldashi,bankieri Santo,si dhe 4 demosrues me duar ne xhepa.Pa harruar shume vdekje te parakoheshme si e ish ambasadorit amerikan,e zhulalit,arbnorit,gazidedes,e tej.Ligesia berisha-Basha-Meta nuke kane te ndalur.Tashme eshte koha qe Rama o te vendose pikat mbi I-ne ose te rreshtohet me ta ne bangen e akuzes si bashkepuntore me boten e krim-korrupsionit-mafjozo-imoralo-politik ne dite e vite deri me sot.Rama tanime mandatet qe desh i mori,apo ja dhane kjo i mbetet dergjegjes dhe moralit te KQZ-se,por rendesia eshte te pastroje drejtesine dhe politiken nga ujqerit e cakejte qe nuke kane te ndalur si bashkepuntore me djallin.Faktet dhe deshmite jane me ze,figure e deshmi te gjalla sa istitucionale,aqe dhe popullore e medjatike.Nuke ka me justifikim per Ramen,jo po meta, jo po basha e tepsia bashke.Rames i uroje nje fillim te mbare,se fillimi i mbare eshte gjysma e punes;thote populli.

   Reply to this comment
 2. dn June 28, 16:46

  ah sa bukur: bile te ballafosohet me deshtimin e tij edhe nje here live, para se te ike nga kjo bote!
  Ma shume se nje gezim me pa kete deshtim te tij aty,un vrai plaisir

  Reply to this comment
 3. lili June 28, 16:50

  Droj vetem nje gje: mos po kujton se eshte rikthyer ne kohen e PPSh -se kur te shohe gjithe kete Parlament socialist, e mos po na bertet ‘RRnofte Partia,RRnoft Shoku enver” siç eshte mesuar!
  Duhet pak kujdes per plakun e rralluar…

  Reply to this comment
 4. Besniku June 28, 18:16

  Eshte e neveritshme ta shohesh kete shkaterrues te Shqiperise te hape seancen e pare te ketij Kuvendi , te shpreses , per te gjitha.
  Duket sikur nuk do na shqitet nga kurrizi kurre ky Shushunje.
  Por te besojme se po I vjen ora e ndeshkimit.
  Le ta shohe perballe, me syte e tij, humbjen.

  Reply to this comment
 5. demo June 29, 07:36

  Ka boll energji edhe per nje kauze tjeter.Me kauzen e komunizmit arriti ate qe nuk e arriti asnje malok,;hyri ne oxhakun e Enver Hoxhes,.Me kauzen e antikomunizmit,ka 26 vjet qe e sjell verdalle Shqiprine si Tomi&Jerri pa gjetur derman.I duhet edhe kauza ISISIT te behet lider boteror.Po e mori Saliu ISIS-in,nuk ka Amerikan ta perballoje.Ka energji te pashtershme destruktive..Eshte nje arme nukleare qe mund te shkaterroje boten.Shqiperia eshte shume e vogel per Sali Berishen.O,ju imamet e xhamise Bathores,mbushjani mendjen Sali Berishes te shkoje ne Mosul!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*