Parlamenti Evropian njeh Guaidon si President të Venezuelës, Meta: Përshëndes vendimin

January 31, 2019 22:32

Parlamenti Evropian njeh Guaidon si President të Venezuelës, Meta: Përshëndes vendimin

President Ilir Meta përmes një statusi në rrjetin social “Twitter” ka përshëndetur vendimin e Parlamentit Evropian për të njohur Juan Guaido si president të Venezuelës.

Kreu i shtetit shprehet se populli i Venezuelës ka të drejtë të zgjedhë në mënyrë demokratike presidentin përmes votës së lirë.

Përshëndes vendimin e #ParlamentiEuropian për të njohur #JuanGuaido si Presidentin legjitim të përkohshëm të #Venezuelës. Populli i Venezuelës meriton të zgjedhë i lirë Presidentin e tij dhe të organizojë sa më shpejt #zgjedhje të lira dhe demokratike”, shkruan Meta.

v.l/ Dita

January 31, 2019 22:32
Komento

3 Komente

 1. C'a bohet kshtu January 31, 22:44

  Hajduti me bllok ne dore Likja i baxhelles Mona Cizmja, po pershendet vendimin e Parlamerntit Evropian, se ka hallin gjetiu diku peballe zyres se tij qe eshte Kryeministria.
  Kokekatrori nga Cepani i Skraparit nuk e ka hallin tek Venezuela qe njeh nje president te pavotuarin Juan Guaidon, por i thote Evropes qe edhe ne Shqiperi me 16 shkurt Mona Cizmja e Lyli do te rrezojne Kryeministrin e dale nga vota e qytetareve dhe vendin e tij t’a zere tranvestitja Lulush Shalengjituri.
  Evropa si Kurve Plake qe eshte me pamjen e Doris Pac njeh edhe presidente te dale pa vota, nepermjet dhunes, rasti me i fresket Venezuela.

  Reply to this comment
 2. eshte thjeshte nji Kerme ose edhe nji rropsi qe i afron te Huajve gjithcka jovetem si servil i ndyre e paasnji far Dinjiteti January 31, 22:59

  po fshatar qepani eshte ,
  nji hajdut pulash

  qe karieroj duke kaluruar gomarit te politikes shqiptare ,
  duke arritur Kulmin e Karieres se tij prej Hajni ,

  me vjedhjen e Thesarit te Shtetit Shqiptare ,

  qe mesiguri ka pas Suportin e te Huajve qe edhe e ngjiten me shkalle lart me hap Thesarin 😉

  E pabesushme kurveria politike e ktij kerme

  Reply to this comment
 3. DALLTON January 31, 23:08

  O Ilir me bllok ne dore ,mos qaj hallin e Venezueles ,por shiko SHqiperine ku eshte katandisur nga hajdutet e L.S.I.Populli po I heq kusuret tuaja se ti per vete ,femijet zotrote I ke ne ANGLI kurse MONKA kacavirret sa me PD,sa me PS per ta pasur mire me te dyja ,kurse ti zotrote me qetesi dhe me zgjuarsi po e kalon kohen e presidentit pa te hyre gjemb ne thua, por kjo sa do vazhdoje se popullit I ka vajtur atje ku s’ban se ju jeni bere pashallare me “qetesi dhe zgjuarsi”.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*