Një parti e re nga Topalli dhe të pakënaqurit në PD?

March 3, 2018 20:17

Një parti e re nga Topalli dhe të pakënaqurit në PD?

Ish-kryetarja e Parlamentit dhe ish-nënkryetarja e PD-së, thotë se vendi është në emergjencë kombëtare, ku qeveria dhe opozita janë dy gjysmat e një së keqeje.

“Qeverisja inekzistente që ka çuar në rritjen e varfërisë ekstreme, në boshatisjen e kombit nga shqiptarët, nga një vend që përmendet vetëm për drogë dhe ku çdo ditë qytetarët e saj lexojnë vetëm për vrasje, për vdekje, për grabitje. Por kjo është gjysma e së keqes. Gjysma tjetër, ndoshta edhe më e rëndë është korruptimi i opozitës nga qeverisja e lidershipit të qeverisë”, shprehet ish-kryetarja e Parlamentit për Top Channel.

Ndërsa kur flet në emër të qytetarëve, thotë se duhet një forcë e re politike.

“Populli më shumë se kurrë ka nevojë që dikush me sinqeritet të thotë të vërtetën e tyre”, shprehet Jozefina Topalli.

Sipas Topallit, e djathta është asgjësuar, prandaj nivelin e sulmit ndaj Lulzim Bashës e mban të gatshëm.

“Në asnjë vend të botës nuk do kishte ndodhur që qeveria të mos kishte rënë pas skandalit të ministrit të Brendshëm”, thotë ajo.

Shprehet gjithashtu e bindur se marrëveshja Rama-Basha e 18 majit vazhdon.

“Në fakt ata vazhdojnë marrëveshjen midis tyre dhe kur nuk e vazhdojnë rrisin presionin për të bërë një pazar të ri…”.

Topalli nuk e di se çfarë mendojnë kolegët e saj si Patozi, Bode, Imami apo Ruli, të cilët Lulzim Basha i la jashtë listës së kandidimit për deputet njësoj, dhe nuk i komenton veprimet e paralajmëruara të tyre.

“A është kjo PD?! Nuk e di nëse ata mendojnë njësoj si unë, unë besoj se kjo nuk është PD”, thotë ish-nënkryetarja e PD-së.

Produkti i analizës së nisur në fillim të vjeshtës për humbjen e thellë të Partisë Demokratike në zgjedhje do duhej të kishte dalë, por Topalli nuk beson se ka për të pasur një të tillë.

“Mes fjalëve dhe veprave të Lulzim Bashës është një oqean i tërë. Nuk thotë kurrë të vërtetën dhe as atë që mendon.”

s.a/dita

March 3, 2018 20:17
Komento

40 Komente

 1. N.VJOSA March 3, 20:42

  Ik moj Zhelefine, se të njohëm se çfarë malli je!…
  Do te vish prape ne krye te nje Partie te re?!…
  Të duhen Para?!…
  Politika ka qënë biznes i mirë per ty!…
  Ja pe Hajrin!
  Normal, te ka marrë malli per nje Safari te Sheikët!…
  Ah, medet, medet, nuk mbeti Karavidhe pa e mjele Shqiperinë!…

  Reply to this comment
 2. Shqipe-Pelivani March 3, 20:47

  Zonja Topalli!
  Varferia vjen e trasheguar nga qeverria ku ti ishe pjese.
  Dhe boshatisja e kombit nga shqiptaret s’eshte vetem faj i kesaj qeverisje,por dhe i kesaj opozite,qe s’ka asnje alterative per shqiptaret,sepse siç dihet gjitheandej,opozita ka qene dhe eshte cope-cope, me keq se kur ishit ju dhe s’ka per t’a ngritur me koken,sa te ket ne krye berishizmin familjarisht…

  Reply to this comment
 3. shushica March 3, 20:48

  Z.Topalli,deri sa gjykata te jape nje vendim per Tahirin ,nuk ka asnje skandal .Skandali dhe tragjedia jeni ju e ashtuquajtura e ..djathte..por qe ne realitet jeni anarkofashiste tribale berishiane ,nje dukuri tipike e popullsive te pazhvilluara e paqyteteruara.Per fat te keq nje pjese e popullsise shqiptare eshte ne kete nivel ,por per fat eshte pakica .Fatekeqesia eshte se e djathta moderne ,megjithese ka nje numer jo te vogel ,nuk po organizohet.Prisja qe deputete si Shehaj dhe grupi i ri i biznesit te organizoheshin .Por edhe Shehaj deshmoi se ne perendim ka mesuar per te bere para ,por nuk ka marre kulture politike .Ndersa ju Topalli kerkoni te zevendesoni PD duke u kthyer prapa .Kete nuk kuptoni.Ju nuk keni as idene me te vogel se Merkel e qendres se djathte eshte me e majte se Rama .Problemi i droges …eshte real ,por eshte nje problem i madh europian ,jo vetem shqiptar .Ne Shqiperi ,si vend i varfer eshte nje problem prodhimi dhe trafiku ,ne Europe dhe vendet e pasura ,nje problem trafiku dhe konsumi .Nuk ka ndonje diference .Keto jane produkt i shoqerive liberale.Shko ne Singapor dhe do te jetosh pa droge ,Ose shko ne Amsterdam dhe do te gjesh te lire per konsum ne cdo qoshe ne se te pelqen .Kjo eshte bota .Sa per kulture politike ,ne SHBA ,ka nje sulm te papare ndaj presidentit per Rusiagate,ka edhe fakte ,qe jane shume here me te renda se nje bisede trafikantesh ,megjitheate askush nuk guxon ta ofendoje presidentin .E keqja z.Topalli eshte se edhe ju kundershtaret e Bashes kerkoni te ridilni ne skene me idete e se kaluares ,gjysem feudale ,me idete e atyre qe deri ne fund te 44.s enderronin ruajtjen e privilegjeve te rrembyere ne nje kohe barbare .Nukneshte me koha juaj ,z.Topalli ,gezoni ato qe fituat ne kohen e cmendur te Berishes dhe Nanos ,dhe heshtni .

  Reply to this comment
  • intelektuali March 3, 21:37

   Ore ti dallkauk dru me pre fanatik i Partise se Droges po ku e njeh ti more MUT fanatik Amsterdamin?

   Po shko ne Hollande dhe provo te shesesh 1 kg hashash more mavri qe te provosh forcen e ligjit ne kete vend ku edhe kurvat e bordellove kane te drejtat e tyre dhe paguajne tasken famoze progresive te Edvin Kaqolit ne shtet dhe prandaj nuk i ndjek policia. Po burgjet ne Hollande jane plot me shqyptare drogaxhinj more mavri qe flet brockulla pa dogane dhe te duket qe “Cdo gje qe fluturon ne Hollande mund te kollofitet pa problem”

   por:

   Provo te fusesh ne Amsterdam 600 e kusur kg kokaine nga Kolumbia qe te shikosh se si te ngrihet ne kembe jo vetem SHIK-u hollandez, por e gjithe qeveria dhe i gjithe shteti dhe media per te zbuluar porositesin dhe garatuesin e kokaines, nderkohe qe Rilindja Enveriste ne Shqypni edhe ne rastin e Xibrakes edhe ne Durres i la BOSAT te ikin sepse porositesi eshte dora vete Edi Rama me gjithe 97 dergesat e bananeve te kokaines gjate 5 vjeteve te tij ne pushtet.

   PO A HANI PYKA LLOGJIKE JU FANATIKET E ENVERIT DHE TE EDVIN “PARTIZANIT”?

   Reply to this comment
   • Zenun Kobure Trimi March 5, 11:47

    i nerumi kumandar Tajvani !
    Pse me kaq nervoZitet tajvani , duke perdorur
    Pyka ofenduese me lliogjik ballistesh ?

    Shushica ka mendimin e tij dhe po e shpreh
    Demokratikisht .

    SOT nuk mund te te kuptoje Llogjiken tende zogiste ,
    ç’fare te Kompleksoje deri ne NERVOZIZEM ?

    FJALA droge ?

    A mund te beje Sistemi Yne KAPITALIST
    PA TE ?

    Duhani , ciNgarja , çaji ,
    Pordhet e makinave si dhe pordhet e lopeve ,
    Rakija DHE kafeja e Tajvanit
    NUK JANE DROGA ?
    ç’TE DUHET TY SE DROGOHEN NJERZIT ?

    Paske rrjedhur o kUMANDAR ,
    TE paska zene AndroPausa .

    Reply to this comment
 4. Nuk mund te lejohet riciklimi i politikaneve te konsumuar intelektualisht dhe politikisht ! March 3, 20:56

  Nuk mund te pranohet riciklimi I figurave politike pergjegjse ne nje vend te pakonsoliduar sic eshte Shqiperia !
  vet Jozefina eshte e konsumuar politikisht dhe intelektualisht koha e ka lene mbrapa nuk besoj tek njerzit politik qe kane konsumuar veten dhe jane nje nga shkaqet e ketij renimi ose “gjysma e te keqes” kjo eshte vete nje nga autoret e kesaj te keqe !

  Reply to this comment
 5. Gjin Marku March 3, 21:24

  Kjo e shkreta nuk lidh dot bre…ët e jo të bëjë parti.

  Reply to this comment
 6. intelektuali March 3, 21:52

  Ne Shqypni me shume se kurre ka nevoje per nje opozite te vertete qe te kundershtoje Mafien e Kuqe me pushtet qe la pas Enveri me Nexhmijen me sigurimsat e Partise se Punes nga pas, qe po mban peng Vatanin ketu e 27 vjet pas renies se Murit te Berlinit.

  prandaj:

  Edhe Jozefina nuk e tregon te gjithe te verteten, sepse akuzon Lulzim Bashen per mareveshje me Edi Ramen, por nuk thote asgje per mentorin dhe mesuesin e tij, Sali Berishen qe eshte strumbullari i te KEQES enveriste qe ka kapluar Shqypnine dhe ideatori i te gjitha mareveshjeve te DJALLIT me te gjitha pushtetet mafioze deri tani.

  Beri mareveshje me Ramiz Aline per te mbrojtur me te gjitha menyrat familjen gjakatare Hoxha, pastaj u fut ne mareveshje me spiunet e Sigurimit te Shtetit per te ngritur Piramidat Financiare me hajdutin Bode, akoma me pas u lidh me Fatos Nanon ne vitin 1998 per te trafikuar ne Boten e Trete armet dhe armatimet e enverit nga depot qe i hapi vete me qellim, vrau me pabesi Azem Hajdarin qe donte HISEN e tij ne kete biznes fitimprures dhe pasi e vrau e shpalli HERO si nje komunist i devotshem dhe me arkivolin e Azemit kerkoi t’i bente puc shtetit pasi nuk donte te ndante PLACEN e grabitur me te tjere, vrau Remzi Hoxhen, Kosta Trebicen si nje enverist i vertete, vazhdoi me vrasjet ne Gerdec dhe 21 janari nga paniku i humbjes se pushtetit dhe vodhi fondet publike ne shuma maramendease si askujt nuk i kishte shkuar ne mendje me pare.

  PO PSE ME VRASTARIN DHE KUSARIN SALI BERISHA DO TE KRIJOJE FORCE TE RE POLITIKE JOZEFINA TOPALLI?

  sepse:

  Ja Saliu bie dakord dhe e heq Lulzim Bashen si te paafte, dembal dhe dallkauk qe nuk vlen as dy aspra per Kryetar opozite,

  PO ME SALIUN DO TE BEJE OPOZITE JOZEFINA?

  sepse:

  Nuk merret vesh se per ke force te re politike e ka fjalen.

  Reply to this comment
  • futi nje lexim veprava te enverit March 4, 09:04

   milioner duhet te jesh bere more bole intelektual,se i njeh te gjitha problemet,qe nga droga e amsterdamit deri tek zhulezfina e pa krehur qe eshte bere si gjyshe.
   ti more psikopat duhet te jesh i udheheqes i botes.
   ik mor bole bej pak pushim

   Reply to this comment
   • intelektuali March 4, 11:15

    Intelektuali milioner?

    Me qef do ta pranoja qe te behesha edhe une si BOSAT enveriste te Shqypnise qe e kane bere drogen dhe kokainen si mall pazari qe nga Lazarati i Saliut e deri tek Xibraka e Taulanit per te perfunduar tek bananet e Durresit qe jane futur 97 here pa i pikasur kush nga Bota dhe sapo e pikasen ata te DEA-s amerikane Rilindja u kujdes qe te fshinte gjurmet qe conin tek “Plaku i Madh” qe ri ne hije dhe ben sehir teatron e fitorjeve te Partise si ne Kohen e Qepes te Enverit,

    megjithate:

    Lavdi Zotit qe kam nje pension nga SHBA qe me lejon ta pi i qete kafen te Tajvani, por here pas here i shtoj edhe ndonje teke raki me shoket e mij te burgut qe kane mbetur gjalle.

    LAVDI ZOTIT QE NA SOLLI KETE DEMOKRACI CALAMANE QE MUND TE SHKRUAJME NE GAZETEN DITA TE VERTETEN PER FANATIKET ENVERISTA DRU ME PRE

    Reply to this comment
 7. sopiqoti March 3, 23:06

  Ri ne folen tende o Zhozefina dhe mos brockollit lart e oeshte as per koleget e tu e as per te tjeret.Sa kohe i faleni babait te prtise rini squk ne fole dhe mos kakarisni.E ndrite ti kur ishte ne detyra te larta te PD dhe ne qeverisje dhe prandaj te ulen koleget aty ku je.C’far mendon te besh parti harabelash ? Nuk jeni te atij brumi.

  Reply to this comment
 8. gjermani i fundit March 3, 23:53

  kjo grua eshte nje vazo bosh si nastradini i Tajvanit, i kane mbaruar turshite e ka ngelur vetem lengu me uthull. Por ndryshe nga nastradini i shkrete qe shpreson te ndahen akoma kestet e Lekave, kjo beri qejf me kestet e dietave -qeraste qeveria.. “U boshatis kombi”-thote ish kryetharja e parlamendes, a thua se kombi eshte portofol. po ishalla ia thote kungulli te formoje nje parti, me hak e ka qè te quhet partia e Kallamoqit.

  Reply to this comment
  • intelektuali March 4, 08:42

   Ty per Sali VARKARIN apo per Edvin PARTIZANIN te ka ardhur keq qe vajton si kukumjacke pylli enveriste ne kete forum te nderuar te gazetes DITA?

   sepse:

   Nga lajmet e fundit del e qarte se te dy jane nje MUT si jashteqitje e Partise se Punes,

   vetem se:

   Lazarati i “Plakut te Madh” Sali Berisha sot do te dukej si nje PALO GJE me Xibraken me blu xhinset e nipit te Enverit dhe me Durresin me 97 dergesa nga Kolumbia gjate 5 vjeteve te bananeve me kokaine te “Plakut Super te Madh” Edi Rama me gjithe Sajme Qorrin dhe Habilajt e tij te gjithe “Peshq te Medhenj” te Rilindjes Enveriste,

   prandaj:

   LERE KALLAMOQIN E JOZEFINES, POR SHIKO BANANET E EDVINIT

   Reply to this comment
   • gjermani i fundit March 4, 09:31

    po çfare te beje shteti i shkrete o kumandar? Do shese ca droge qe te marre Leka, Dollaro, evro, te paguaje interesat e borxheve qe jane bere me te medha se borxhet, pastaj te paguaje rrogat e presidentit qe s’ka punuar asnje dite ne kapitalizem, te deputeteve tane te nerum qe s’e dimeme per çfare jane aty e shkolla, spitale, administrate, etj, ne fund ato Leka qe ngelen jane kestet tuaja; çfar mbetet jane ndihma sociale per ato shtepite me balte qe nxjerr ne foto Edvini qe jane futur ne skeme kundrejt atyre shtepive te bukura qe dalin nga skema. Medemek, edhe po te kesh mebtur pa pune burre e grua e te kesh nje tufe me kalamoj, po pate shtepie te bukur del automatikisht nga skema – ky eshte rregulli magjik i Edvinit. Nuk po flas per Saliun, se ju nxeheni o kumandar. Por ta dish ama qe Saliun nuk e sollen ne pushtet enveristet, e sollet ju te persekutumit. Ju e ngritet ne delir, ju i dhate municion, e armatoset me urrejtje dhe kujtuat se ishte ai qe po ju sherbente qorrazi, ndersa qe ai qe ju perdori dhe ju la ne kavanoz si ate lengun e thartuar, me te hidhur se me pare. Pijini lengun tani, se pjeserisht eshte edhe vepra juaj.

    Reply to this comment
    • intelektuali March 4, 12:04

     O gjermoni i Hitlerit,

     Po do t’ja falja Edi Rames edhe kanabisin e Sajme Qorrit dhe Habiljave qe ka mbuluar Vatanin do t’ja falja Edi Rames edhe kokainen e bananeve te Rilindjes Enveriste po te kishte investuar qindra milionat e fitimit te droges ne ndonje fabrike qe te prodhonte dicka te hajrit qe te shitej ne Bote “Made in Albania” me formulen e tij famoze PPP – Partneriteti Publik Privat,

     por:

     Ky Edi Karagjozi te gjitha lekat e droges po i investon tek Kullat e tij si Kulcedra prej Betoni duke prishur stadiume, teatro dhe duke fshire nga kujtesa e shqyptareve trashegimnine kultore qe i ka mbetur shqyptare per t’u mburrur ne Botes si nje popull me histori dhe kulture perendimore dhe jo si nje fis prej Afrike ZULU qe di vetem t’i haje zemren ARMIKUT duke kercyer bythejashte rreth zjarrit te tribuse se BOSIT.

     Reply to this comment
     • abaz BEU nga VITHKUQI - DEMOKRAT March 5, 11:56

      Po na shashtis u i Nerumi Mysybet Nasradini .
      Nuku po kuptojme fare , po fareeeeeeee ama
      pse te shqeteson kaq shume KakAINA E DEMONkracise ?
      Pse nervozohesh me lazaratin ,
      Sklerohesh ma hashaSHizimin e Arberise ,
      Dhe shkumon per KUPERATIVAT E KALLAMOQIT TE ENVERIT ?

      NUK po dime , e nuk po kuptojme se ç’fare do te mbjellim
      e kush na jep FITIM?

 9. Dashnori March 4, 00:18

  Xhozi, nese deshiron t’a hapesh gojen per qytetaret ka plote burra e djem qe me gjithe qef do te te kushtonin 5 minuta secili, dhe s’ke nevoje fare te mendohesh apo te thush ndonje fjale…

  Reply to this comment
 10. MH March 4, 00:39

  Kjo te krijon dhembshuri per tu dhimbsur kur flet per seriozitetin qe duhet te ken partite dhe drejtuesit e tyre.Harron kjo kur tallesh nga serioziteti qe cilesonte fatekqesin e permbytjeve ne shkoder me rrethina.Shkodra veneciane.He,dini seriozitet ma te fuqishem se kjo shprehje ne nji dite fatekeqesie.Kurse kjo kaluar tallesh ne tribunen po ne Shkoder kur ithtari i saj Berisha vinte ne humor opoziten deri edhe ate te kohes moniste: Nuk asht faji im qe jeni tredhur qe ne rinin tuaj..Kjo qeshte vesh e m’vesh hapjen e buzve dhe terhiqte femijet ne tribune gjasme per ti evitentue nga sarkazma banale e kryetarit te saj Berisha.
  Harron plantacionet qe mbroheshin nga pushteti i tyre demokratike me porosi te vete Berishes ne Lazarat.Jeni mesue ti turreni njerzve e kryesisht opozitarve me politiken e dites duke nenshtruar drejtesin dhe gjykatesit te veprojne nen urdherat qeveriatre dhe ne vijen politike te partise shtet diktaturo demokratike.

  Reply to this comment
 11. demo March 4, 04:50

  provoje njehere.ti pensioniste je.Nuk humb gje.Basha mund te jete i keqi i dynjase,por kjo vroma eshte shtriga e sali mortjes,

  Reply to this comment
  • Novruz -----topuzi,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, shkoder lokja. March 5, 12:05

   E na , na more demo ballisti NA .
   e na , mo bej keshtu , je edhe demo KRAT
   zotrote ,
   nuku bene te shash nje grua demokrate
   si burre i perdale Kapitalist .
   kjo eshte demo kracia dhe pluralizmi ,
   Me duket se te pelqen Basha o Mysybet ,
   nuk te genjen kollaj syri Ty joooooooooooo .
   i ke Qejf djemte e bukur Ti………..
   haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

   Reply to this comment
 12. fteri March 4, 07:07

  Sa më shum të lulëzojnë parti të reja ,dhe sa më shumë të ngrihen minare kishash e xhamiash ,aq më shumë thellohet hendeku i varfërisë e mjerimit me popullin .Kjo po ndodh saktësisht në shqipri ku kemi mbi 150 parti ,dhe mbi qindra qendra kishash e xhamiash e milona falsifikatorësh,dhe asnjë punë e vepër serjoze .SHiko rrugët u del veshja e kallaj për 2-3 vjet,shiko ndërtimet shumica false me probleme të mëdha.etj,etj,,,,

  Reply to this comment
 13. Paul Tedeschini March 4, 09:17

  A nuk ishe ti pjese e gjysmes së keqes?!?

  Reply to this comment
 14. Drejtesia do te behet doni apo nuke doni ju o mije kenetash e avoketer te djallit. March 4, 10:49

  O shumica dobic i PS-PD-LSI =PPSH dhe nje djalle e gjysem e politikes shqiptare qe mbete pakice ne zgjedhjet e fundit parlamentare,duke dalun te dhere,por “krenare”.Po kush te dha te drejten ty mor mije kenetash qe ti thuash ti gezoje leket e krimit dhe korrupsionit nga fuqia e pushteteve Topalli,”dizinjatorja”,apo nje luge supe e prishur qe gelltite dje dhe sot nga eterit tek bijte e mostrat e diktatures komuniste ne pozite e opozite i thencin te ben te vjellesh deri me sot.Mjaft eshte MJAFT per ju dhe seren tuaj te akuzuar si autore e bashkeautore ne mijra krime e superkorrupsione me ze,figure e deshmi te gjalla sa istitucionale,aqe dhe me shume popullore.Dridhuni e perdridhuni,po vjen minuti qe nga trasta peme e kalbur jasht do t’hidhet,doni apo nuke doni ju o mije keneteash e mizakali.qe nga te pabreke ju la dita dhe miljonere ju ngrysi nata.C’do skenare i peshtire i rradhes per te vonuar Reformen ne Drejtesi,Vettingun dhe zbatimin e ligjit te Dekriminalizimit brenda pozites dhe popozites i thencin,vetem se do t’u a shtoje vitet e heqjes se lirise ne burgun e sigurise se larte ne Rec te Shkodres.Besoni,binduni dhe rrefehuni sa nuke eshte vone qe SOVRANI,USA dhe BE t’u meshirojne.Tik-tak-tik-tak-tik-tak,ora bie ate nuke ka kush force qe qe t’a ndaloje se e ka bekuar ZOTI.

  Reply to this comment
 15. MH March 4, 13:45

  Topalli,thot:
  Qeveria dhe opozita, gjysmat e një së keqeje.

  Vashdo e mos e nderpre sinceritetin dhe perseri thuaj:
  Merr guxim e thuaj.Une per veten,jam e keqja ma e madhe sebashku me gjysmat e nji te keqeje.

  Reply to this comment
 16. perlat spahiu March 4, 15:44

  ahhhhhhh ,jompempina pompalli ,eshte e prekupuar per problemet e populit shkodran e parizian,kjo politikane populit shkodran po i bon bytha bam e bam,ahhhhhhh mungon partia e djathit,ahhhhhh jompepina ,jompempina,kjo trimereshe qe bashke me edhiun e rames,sali breke skisha,idhjer muti ,dikur ishin pa breke e sot kapardisen me perizoma,te blera ne paris,nju jork,rome,lisbin e tirone.ehhhh jompempine ku ma ke ble shteine.

  Reply to this comment
 17. info analitike March 4, 15:44

  Shoket enveriste jane te kenaqur se sot Komisionin per Integrimin europian e drejton Tao Tao nje njeri me vlera “europiane” me ne krie te parlamentit shokun Gramoz Ruci nje tjeter fytyre europiane e parlqametit shqiptar. E ju kerkoni te hyni ne Europe me keto monstra!!! Kete vetem Neti, Osman Lala, shqipja e ndonje MH mund ta besoje. Tani o burra shoke turruni kush me shan me shume!

  Reply to this comment
 18. Ati March 4, 19:38

  Do behet partia e plerave bis.

  Reply to this comment
 19. Onkezmi March 5, 00:54

  Ik meso shqipen,moj zhgarravine dhe hajde te ndertojme partine…

  Reply to this comment
 20. I.Troplini March 5, 08:56

  Prisni edhe ca,

  mos e krijoni kaq rrufeshèm atè partiçkèn e re, Duma dhe Salianji, iu duhet tè gjejnè po ashtu njè vend, ku ta tundin. Bèhuni bashkè, Zonjè.
  Grida, mund tè mèsojè nga pèrvoja juaj e gjèrè nè fushèn e hulumtimeve horizontale, ndèrsa Ju, mbase filloni tè mèsoni prej saj shqipen. Mè mirè vonè se kurrè, thotè njè fjalè e urtè.
  Salianjit, jepini njè def nè dorè dhe nxirreni tek hyrja e partiçkès qè do krijoni. Jam i sigurtè, qè do ju sjellè, njerèz me bollèk.
  Gjysmèn e jetès nè shèrbim tè Pashukut, gjysmèn tjetèr sijargaxhije e Saliut. Servilizèm dhe debilizèm,,,,, armèt dhe parzmorja e grave si Jozefina dhe Grida.
  Tani, do kenè edhe partiçkèn e tyre. Lum ne.

  Reply to this comment
 21. Novruz -----topuzi,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, shkoder lokja. March 5, 12:10

  E na , na more demo ballisti NA .
  e na , mo bej keshtu , je edhe demo KRAT
  zotrote ,
  nuku bene te shash nje grua demokrate
  si burre i perdale Kapitalist .
  kjo eshte demo kracia dhe pluralizmi ,
  Me duket se te pelqen Basha o Mysybet ,
  nuk te genjen kollaj syri Ty joooooooooooo .
  i ke Qejf djemte e bukur Ti………..
  haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

  Reply to this comment
 22. I tillë je , sa herë që hap gojën March 5, 20:33

  Ti inteloleshi flet kurdoherë sikur jesh rezident i përhershëm në spitalin psihiatrik , ndaj të neverisin e të pështyjnë të gjithë , por ti , si i tillë , nuk e ke për gjë ! Sot , edhe ai më budallai , si puna e jote , e quan veten më të mençmin , sepse i krijoi mundësi demokracia , të renditet me njerëzit normalë ! ! !

  Reply to this comment
 23. MONIKA NEPËRKA PIKA - PIKA March 5, 20:41

  Shtazë mesjetare si “Info…. ” , kërkojnë me kemngulje të flakin sëpatën e “qytetarit dixhital – dru me pre ” dhe të përzihen me tiranasit e vërtetë , por harrojnë se janë si delja e zezë , në mes të tufës së bardhë . I mjeri ti , për “mençurinë” e shpellarit që më ke !

  Reply to this comment
 24. gramozi March 6, 03:55

  Si e jema dhe e bija

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*