Partia Demokratike i jep fund bojkotit, nga e hëna rikthim në komisione

April 15, 2016 11:41

Partia Demokratike i jep fund bojkotit, nga e hëna rikthim në komisione

Partia Demokratike ka vendosur t’i japë fundi bojkotit.

Kryesia e grupit të Partisë Demokratike ka vendosur që të ndërpritet bojkoti, duke nisur nga dita e hënë. Kështu, demokratët do të kthehen në të gjitha komisionet parlamentare.

Vendimi vjen pasi kërkesat kryesore të tyre u plotësuan, siç është dërgimi në Gjykatën Kushtetuese të dy mandateve të deputetëve, Valentina Leskaj dhe Rakip Suli.

Vendimi u mor gjatë seancës së djeshme parlamentare, ku u vendos gjithashtu edhe ngritja e komisionit hetimor parlamentar për të ashtuquajturën aferën CEZ.

April 15, 2016 11:41
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*