Partia e Minoritetit grek braktis Bashën, do garojë e vetme

April 17, 2015 17:54

Partia e Minoritetit grek braktis Bashën, do garojë e vetme

Një tjetër parti duket se ka braktisur koalicionin e djathtë. Ndonëse në zgjedhjet e 23 qershorit ajo garoi në koalicionin e djathtë, këtë vit drejtuesi e kësaj force kanë vendosur të dalin më vete.

Partia e Minoritetit grek për Ardhmërinë, MEGA, e drejtuar nga Kiço Kiçu del e vetme në zgjedhjet e 21 Qershorit. MEGA ka shpallur sot kandidatët për tre bashki. Mësohet se për Bashkinë Sarandë, MEGA do të kandidojë mjekun Niko Nuri, për Bashkinë Finiq inxhinierin Kristo Kiç, ndërsa për Bashkinë e Dropullit kandidon Vangjel Ngjelon. Bëhet me dije se Partia MEGA vijon me përzgjedhjen e kandidatëve për bashkitë e tjera.

April 17, 2015 17:54
Komento

3 Komente

 1. I.Troplini April 17, 18:17

  PS dhe PD, duhet te dalin me nje koalicion parazgjedhor per zonat e jugut.

  Nuk ka konkurence partiake, kur behet fjale per interesa kombetare. Bashkoni forcat dhe tregojuni te tjereve, se shqiptaret, nuk kane gje per te falur apo per te shitur. As 300 Eurot e Janulles me mjekren e plakut te vitit te ri,,,,nuk bejne dot nje shqiptar ne grek.
  Politika e reciprocitetit, duhet ndjekur ne raportet me fqinjin tone jugor. Nese grupe te caktuara, matane kufirit, vijne me pretendime territoriale, si ato karagjozet e Voriopidhit, atehere tregojuni vendin atyre ,,,,dhe gojoreve shqipfolese qe u shkojne pas per te lepire ndonje kocke.

  Reply to this comment
 2. KORÇARI April 17, 19:46

  Une them qe te BRAKTISE EDHE SHQIPERINE TE SHPETOJME NGA KETA TE MALLKUAR ANTISHQIPTARE

  Reply to this comment
 3. Arben April 17, 20:06

  PDHDHDHDHDHDHDHDH…………

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim