Partia e re dhe listat e hapura, “Nisma Thurje” dëbon Rudina Hajdarin, bashkëpunimi merr fund pas ‘grushtit’ në foltoren e Kuvendit

October 6, 2020 10:00

Partia e re dhe listat e hapura, “Nisma Thurje” dëbon Rudina Hajdarin, bashkëpunimi merr fund pas ‘grushtit’ në foltoren e Kuvendit

“Nisma Thurje” dëbon deputeten Rudina Hajdari.

Pano Soko, një nga drejtuesit e “Nisma Thurje”, në edicionin e lajmeve në EuroNews, la të kuptohej që pas ngjarjeve të djeshme në Parlament ku Hajdari bllokoi foltoren, “Nisma Thurje” nuk do të vazhdojë më bashkëpunimin me deputeten.

Pas një falenderimi për gjithë këmbenguljen që Hajdari ka bëri për hapjen e listave gjatë kësaj kohe, Soko u shpreh se bashkepunimi i projektuar mes tyre kishte kuptim në një realitet me lista të hapura, gjë e cila nuk ndodhi.

Kështu ai e tha në mënyrë indirekte se  bashkepunimi mes tyre tashmë ka marrë fund.

j.l./ dita

October 6, 2020 10:00
Komento

18 Komente

 1. Nje tropojan October 6, 10:23

  A e ktheu gjene e vjedhur kjo familja e Azemit ?
  Nuk mjaftojne demet qe i ka bere Shqiperise babai,por edhe gruaja edhe vajza edhe i biri duan akoma te zhvatin?

  Reply to this comment
  • Ervin October 6, 11:27

   Po ca mut nisme thurje aman, pjelle e ilir metes.
   Me mire per vete Rudinen qe u ndane se do felliqej rruges; po te kete mend bashkohet ne dicka tamam te re dhe jo sajesa fallco.

   Reply to this comment
 2. Agim October 6, 10:28

  Jam ber miri qe e kan debuar deputet apo ministra qovfshin nuk esht trazhgimni familiare duhen ti ushtrohen profesionit qe kan.

  Reply to this comment
 3. sopiqoti October 6, 11:06

  CUPELINA Hajdari u perjashtua nga formacioni ?? Bythe e plasur e Kolomjes.

  Reply to this comment
 4. miku October 6, 11:19

  Gatekewesi e madhe per vendin, si ka mundedi kjo cthierja e perjashtoje kete biben.Kjo dhe pulat nuk ruan dot e jo te beje opoziten.Dje kjo donte te tregonte qe une jam e forte si ai i jati saj, kontrabandisti i famshem i PD.Ju doq nisma se ra ne usta, usta Gramozi ishte borchli Azemit prandaj e la te kakaris, por kjo biba ben vetem glase se veze nuk ben dot.Me vone per kete do te tregojne barcaleta si me Palin.

  Reply to this comment
 5. Gzim Kulufi October 6, 12:14

  Afirmim kukllash permjet skenaresh te vjeter e monotone! Ne nje popull te degraduar tashme, gjithshka eshte e mundur!

  Reply to this comment
 6. demo October 6, 12:34

  Me duket vajze e drejte dhe e sinqerte.
  Nismat thurje,tjerrje,Mjafti,G99,i kemi pare.
  Kjo ngulmoi 2 vjet per te kthyer te pakten sistemin me kandidate,qe kishin nje ftyre para popullit,ashtu sic ishte para vitit 2009 kur dy palacot me jetegjate te politikes shqiptare u bashkuan ne nje komplot per te mbeshtjelle nusen me duvak.Edhe ate cike demokraci ne Aparence,ja futen koken ne thes me Listat Partiake.
  Nuk ja arriti Rudina,,Aq i ka shpatullat e brishta.
  Nuk do fitoje e vetme kunder Lyderit Global me dy Baftjare krushqie.

  Reply to this comment
  • Gzim Kulufi October 6, 13:24

   Nga fytyra nuk tregon e pasinqerte, por as engjell! Por problemi eshte se 1. po e ngrene artificialisht, 2. nuk ka asnje program ekonomik-social-etj., 3. evolimi i saj ne aspektin politik duket po aq i ngadalte sa i te atit, -cfare tregon se vetem pas nja 10-15 vjetesh mund te kemi nje Rudine deri diku te pjekur per inisiativa te afta politike.

   Reply to this comment
 7. K October 6, 12:45

  U rrit,ushqye, u shkollua me paratë e vjedhura, tani çirret kundër atyre që kanë vjedhur. Dmth kundër vetvetes. Histori shqiptare.

  Reply to this comment
 8. Ilir October 6, 12:55

  Është një vendim , që komunikoi ky Sakua, që nuk i nderon “thurësit”, përkundrazi çvletësohen në sytë e opinionit publik.
  Rudina, vërtetë ka pasë një baba që bëri shumë krime e shkatërime, por qëndrimi i saj në Kuvend meriton një vlerësim maksimal. Çdo parti apo grupim do ta kishte vlerë në rradhët e saj.
  Ju të Thurjes , flisni dhe vetëm flisni, ndërsa përballë kundërshtarëve tuaj shndroheni në lepuj. Nuk e harroj qëndrimin e E Kristos përballë Berishës. I përulur, Uriah Hip, Neveritës !
  Përballë çakejve, tashmë të maturuar, Berisha, Meta, Rama – së bashku me tufat e hienave që i shoqërojnë, kërkohet të dalin luanë.
  Ata nuk frigohen nga kërcënimi i lepujve, ashtu siç nuk frigohen nga ligjet dhe kushtetuta .

  Reply to this comment
 9. I urti October 6, 13:02

  Ta dine shqiptaret cfare geni dhe si ka qene Azem Hajdari realisht,kete debilen nuk e ve as te.fshije halet e kuvendit,jo deputete.

  Reply to this comment
 10. Ilir October 6, 13:26

  Është një vendim , që komunikoi ky Sakua, që nuk i nderon “thurësit”, përkundrazi çvletësohen në sytë e opinionit publik.
  Rudina, vërtetë ka pasë një baba që bëri shumë krime e shkatërime, por qëndrimi i saj në Kuvend meriton një vlerësim maksimal. Çdo parti apo grupim do ta kishte vlerë në rradhët e saj.
  Ju të Thurjes , flisni dhe vetëm flisni, ndërsa përballë kundërshtarëve tuaj shndroheni në lepuj. Nuk e harroj qëndrimin e E Kristos përballë Berishës. I përulur, Uriah Hip, Neveritës ! Ai e meriton të përjashtohet nga grupimi politik i Të Rinjve , që duan të largojnë politikanët e inkriminuar dhe të demaskuar ,
  Përballë çakejve, tashmë të maturuar, Berisha, Meta, Rama – së bashku me tufat e hienave që i shoqërojnë, kërkohet të dalin luanë.
  Ata nuk frigohen nga kërcënimi i lepujve, ashtu siç nuk frigohen nga ligjet dhe kushtetuta .

  Reply to this comment
 11. elez sinani October 6, 13:50

  Kjo eshte e droguar
  si i jati qe rrinte pish gjithe kohen
  bente si tri deri sa ja lagen mbathjet
  me gjak
  Kjo lasparece te tregoj se ku i mori leket per shkollim?????? dhe nga e beri fatmira gjithe ate pasuri me nje rroge te vetme
  Nese Berisha ju ka paguar gjakun qe vrau azemin ta bejne publike sa eshte shifra???? hajde zogu

  Reply to this comment
 12. tom October 6, 13:51

  Mbeti ne rruge debilja,e vodhen hajduten

  Reply to this comment
  • mirel October 6, 15:35

   Mire e ke ti tom, nuk eshte aq buce sa Mamica qe ka mbeshtetjen e Skenderbeut gjithmone dhevsa here qe i duhet

   Reply to this comment
 13. Filoeuropiani October 6, 16:20

  “Thurja” eshte në breket e Saliut. I tregojne miletit perralla me pricesha.

  Reply to this comment
 14. Adih October 6, 16:47

  mirel , e ke komentuar shkurt e koncentrate .Jam dokort me ty , por ai qe i kundrvihet pardesy bardheve ,si ne rastin e kesaj vajze z Hajdarit ,bythlepisit partiake te neveritshem , do i gjejne ndonje bisht pa llogjike e arsye..

  Reply to this comment
 15. Malsori October 6, 18:17

  Po cfare mut deputet jane keto vajza me te ashtu quajtur shkolle te mbaruar pa asnje eksperience pune,bile pa thene as bismilah ne pune.Injorante te tilla ishin gjithe “kopacet” e LSI-se qe vec ulurinin ne Kuvend sa here Monika hiqte sandalet dhe breket.Kejo Hajdari pa punuar asnje dite,bija e nje babaj trafikant armesh dhe femrash dhe bija e nje gjyqetare gjashte mujoreshe e plepave ku e vuri ate pasuri perrallore qe VETING-u e hodhi ne koshin e plerave.He pra Rudina pa pik turpi del dhe ne Parlament kur nuk di te lidh dy fjale dhe na flet se i dhimdsen shiptaret kur si mamaja hajdute dhe babaj kriminel me para te vjedhura prej tyre ka biznes ne Amerike.Malsori Boston

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim