Partia Republikane, e vetme në zgjedhje

May 26, 2017 09:06

Partia Republikane, e vetme në zgjedhje

Partia Republikane do të dalë vetëm në zgjedhjet e 25 qershorit.

Lajmi konfirmohet nga burime brenda kësaj partie, duke zyrtarizuar faktin se PR nuk e ka pranuar ofertën e Bashës.

“Vendimi u mor pas mosarritjes së marrëveshjes politike me Partinë Demokratike për të shkuar së bashku në zgjedhje.

Partia Republikane vendos të shkojë e vetme në zgjedhje të masë elektoratin e saj, pasi ka dalë e pakënaqur nga negociatat politike me Partinë Demokratike”, tha Mediu për Report Tv.

Mësohet se republikanët kanë kërkuar 2 vende të sigurta në listën e demokratëve. Njëri për kryetarin Mediu dhe tjetri, një kandidat në Tiranë, që mesa duket, Basha nuk e ka lëshuar pasi në Tiranë pritet që PD-ja të vijë me kandidatë të fortë.

May 26, 2017 09:06
Komento

4 Komente

 1. arben muhameti May 26, 09:35

  Keta jane politikanet e republikes se re ,aty ke thelat e prishin muhabetin.

  Reply to this comment
 2. demo May 26, 14:39

  Ngrije dhe ti nje cader tek SHQUPI.

  Reply to this comment
 3. Medicka May 26, 15:11

  Tani do marrin nje mut..

  Reply to this comment
 4. Arber Iliri May 26, 16:47

  Ky Mediu ka 20 e kusur vite qe ha buke kot, pervec nje pune te madhe qe ka bere , ate te Gerdecit me Zenin e Berishes.E ka me shkrim e me regjistrim, gjynaf si nuk shkon ne burg se do i beje mire.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*