Partizani në garë për Europën

April 25, 2015 19:23

Partizani në garë për Europën

Partizani ka fituar me Teutën duke mbajtur gjallë shpresën për një vend në kupat e Europës.

Ndeshja e luajtur në Durrës ka përfunduar me fitoren 1 – 0 të ekipit kryeqytetas, falë golit të Idriz Bathës në fillimin e pjesës së dytë.

Nga ana tjetër një disfatë për Teutën që tani është 4 pikë larg zonës së rënies nga kategoria, pasi Apolonia ka mundur 2 – 0 Vllazninë.

Skuadra durrsake me atë fierake kanë një përballje mes tyre në javën e parafundit të Superligës.

Flamurtari ka fituar pas 8 ndeshjesh në kampionat. 2 – 1 ndaj Elbasanit, që është ekipi i parë që bie nga kategoria edhe pse ka ende takime për të zhvilluar.

Të dielën do të luhen sfidat më të rëndësishme të javës së 32, Kukësi – Skënderbeu dhe Tirana – Laçi.

April 25, 2015 19:23
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?