Pas 2 javësh betejë, humb jetën ish-profesori në Korçë nga COVID-19

October 17, 2020 17:32

Pas 2 javësh betejë, humb jetën ish-profesori në Korçë nga COVID-19

Një tjetër humbje jete është shënuar ditën e sotme nga koronavirusi në radhët e intelektualëve të njohur. Ilia Tili, ish-profesor në Korçë ka ndërruar jetë nga COVID-19 në moshën 91-vjeçare.

Mësohet se pas 2 javësh betejë me virusin, profesori ka humbur jetën. Lajmi për vdekjen e tij është raportuar ditën e sotme nga Ministria e Shëndetësisë dhe

Sakaq, bashkë me Tilin në 24 orët e fundit, ndërruan jetë edhe 4 pacientë të tjerë me COVID-19. Numri i viktimave që prej fillimit të pandemisë ka shkuar në 448 në total, ndërsa numërohen 16774 të infektuar.

h.b/dita

October 17, 2020 17:32
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim