Pas 30 vitesh pritjeje, Liverpool shpallet kampion

June 26, 2020 08:34

Pas 30 vitesh pritjeje, Liverpool shpallet kampion

Pritja e gjatë 30-vjeçare merr fund. Liverpool shpallet kampion i Anglisë dhe kjo falë Chelsea që mundi Manchester City me rezultatin 2-1.

Liverpool për ndeshjet e mbetura në këtë sezon i nevojitej vetëm një fitore për t’u shpalllur kampion, por këtë ia lehtësuan londinezët e Lampard.

Ky është titulli 19-të për The Reds, herën e fundit e kishin fituar në sezonin 1989-1990. Një arritje për trajnerin Kloop, kjo edhe në aspektin personal, i cili pas suksesit për Champions League vitin e kaluar, tani sallës së trofeve i shtohet trofeu u shumëpritur.

Por, megjithë pritjen e tre muajve për të festuar këtë moment për shkak të koronavirusit, tifozëve iu është kërkuar nga kryetari i bashkisë që të “qëndrojnë në shtëpi”.

o.j/dita

June 26, 2020 08:34
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim