Pas 5 orësh, Paloka mbyll protestën e opozitës

March 21, 2019 15:27

Pas 5 orësh, Paloka mbyll protestën e opozitës

Ka vijuar 5 orë protesta e opozitës sot. Ndryshe nga protestat e tjera kjo e sotmja ishte më e qetë. Policia nuk përdori në asnjë moment gaz lotsjellës por forcoi kordonët policor që protestuesit të mos përparonin drejt Kuvendit. Disa herë pati momente dhe tensioni ku protestuesit u përpoqën të çanin kordonin dhe drejt efektivave goditën me tymuese dhe kapsolla.  Më pas protestuesit u ulën këmbëkryq për gati një orë dhe rreth orës 13: 29 minuta ata u ngritën u zhvendosen drejt policisë së Tiranës ku flitet se janë disa protestues të ndaluar.

Pasi u siguruan që protestuesit do liroheshin, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, nënkryetari i PD-së Edi Pakola dhe mbështetësit marshuan drejt selisë së PD-së për të njoftuar mbylljen e protestës për sot por jo betejën.

“Beteja jonë nuk ka mbaruar. Jemi nisur në një rrugë që nuk ka tjetër veç fitores. Nuk ka forcë që na ndal në rrugën tonë për një demokraci në Shqipëri. Jam i bindur që kësaj rruge do i shkojmë deri në fund. Rama ik!” u shpreh Edi Paloka.

Protesta e nisur në orën 10:00 u mbyll në orën 15:00 pa incidente.  Vetë kryetari i PD-se Lulzim Basha nuk ndodhej në protestë pasi ndodhet për vizitë në Bruksel.

o.j/dita

March 21, 2019 15:27
Komento

10 Komente

 1. Paloka palo burre March 21, 16:03

  Paloka palo burre thuthuq e langaraq e bir spiuni qe ka 30 vjet qe vegjeton ne saj te servilizmit dhe jo te zgjuarsis…
  Kot nuk thone 1 palok shumes paloqe….

  Reply to this comment
 2. Qylafi March 21, 16:15

  Ne fund te cdo proteste duhet bere bilanci, cfare u fitua nga opozita dhe sa euro humbi nga pagesa e njerzve te thitur ne proteste

  Reply to this comment
 3. Hani pak mos hani shume m.... March 21, 17:31

  Keta karat qe kane dale ne proteste me thuthuqin Paloqe dhe baxhellen Monika, kane lene bagetite pa i kullotur dhe feckat e familjes duke u shkerdhehen ne semafore e ne motele.
  Hajde moter-qire te SHQUP-it hajde, heren tjeter ne pordhese, ne vend te kapucave vendosni kllufa kari se ju shkojne shume.

  Reply to this comment
 4. Vera March 21, 17:49

  Mblidhen be fund te shqupi per te marre rrogen.
  Pare te madhe kan vjedh,nuk u mbarohen .
  Bande hajdutesh

  Reply to this comment
 5. MH March 21, 18:00

  Pas 5 orësh, Jeniqeret kthehen me triumfin e humbjeve duke ia ba rruc puc…….vetvetes.E megjithkaq jane te kenaqur ne langun dhe yndyren e vet te qelbun ne godinen Kazanin SHQUP.
  keto beteja me ngjajne me betejat e turqve qe pervisheshin kunder mureve te keshtjellave tona dhe largoheshin me turp.Por ndryshim qendron se,keto turpin e hajne me buke gjate gjithe 24 orve pa pushim dhe perseri ngrehalucen per betejen e rradhes qe perfundon si te parat me fitore humbjesh te turpeshme.

  Reply to this comment
 6. Taraboshi March 21, 18:30

  Paloka me siguri ne fund te fjales se tij do te jepte dorheqie se deshtoj disa here.Burri kur jep fjalen i kemi pas thene there djalin.a po joPaloke.
  Me duket se ti je nga ato.qe si ti ka shume PD qe e hani fjalen si me henger buke e djathe.Gjate gjithe jetes keni folur me maska.

  Reply to this comment
 7. Mark U.K March 21, 18:40

  Më dilni me gjithfar nofshkash more klyshe te komunizmit.Te gjith spiuna te tyre jeni.

  Reply to this comment
 8. Jimi March 21, 19:34

  Keto “portestat” tuaja u ben si nje here e nje kohe shkolla e nates! Vetem se atehere kur mungonte mesusi ne e benim edhe “bosh”, por per cudi juve sot edhe pse ju mungonte “Psusi”, pasi kishte shkuar nje cike deri ne Bruksel, juve nuk e bete “bosh”!?

  Reply to this comment
 9. kodra pas bregut March 21, 23:20

  O Mark Uki !
  O hale , o fshatar i rame nga Shala dhe Dukagjini .
  Mos i fut hundet vend e pa vend .
  Je ne pakice dhe kurre nuk do behesh shumice .

  Reply to this comment
 10. Mala March 22, 09:04

  Rendesine dhe vleren e protestes,mund ta kuptosh nga ajo.Kush e hapi e kush e mbylli.Mos fol ma!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim