Pas ankesës, Kuvendi i shton Nishanit 8 milion lekë

November 18, 2014 09:47

Pas ankesës, Kuvendi i shton Nishanit 8 milion lekë

Komisioni i Ligjeve ka miratuar shtimin e 8 milion lekëve Presidencës, për shpenzimet operative.

Kjo masë ka ardhur pas ankesës së presidentit Bujar Nishani një ditë më parë.

Nishani thoshte me anë të një letre, se fondi i parashikuar për Presidencën në buxhetin e 2015-s ishte i pamjaftueshëm.

Për këtë arsye, atij iu shtua kjo shumë.

Ndërkohë, në rast se duhen më shumë fonde, deputeti Bashkim Fino ka thënë se shpenzimet duhet të rishikohen rast pas rasti me Ministrinë e Financave.

November 18, 2014 09:47
Komento

3 Komente

 1. kris 1 November 18, 12:19

  Rrisni ndonje takse dhe shtojini ndonje fond dhe Saliut.Njera dore lan tjetren dhe te dyja na zbrazin xhepat.Te na rrojne rilindasit e Napoleon Piktorit.

  Reply to this comment
 2. blendi ..ziu November 18, 13:29

  O RILINDJE , thirrini mendjes: Ju shtoni fondet e Nishanit dhe ai, pas festes se sazeve te Delvines, do te shkoje dy here ne vit ne Amerike, pastaj ne festen e çiftelive te Pukes, ne ate te mandolinatave te Korçes, do te organizoje nje “SESION SHKENCOR” per Pavaresine, do t’i vere perseri kangjellat Presidences…!!!

  Reply to this comment
 3. ben November 18, 14:51

  Cungut i duhen pare por perse ?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim