Pas Bashës, ambasadori Lu takon edhe Monika Kryemadhin

December 20, 2017 12:44

Pas Bashës, ambasadori Lu takon edhe Monika Kryemadhin

 

Pas takimit me kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha, ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vendin tonë, Donald Lu është drejtuar për tek zyrat e LSI.

Kreu i diplomacisë amerikane ka nisur një takim me kryetaren e LSI-së Monika Kryemadhi, prej orës 12:30.

Takimi vjen në një situatë të tensionuar politike, kur opozita ka paralajmëruar sërish një valë protestash pas zgjedhjes së kryeprokurorit të ri.

Ambasada Amerikane reagoi menjëherë pas protestës së opozitës dhe dënoi dhunën.

 

December 20, 2017 12:44
Komento

5 Komente

 1. Arber Illiri December 20, 13:37

  Turp per keta lloj lider partish.

  Reply to this comment
  • ULLI MAGNA December 20, 15:10

   DURIMI AZIATIK …

   I KOMBINUAR

   ME KODIFIKIMIN DIXHITAL ANGLO-SAKSON …

   NUK LËNË MË, SHUMË HAPËSIRA

   PËR ‘PRETENDIME’ …

   A PO

   PËR ‘INTERPRETIME’ …

   KU DHE KUR BËHEN REALISHT ‘AUTOGOLA’ …

   A DO TË SHKOJË AMBASADORI LU

   TË TAKOJË EDHE z. SALI BERISHA ?! ?! ?! …

   ‘TELAT’ JANE ‘ZHVESHUR’ TASHMË …

   DHE

   PËRTEJ ‘SHKËNDIJAVE’ …

   ATA

   PO SHKOJNË ‘NË MASË’ …

   RUAJNA O ZOT ! ! ! ! ! ! ! ! …

   QË TË JETË,

   SA MË PAK E DHIMBSHME …,

   DUKE U BËRË,

   SA MË SHUMË E RACIONALIZUAR ! ! ! ! ! ! ! ! …

   Reply to this comment
 2. ULLI MAGNA December 20, 14:45

  DURIMI AZIATIK …

  I KOMBINUAR

  ME KODIFIKIMIN DIXHITAL ANGLO-SAKSON …

  NUK LËNË MË, SHUMË HAPËSIRA

  PËR ‘PRETENDIME’ …

  A PO

  PËR ‘INTERPRETIME’ …

  KU DHE KUR BËHEN REALISHT ‘AUTOGOLA’ …

  A DO TË SHKOJË AMBASADORI LU

  TË TAKOJË EDHE z. SALI BERISHA ?! ?! ?! …

  ‘TELAT’ JANE ‘ZHVESHUR’ TASHMË …

  DHE

  PËRTEJ ‘SHKËNDIJAVE’ …

  ATA PO

  SHKOJNË ‘NË MASË’ …

  RUAJNA O ZOT ! ! ! ! ! ! ! ! …

  QË TË JETË,

  SA MË PAK E DHIMBSHME …,

  DUKE U BËRË,

  SA MË SHUMË E RACIONALIZUAR ! ! ! ! ! ! ! ! …

  Reply to this comment
 3. Leshelistja e sprovuar December 20, 19:04

  Kujdes Lu se kjo te ben llullore me dhune… Mos e tako kurre i vetem se ta gelltiti ate majkun or ti

  Reply to this comment
 4. Alban December 21, 07:55

  Mendime mbi fakte me ze e figure

  MJERE FEMIJET TUAJ PER “ DHURATAT”
  QE U BETE !

  – “ Shyqyr qe ra Ky mort e u pame “ !
  – Po per femijet tuaj a mendoni valle !?
  – Mesazhi i Pablo Eskobarit per Kucedrat
  shqiptare te Krimit ….

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Ndoqa drejtepersedrejti protesten e e deshtuar me sukses te plote te opozites shqiptare. Nuk ishte nje proteste dosido.
  Ishte terbim, histeri, lemeri e vertete.
  Ishte panik, tmerr, cmenduri, ku dy skajet ekstreme te politikes shqiptare PDSH e Sali Berishes dhe LSI e Ilir Metes ishin grusht bashkuar si kurre me pare per te mbrojtur koken e tyre nga Vetingu dhe Reforma ne drejtesi.
  Sjellja banditeske, krejt rrugecarerore e Sali Berishes e Monika Kryemadhit jo vetem ne altarin e demokracise shqiptare, Kuvendin e saj, por edhe ne rruget rreth tij kur nderseu bandat e murrme te Sales per te sulmuar e zaptuar ate flasin me shume se cdo e se te gjitha komentet e shqiptareve dhe nderkombetareve !!!
  Jo vetem kaq, por si njeri edhe tjetri ia nxine edhe me fytyren e Shqiperise por edhe te vetvetes se pari me sulmet tipike ala Kim Jong Un e ala Sali Berisha ndaj miqve dhe aleateve tane strategjike SHBA-se dhe Bashkimit Evropian ku duhet e duam te integrohemi!
  Ne shqiptaret kemi nje urim tragjik, gati makaber :“ Shyqyr qe ra ku mort e u pame !”
  Cdo e keqe ka edhe te miren e vet:
  Ne keni dyshim per keto konkluzione rishihni edhe nje here pamjet e histerise, terbimit, cmendurise me ze e me figure te Sali Rame Berishes dhe Monika Kryemadhit !
  Jo vetem si politikane por se pari si njerez, si prinder !
  Mjere syte e Sibores dhe djalit te Monika Kryemadhit per pamjet lebetitese qe u dhuroi e jema jo vetem atyre por mbare Shqiperise e Botes me cmendurine e saj ala drogashe ne kete mes festash kryesore te shqiptareve dhe mbare njerezimit 28-29 Nentorit, Krishtlindjeve dhe Vitit te Ri !?
  Si do u pergjigjen ata shokeve e shoqeve te veta kur ti pyesin per cizmen e hedhur e histerine e saj te skajshme… !?
  Mire per shqiptaret qe i neperkembni e plackisni, i degdisni me hir e me shume me pahir ne rruget e Botes, i vidhni e vrisni, por te pakten mendoni per femijet tuaj e te ardhmen e tyre…
  Para se te jesh gjithcka, ji nene e baba prind… i mire ! Ji njeri ! Mos lendo femijet tu!
  Kishte miliarda dollare kryenarkotrafikanti e vrasesi serial Pablo Eskobar, kishte para me shume se Banka Kombetare e Kolombise.
  Vetem per te ngrohur vajzen e vet kur i fshihej drejtesise e ligjit ne xhunglat e Kolombise dogji plot 200 milione dollare…
  Por shihni cka shkruajne djali e vajza e tij per ate perbindesh te pangime me pasuri e para si Mbret e Sheik , por qe vdiq si nje kryebandit, u be shkrumb e hi nga nje rakete e syshqiponjave amerikane!
  Nje vdekje luksoze per nje kryebandit monstruoz !
  U be shkrumb e hi ne sekonde! Nuk pati kohe as te provonte dhimbjet e vuajtjet e miliona viktimave te tij ne mbare Boten qe i vrau per se vdekuri e per se gjalli me helmin e tij te bardhe, kokainen !
  Po a ka vdekje me te tmerrshme se librat e djalit te tij te vetem dhe vajzes se tij per babain perbindesh, se rrenimin e jetes se tyre nga nje baba monstruoz, makaber !
  Ndaj mendoni para se te veproni !
  Vetem kafsha sheh cka ka sot ne grazhdin e saj.
  Njeriu mendon e vepron duke pare e aresyetur shume larg cdo hap qe hedh ne rrugen e jetes !
  Mendoni per femijet tuaj te pakten !
  Mendoni dhe pastaj veproni !
  Para se te jeni kushdo qe jeni jini njerez !
  Ji njeri o ti njeri !
  Ji njeri !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*