Pas Brukselit, kryeministri Rama do të udhëtojë drejt SHBA- ve

December 18, 2017 20:51

Pas Brukselit, kryeministri Rama do të udhëtojë drejt SHBA- ve

Kryeministri Rama ditën e sotme ka udhëtuar drejt Brukselit, ku është ftuar nga shefja e Diplomacisë së Bashkimit
Europian, Federica Mogherini, për të marrë pjesë në një takim për Ballkanin Perëndimor.

Kryeministri pas takimit në Bruksel do të kryejë një vizitë në SHBA, ku do të takohet me komunitetin shqiptar
në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Gjithashtu, Rama pritet të takohet me një sërë zyrtarësh të lartë të Departamentit Amerikan të Shtetit.

Kjo vizitë e kreut të qeverisë në SHBA dhe takimet e nivelit të lartë besohet që të kenë lidhje me fillimin e reformës në drejtësi, që sipas ambasadorit amerikan Donald Lu pritet të jap rezultatet e para në fillimin e vitit 2018-të.

December 18, 2017 20:51
Komento

1 Koment

 1. anticensurë25642654 December 19, 09:48

  “udhëtojë drejt SHBA- ve”
  SHBA-së or idiotër
  Shtetet e Bashkuara të Amerikës
  United States of America
  Vereinigte Staaten von Amerika
  Stati Uniti d’America
  États-Unis d’Amérique
  iiiiiiiiiiiiiiidddddddddddddddddiiiiiiiiiiiiooooooooooootttttttttëëëëëër

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim