Pas deklaratës së Lu kundër opozitës reagon dhe Rama: U rrëzuat sërish

January 19, 2018 12:27

Pas deklaratës së Lu kundër opozitës reagon dhe Rama: U rrëzuat sërish

Pas deklaratë së Ambasadës Amerikane lidhur me qëndrimin e kësaj të fundit për kërkesën e partive opozitare për të ndryshuar ligjin për zgjedhjen e kryeprokurorit, vjen përgjigja e kryeministrit Edi Rama.

Në një postim në rrjetet sociale, Rama mbështet deklaratën e ambasadës, ndërsa ka shprehur keqardhjen për opozitën duke thënë se nuk di të lexojë Kushtetutën

Përkthimi shqip-shqip i SHBA rrëzon përsëri leximin shqip-shqup të Kushtetutës për drejtësinë. Shumë keqardhje dhe pak shpresë për reflektim”, thuhet në reagimin e Ramës.

January 19, 2018 12:27
Komento

12 Komente

 1. Kris 1 January 19, 14:00

  Rri rehat e shiko te besh ndonje lek per shtepi shejtan.Ke punesuar Donaldin me Romanen per te na terhequr karron drejt europes

  Reply to this comment
 2. XXXL January 19, 15:05

  Perkthimin ne Shqup e ben serbi Sali bashke me Shkerdhenin dhe Liken e Mona Cizmes.

  Reply to this comment
 3. intelektuali January 19, 15:49

  EKONOMIA NUK NDERTOHET DUKE U TALLUR ME OPOZITEN BUDALLAQE

  Do te ishte me mire qe te mos ishte fare kjo opozite budallaqe dhe si mize pa koke qe ka sajuar Saliu me BEDELIN e tij besnik Lulzim Basha dhe qe Edi Rama te mos harxhonte kohen dhe energjite me batuta garibi pa kurfare kuptimi ne FB, por te shikonte punet e shtetit qe i eshte besuar nga shqyptaret dhe kryesisht te vrste radaken e artistit per te cuar perpara Prodhimin Kombetar qe ka mbetur ne vend numero qe nga Koha e Qepes e Partise se Punes kur Enveri hodhi faren e keqe bolshevike ne trojet tona dhe i tha miletit qe te mos punoje fare se Vellezerit Komuniste do t’i mbanin me LEKA qyl si pashallare turqie, apo sic beri VARKARI i Enverit Sali Berisha me Piramidat e tij Financiare kur kujtoi se kishte zbuluar “BICIKLETEN” per shqyptaret, apo sic beri Edi Rama me Sajme Qorrin dhe Habilajt e tij kur kujtoi se kanabisi ishte formula magjike per Rilindjen e tij Socialiste qe do te sheronte ekonomine e ngordhur amtare me shkop prestigjatori enverist.

  PO PSE ME BATUTA GARIBESH DO TE HYJE SHQYPNIA NE BE?

  Reply to this comment
 4. intelektuali January 19, 15:50

  EKONOMIA NUK NDERTOHET DUKE U TALLUR ME OPOZITEN BUDALLAQE

  Do te ishte me mire qe te mos ishte fare kjo opozite budallaqe dhe si mize pa koke qe ka sajuar Saliu me BEDELIN e tij besnik Lulzim Basha dhe qe Edi Rama te mos harxhonte kohen dhe energjite me batuta garibi pa kurfare kuptimi ne FB, por te shikonte punet e shtetit qe i eshte besuar nga shqyptaret dhe kryesisht te vriste radaken e artistit per te cuar perpara Prodhimin Kombetar qe ka mbetur ne vend numero qe nga Koha e Qepes e Partise se Punes kur Enveri hodhi faren e keqe bolshevike ne trojet tona dhe i tha miletit qe te mos punoje fare se Vellezerit Komuniste do t’i mbanin me LEKA qyl si pashallare turqie, apo sic beri VARKARI i Enverit Sali Berisha me Piramidat e tij Financiare kur kujtoi se kishte zbuluar “BICIKLETEN” per shqyptaret, apo sic beri Edi Rama me Sajme Qorrin dhe Habilajt e tij kur kujtoi se kanabisi ishte formula magjike per Rilindjen e tij Socialiste qe do te sheronte ekonomine e ngordhur amtare me shkop prestigjatori enverist.

  PO PSE ME BATUTA GARIBESH DO TE HYJE SHQYPNIA NE BE?

  Reply to this comment
 5. loni January 19, 16:22

  O” intelektual pa shkolle ” Mos u perpiq tu japesh mend te tjereve me idjotizmat e tua.

  Reply to this comment
 6. fteri January 19, 17:54

  Gabim z. kryeministër se opozita u rrëzua përsëri !…

  Asënjëher opozita e Sali- Karaxhixh- Berishës dhe pjellës tijë perverse Lulëzim Bashoviçi nuk ka qenë ndonjëherë më këmbë ?…,gjithmon rrëzuar ka qënë .

  PD-ja si forcë politike që nga krijimi i sajë e deri sot ishte një mallkim për shqipëtarët ,vetëm se tani i është shtuar bishti LSI-ja e Ilir Metës me Munika Çizmen në krye .

  Nga këta të pa besë që të vrsin natën dhe të qajnë ditën ,që vodhën dogjën e shkatrruan shqipërinë më keq se pushtuesi ,nuk pritet që ta ndërtojnë më , edhe sikur të ngrihen më këmbë !.

  Reply to this comment
 7. Aliu nga Selenic January 19, 18:09

  Po ku e njohin Kushtetuten keta mytbere.? Keta kushtetuten e zejn ne goj vetem sa per formalitet. Ndersa kushtetuten e kan shkelur me qindra here. Vetem per kushtetut, per drejtesi, per morale e per korrupsion keta nuk kan goje te flasin sepse jan te mbytyr deri ne fyte.!

  Reply to this comment
 8. info analitike January 19, 19:08

  Edhe shoku Lu e paska prenotuar nje vile si ajo e shoqes Vlahutin. Hajde per hajer e ne koke te vettingut.

  Reply to this comment
 9. Myrteza Mimani January 19, 19:20

  Të lumtë o Edi Rama.Je hazerxhevap.

  Reply to this comment
 10. Alban January 20, 05:01

  ANTIAMERIKANET ME TE KEQINJ…. !

  Nje analize e shkelqyer e realiste. Fakte dhe konkluzione te sakta ne sherbim te miqesise aleances strategjike me Shtetet e Bashkuara te Amerikes ne perputhje me interesat kombetare te te dy vendeve ,
  Askush me shume se Nena e demokracise Boterore Amerikan nuk i perbuz servilet, hipokritet, mashtruesit, dyfytyreshat, proamerikane me fjale e antiamerikanet ne veprime.
  Nuk ka antiamerikan me te keq se proamerikanet me pallavra dhe antiamerikanet me veprime.
  A e di se cka i quajne amerikanet keta sojsez personash : asskisers fjale per fjale, me nje fjale bythelepires !
  A nuk ishin lideret politike te PD-se dhe LSI-se dhe kazani mediatik i tyre qe vetem nje jave me pare nuk lane helm pa vjellur e shpifje pa bere kunder SHBA-se, Ambasadorit te nderuar Donald Lu e BE-se!?
  A nuk ishin kapobanda i kesaj bande gangsteresh Sali Berisha, Lulezim Basha, Edi Paloka, Dritan Shehu, Alibeaj, Monika Kryemadhi, Petrit Vasili, Keida Mehmeti … Artur Zheji, Ylli Rakipi, Prec Zogaj, Rakipllari, Kastriot Islami, Artan Hoxha e co. qe I shpallen lufte “imperializmit Amerikan”
  A nuk jane e njejta shpure qe brenda 24 oresh kaluan krejt ne polin e kundert dhe u bene mbrojtesit me te flakte, gardistet e kuq te Trampit dhe Heidi, te SHBA -se lidhur me Voten e Shqiperise per Rezoluten te Jetuzalemit !
  Skajet gjithnje puqen kur behet fjale per politiken Albanus Adversus Albanus” , pra shqiptaret kunder shqiptareve te politikaneve sa antishqiptare te sprovuar si antiamerikane e si antishqiptare!
  Si mund te jene proamerikane te thekur ata qe e rrenuan e zhbene, dogjen e sakatuan, plackiten e vrane te pakten shtate here Atdheun e vet ne 27 vjet.
  Si mund te doje nje shtet mik e aleat strategjik te Shqiperise si SHBA-ne ata qe e shiten e shituan Atdheun, dheun ku u ka rene koka !
  Kur flasin profesoret me diploma prej verteti, duhet te heshtin plepistat e Universiteteve te Plepave dhe akademiket e Akademive te Domosdove sic i stigmatizinte Noli i madh, duhet te heshtin diplomatet, politikanet, sabelitodos- gjithckaditesit “ Dru me ore” ala Petrit Vasilit, Kastriot Islami, Agim Nesho, Prec Zogaj, Artur Zheji…e co.
  Nje fakt flet me shume se nje thes me pallavra! Po shume faktet ?
  Politika dhe diplomacia jane jo vetem shkence, por edhe art, mjeshtri, zanat teper i veshtire.
  Si njera edhe tjetra jane Shkenca, Arti, Mjeshteria e se pamundures qe edhe te pamunduren e ben te mundur, sic thoshte Churchilli.
  Diplomacia eshte arti qe ne vend te gjyleve nxjerr pellumba nga grykat e topave !
  Lufta, dhuna, padrejtesia… jane nena e te gjitha te keqijave te kesaj Bote !
  Paqja, drejtesia, miqesia, mirekuptimi, dashuria, miqesia, miresia… jane gjerat qe sa me shume ti kemi aq me shume na mungojne, aq me shume na nevojiten per nje Bote me te mire !
  Ndaj te mendojme, te punojme e te luftojme per to si per jeten !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

Mendoni se Shqipëria është gati për një organizim të ri përballë gjithë klasës së sotme politike?