Prokurori i Durrësit refuzon Markun: Nuk e jap dorëheqjen

January 9, 2018 13:21

Prokurori i Durrësit refuzon Markun: Nuk e jap dorëheqjen

Kryeprokurorja Arta Marku ka nisur lëvizjet në disa prokuroi në qarqe pas marrjes së detyrës, por disa prej tyre e kanë kundërshtuar largimin nga detyra.

Kryeprokurorja Marku i kërkoi dorëheqjen kreut të prokurorisë së Durrësit Agron Gjanaj sot paradite pas një takimi ne ambientet e Prokurorisë së Përgjithshem, por ky  i fundit nuk ka pranuar që të largohet.

Nuk jap dorëheqjen, nuk jam i komanduar jam i emëruar” mësohet se është shprehur ai para kryeprokurores.

Pas refuzimit të kërkesës për t’u larguar, Agron Gjanaj nuk është në listën e lëvizjeve nga prokurorja Arta Marku.

Ndërsa për sa i përket prokurorit të Elbasanit, Dritan Gina vendimi për lëvizjen e tij është firmosur, ndërsa ai deklaroi se nuk do të largohet duke e refuzuar.

January 9, 2018 13:21
Komento

13 Komente

 1. te arrestohet menjiher nga Polizia e Shtetit January 9, 14:20

  ktu nuk eshte shteti i Talibaneve or malok i peshtire ,
  qe ndyni Institucionet Shqiptare ,
  por nji shtet i tipit Europian ,shtremberuar nga fara e djallit islamik salih rrahman bin laden .
  kujtuan kta se Shqiperia ra ne Doren e ISIS dhe ne Shqiperi u instalua Shteti Islamik ,
  qe njef vetem dhunen dhe Sherihatin ?!
  jo mazllem shpelle .
  vendi yt eshte ne burg qen bir qeni .

  Reply to this comment
 2. Une, Lubonja. January 9, 14:23

  Ju lumte dora dhe mendja Zj. Arta Marku! Trimereshe!! Me ne fund filloi! S’ka me keq kur deri sot ke bere ligjin mbi ligjin dhe sot ose neser do te behesh subjekt i tij! Thank God!

  Reply to this comment
 3. As January 9, 14:23

  C’jane keta nepunesa qe pasi u mesohet me nder bytha ne karrike nuk largohen nga posti kur u kerkohet dicka e tille. Po si kur te vdes sonte ky lloj nepunesi c’do te beje prokuroria, Sigurisht do te emeroje nje tjeter dhe pike
  Largohet nga detyra kryeministri me nje vote, jo me nje cope juristi qe rasti e caktoje ne ate detyre

  Reply to this comment
 4. Monika Kryezeza ish prostitute tani gazetare e shtetare January 9, 14:35

  Nuk mund te lahet MIUTI Llalles 28 vjet me shurren e Markut per 28 dite!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PROKURORI I DURRESIT TE LESHOJE URDHER ARRESTI PER ARTA MARKUN MBI BAZEN E NDRYSHIMEVE KUSHTETUESE SE NUK E KA TE DREJTEN TE SHKARKOJE E NGARKOJE KRRIMINELE PROKURORE AVOKATE TE KRIMIT SALI9SE E LIKE FLORISE!!!!!!!!

  Reply to this comment
 5. QInam QIrjo QIrjazi January 9, 15:00

  Marku me kushtetute emerohet nga kreu i korrupsionit Likja nga Skrapari me kushtetuten e vjeter te imamit .Me ndryshimet kushtetuese nuk ka te drejte te emeroje e shkarkokje klrriminelet prokurore avokate 28 vjet tye Salise e Like florise…prandaj:
  Mona ne perrua,hapi shalet mu leshua
  Nxora karin dhe i rashe,pidh ne shale nuk i lashe
  Perpara doli Salija,kali Xenit dhe Sadija
  Kejdi Mehmeti me perixoma,po ja fute te ze krroma

  Reply to this comment
 6. intelektuali January 9, 15:02

  Ore keta prokurore fodulle dhe megalomane kujtojne se pushtetin e kane nga babai tyre Sali Berisha qe i kishte emeruar nga lista e Sigurimit te Enverit

  PO PSE ME KETA PROKURORE DALLKAUKE DO TE HYJE SHQYPNIA NE BE?

  Po cfare beri karagjozi Edi Rama per 5 vjet ne pushtet qe tani po pret me gjuhe jashte si qen i zgjebosur vendimet e ambasadorit Lu per Drejtesine e kalbur enveriste shqyptare?

  Reply to this comment
 7. Vicens January 9, 15:43

  Ata po transferohen nuk po hiqen nga puna. Si fillim. Eshte ne kopetencen e Prokurosise transferimi. Po keta pse tremben ?

  Reply to this comment
 8. fteri January 9, 16:05

  Urime prokurores z. A.Marku në shkatrrimin e këputjen e unazës së krimit që është instaluar në prokurorinë shqiptëare gjat 27 vjetve.

  Sa për Refuzimin e drejtuesit prokurorisë të Durrësit dhe të Elbasanit ,mblidhë forcat Z. MARKU dhe jepu një PARALAJMRIM : AGRONIT në Durrës ,dhe Dritan Ginës në Elbasan .. ! deri nesër ja ju ,ja unë do këndojm në prokurorinë shqiptare !…..

  Duhet qilizëm i thellë në drejtësi ,në gjykata + prokurori shqiptare për të nxjerr shtresat e kalbura e dekompozuara që kan mbyllur dosjet e rëndësishme të krimit që instaloi A.Llalla .dhe për ti flakur .

  Por duket se nuk u vjen mirë largimi nga çerdhja e ngrohtë e krimit,kjo u prishë “folenë” e korrupsionit dhe të portofolit .

  Reply to this comment
 9. salem January 9, 16:24

  Me thoni t’ua dergoj une nje cop oshkur per ta qeruar kete palaco qe “s’e leshoka zyren,se ja paska falur Llalla?!”

  Reply to this comment
 10. PRESIDENTI January 9, 18:03

  Sinqerisht qe si ve faj prokuroreve.
  Keta te shkretet e kan blere vendin e punes 300 mije euro.
  Dhe eshte mese normale qe po nuk dolen me fitim e pakta 500 mije euro keta s largohen.
  Ti lene e pakta dhe nje vit.
  VITI I SULMIT TA BEJNE NATEN DITE PER TE FITUAR PARET QE PAGUAN.
  YRYSH ALBANISTANI PO VE DREJTESINE.

  Reply to this comment
 11. Jimi January 9, 18:52

  Ore prokuror leshi ! Kush po te kerkon doreheqje!? Ty te kane shkarkuar e transferuar dhe tashme ti je i detyruar te zbatosh urdherin. Ketu eshte vend i cudirave!? Mban burri i botes celesat e zyres se shtetit dhe nuk i dorezon, thua se e ka prone te tijen !? Ah ju doni xhaxhin, ai ju vinte hakut! Dajaku ka dale nga xheneti!

  Reply to this comment
 12. kasem gahinji January 9, 19:53

  o zoti prokuror,kush te kerkoi doreheqje ty?urdherohet lirimi nga ky funksion.sic u komandove po emerohesh,te jepet lirim nga funksioi dhe emerim apo komandim ne nje funksion tjeter.pra jo doreheqje.e dyta,funksionet shteterore nuk jane te perhereshme.e treta,je prokuror i shtetit ,pra funkionar i shtetit,jo avokat.kjo e fundit,pra aokatia eshte aktivitet privat.pra ose i ngaterron se nuk i kupton,pra je naiv ose injorant,ose i ben me dashje per te shkaktuar nje reaksion zinxhir per te bllokur punen e prokurorise,per te izoluar prokuroren e pergjitheshme,sipas nje skenari politik te caktuar.ne te gjitha rastet kompromentoni vehten ne perpjekje per sabotimin e veprimtarise se prokurorise.ju bej thirrje gjithe prokuroreve,te distancohen nga keto qendrime minimalisht naive.demi do te jete teresisht i tyre.

  Reply to this comment
 13. Arber Iliri January 10, 04:48

  Po keta jane per ne burg more tu befsha .Nese Prokurorja firmos keta jane te detyruar te ikin nese duan mund te ankohen sipas ligjit ne gjykate, c’eshte kjo lemeri, po te isha une Prokuror i Pergjithshem nese refuzonin do i arestoja per ca dite dhe te shifnin se ju duket vetja te paprekshem.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin