Video/ Pas Elbasanit, policia aksion “blic” edhe në Vlorë

September 22, 2017 10:56

Video/ Pas Elbasanit, policia aksion “blic” edhe në Vlorë

Pas Elbasanit, operacioni për rritjen e parametrave të sigurisë publike, i koduar “Vjeshtë 2017″ i Policisë së Shtetit, po zhvillohet edhe në Vlorë.

Forcat speciale dhe FNSH e Fierit po bashkëpunojnë në aksion me Policinë e Vlorës, ku po ushtrohet kontroll në të gjitha akset rrugore të qytetit bregdetar.

Konfirmohet se ka patur automjete të sekuestruara, por edhe persona të ndaluar për mungesë dokumentacioni të mjetit, mungesë lejeje drejtimi, apo konstatimi i sendeve të jashtëligjshme në brendësi të automjeteve.

Gjatë ditës është vënë re se të pakta kanë qenë mjete luksoze në qarkullim, ndërsa ka patur kontrolle edhe gjatë orëve të natës dhe bllokime makinash.

Burime nga policia kanë konfirmuar së aksioni ka për qëllim edhe ndalimin e personave të shpallur në kërkim.

September 22, 2017 10:56
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim