Pas gjobave, Basha dhe Kryemadhi procedohen për protestën e djeshme

May 19, 2020 11:39

Pas gjobave, Basha dhe Kryemadhi procedohen për protestën e djeshme

Pas gjobave që morën për thyerje të rregullave kundër përhapjes së koronavirusit, tashmë për kryetarin e PD-së, Lulzim Basha dhe kryetaren e LSI-së, Monika Kryemadhi ka nisur edhe hetimi në gjendje të lirë, për pjesëmarrje në protestën e djeshme për Teatrin.

Së bashku me ta janë proceduar në gjendje të lirë edhe kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu dhe sekretari për çështjet ligjore Çlirim Gjata.

o.j/dita

May 19, 2020 11:39
Komento

10 Komente

 1. Mala May 19, 12:12

  Trupa e teatrit kombetar,nuk eshte aq e nivelmit ,sa te moh on ndertimin e nje Teari kombetar te ri dhe te nivelit te alrte, nder me te dalluarit ne rajon.Trupa eshte shume e qart,se ndertesa e fashizmit-Mulselinit,si edhe Domet e Stalinit me vone, jane kujtime te Trish ta.Teatri K ombetaqr mbahet mednn per veprat e shfaqura,jo per ndertesw ,ka tash nuk ka asnje elemet te cultures.Por per gjitha keta hallakama e palavitje banale, sidomas nje pjese e aktoreve,jane te shtyer nga opozita, qe u duket ne Proteste,ne cimlesin e “peshperitesit” te tejk stit qe disa “recitues” doklen para mases se mashtruar,te thirrur e dnoshta edhe ….. Kjo opozites I pelqen se eshte interes is aj, qe te pshjellon punen e qeverise dhe interest kombetar deri ne shkaterim,kallje e lufte,sic k erkon “plaku” I tyre jo njehere deri sot.

  Reply to this comment
 2. DALLTON May 19, 13:33

  Me paturpesine me te madhe dje kur “aktoret “e teatrit -kombetar “kerkonin mosprishjen e teatrit ,”DEMONET”e demokracise si Lulezim -Basha ,Monika-Kryemadhi,Sali-Berisha ,Ilir-Muti,Edvin-Struci ,mbanin sehir kur SHqiptaret ziheshin njeri me tjetrin ,kjo eshte demokracia e SHqiptareve ,qe pasurohen me kufomat e te vdekureve ,ish komunistet apo bijte te komunistave ,ku eshte drejtesia ketu ?Pse nuk arrestohen “Demonet”por arrestohen te pafajshmit dhe me paturpesine me te madhe Ministri i Rendit del e thote se policia isha une ,por pse ke frike ti arrestosh ,”Demonet -E-Demokracise”?Kur ne perendim te gjithe ata qe djegin-dhe shkaterrojne ndeshkohen ,kurse ne SHqiperi krenohen .

  Reply to this comment
 3. Jovan bregu May 19, 14:50

  Cfare opozit jeni!!!! Keshtu fitohen zgjedhjet e ardhshme?? Kush eshte alternativa me te cilen do bindni popullin te votoj per ju. Kemi nevoj te kuptojme cfare ndryshime do sillni, te detajuara, ndryshme merruni me mure teatrosh qe 99% te popullit nuk i intereson.

  Reply to this comment
 4. sopiqoti May 19, 14:50

  Shume mire qe u proceduan keto karavidhe poilitike POR te mos jete kjo formale.

  Reply to this comment
 5. Arben May 19, 15:24

  DO TI FUSE NE BYTHE EDROGA KETO TE GJITHA NE FUND.

  Reply to this comment
  • Luftuam bllokmenet dhe na erdhen salimenet May 19, 16:23

   O arben po presim ne se na ke premtuar qe do i hedhesh litarin edit….
   Sa per gjobat e ketyre fashisteve dhjerokrat,mos u shqetesoni se do dali nje amnisti e do falen si gjithe tjerat…
   Ashtu si fali komunisti sali bllokmenet dhe u be vet bllokmen,si jane fale te gjitha krimet e kriminelet ketyre 30 vjeteve te gjitha ngjyrave dhe jetojne ne vila lluksoze si sheike dhe pergjerohen per popullin fukara

   Reply to this comment
 6. Lili May 19, 20:27

  Ishallah perfundojne ne burg se protestat te jene te popullit e jo te jorrave politike! Just do it!

  Reply to this comment
 7. JONI May 20, 11:26

  Dita ose Zeri” Populit eshte shiur tek poturet Edvinit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim