Pas grabitjes më të madhe në botë, policia gjermane i lutet hajdutëve…

November 25, 2019 18:01

Pas grabitjes më të madhe në botë, policia gjermane i lutet hajdutëve…

Policia gjermane u ka bërë publikisht një lutje hajdutëve të cilët vodhën stoli me vlerë 1 miliardë dollarë nga një muze.

Lutja ndaj hajdutëve është që të bëjnë ç’është e mundur që të mos i shkrijnë objektet me vlerë, por t’i mbajnë ashtu siç janë.

Hajdutët arritën të futen në orët e para të mëngjesit në brendësi të një muzeu në Dresden të Gjermanisë, pasi fikën sistemin e energjisë elektrike, duke çaktivizuar alarmet.

Pas hynë nga një dritare, ata shkuan vetëm te vitrina e muzeut ku mbaheshin stoli të lashta, diamante e gurë të çmuar, me vlera historike e që në total shkonin në 1 miliardë dollarë.

Kjo është grabitja më e madhe në botë që është shënaur deri më sot. Hajdutët janë filmuar nga kamerat por ende nuk dihet gjë për vendndodhjen e tyre.

l.h/ dita

November 25, 2019 18:01
Komento

4 Komente

 1. demo November 25, 18:42

  Merri zezaket,arabet,aziatiket ne Gjermani zonja Merkel dh i pafsh hajrin!
  Cfare te keqe kishit ju nga Sadati,Sadami,Gedafi qwe i mbashin qent lidhur.dhe te lumtur.

  Reply to this comment
 2. Protestuesi November 25, 22:04

  Demo, di ndonje vjedhje te ketij kalibri ose afersisht si kjo ne Albania ne kohen e shokut Enver?
  Cfare bente ai ne raste te tille? Edhe ne se nuk di gje, te lutem sheno nje pergjigje per mua protestuesin e realitetit te sotmë.
  Faleminderit.

  Reply to this comment
 3. Timi November 25, 22:14

  Zezaku e arabët nuk vjedhin muze zotëri. Nuk ju intereson kultura. O janë gjermanë o polakë. Polakët janë 1 për vjedhje. Por edhe rumunët ju afrohen.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim