Pas ikjes së Berishës, Schulz, vizita e parë në Shqipëri, si president i PE-së

September 16, 2013 22:40

Pas ikjes së Berishës, Schulz, vizita e parë në Shqipëri, si president i PE-së

Presidenti i Parlamentit Europian Martin Shulz premtoi para gazetarëve të pranishëm pas konferencës së përbashkët për media me kryeministrin shqiptar Edi Rama se “do të zhvillojë një vizitë në Shqipëri brenda mandatit të tij që përfundon vitin tjetër”. Shulz ka ardhur disa herë në Tiranë si kryetar i grupit të eurodeputetëve socialdemokratë, por nuk erdhi gjatë mandatit si President përsa kohë që ekzekutivi shqiptar drejtohej nga Berisha. “Me kënaqësi do vij në Shqipëri brenda 10 muajve të ardhshëm për tu takuar me kryeministrin Rama, – tha Shulz.

September 16, 2013 22:40
Komento

1 Koment

  1. Reparti Riedukimit Nr.313 September 17, 01:29

    Keshtu e kane punet e mira, e kuptojne dhe duan te ndihmojne ne ndryshimet qe do te sjelli Edi Rama ne Shqiperine pas Saliniane diktatoriale.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*