Pas Messit, edhe Cristiano shkon në shtëpi. Uruguaji në çerekfinale

June 30, 2018 22:13

Pas Messit, edhe Cristiano shkon në shtëpi. Uruguaji në çerekfinale

Fitorja e Uruguajit me rezultatin 2-1 ndaj Portugalisë e dërgon atë automatikisht në çerekfinalet e Botërorit “Rusi 2018”.

Heroi i ndeshjes ishte Edinson Cavani, i cili shënoi dy gola për skuadrën e tij në minutën e 7 dhe 62.

Ndërsa sa i takon portugezëve, ai që realizoi golin në minutin e 55 ishte Pepe.

Cristiano Ronaldo duhet thënë se përgjatë kësaj ndeshjeje qëndroi më së shumti në hije me tentativa sporadike.

Në çerekfinale, Uruguaji do të ndeshet me Francën.

s.a/dita

June 30, 2018 22:13
Komento

1 Koment

  1. santiago July 1, 08:02

    Portogalia lozi me mire dhe nuk i takonte eleminimi ..Uruguai dy here vajti ne porete dhe shenoi dy gola

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*