Pas Metës, Rama pret Lu dhe Vlahutin

June 13, 2016 12:23

Pas Metës, Rama pret Lu dhe Vlahutin

Kanë vijuar vrullshëm negociatat për reformën në drejtësi edhe gjatë ditës së sotme. Në Kryeministri i pari u paraqit kreu i Kuvendit Meta dhe pas tij Ambasadori amerikan Donald Lu dhe ajo e BE Romana Vlahutin, të cilët u takuan me kryeministrin Rama në kërkim të gjetjes së konsensusit për miratimin e ndryshimeve kushtetuese në Kuvend. Zhvillimet e sotme vinë një ditë pas takimit që Meta pati me kryedemokratin Basha.

Ambasadori amerikan Donald Lu ka mbërritur në kryeministri dhe po zhvillon një takim me kryeministrin Rama, në fokus të së cilit  është reforma në drejtësi.

Pas tij në Kryeministri ka mbërritur dhe Ambasadorja e BE-së, Romana Vlahutin.

 

June 13, 2016 12:23
Komento

1 Koment

  1. naku June 13, 13:16

    Jane takime pa vlere,vec per te mashtruar popullin. Reforma jo vetem ka vdekur por,edhe eshte varrosur. Ngushellime Sgqiperi!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*