Pas ngjarjeve të fundit kriminale, Policia aksion në lagjet periferike të Shkodrës

September 5, 2018 08:57

Pas ngjarjeve të fundit kriminale, Policia aksion në lagjet periferike të Shkodrës

Pas ngjarjeve të fundit kriminale, Shkodra është blinduar nga policia.

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë të Shkodrës kanë ushtruar kontrolle gjatë natës në disa zone si Livadhe, Dobrac e Kiras.

Bëhet fjalë për lagje periferike, ku mendohet se strehohen edhe elementë të përfshirë në banda kriminale, që po krijojnë destabilitet në qytet.

FSHN-së i janë bashkuar edhe RENEA dhe Forcat Operacionale të Tiranës.

Masat e shtuara të policisë vijnë pas alarmit të dhënë dhe nga pushteti vendor dhe opozita, se bandat dhe krimi kanë marrë kontrollin e qytetit.

s.a/dita

September 5, 2018 08:57
Komento

1 Koment

 1. Ironia September 5, 13:46

  Bravo policia eshte hedhur ne aksione komuniste per realizimin e korrje shirjeve para afatit!
  Keto metoda populiste vertetojne pa aftesine profesionale te drejtuesve te saj ne te gjitha rangjet nga lart e deri poshte!
  Kjo pasqyron edhe mendesite feminore te drejtimit te shtetit nga vete kryeministri Rama,qe konsideroi sukses te qeverise,qe ka nxjerre ststistiken se 422 zyrtare te 9 ministrive nuk kane mbeshtetur bashkeqeverisjen!
  As me pak e as me shume kjo tregon se Rama nuk di te kerkoje llogari dhe se kenaqet kur njihet vetem se sivjet jane vrare 2 vete me pak se vjet,por nuk e vret mendjen se pse u vrane 500 vete nga 498 vete qe u “vrane” vjet!
  Bravo kryeminister qe dallohesh per veshjet ekstravagande e jo per burre shteti!
  Jo kryeminister,por as si baba nuk do ta doja nje njeri qe ne komunikimin me njerezit perdor arrogancen,ironine,cinizmin,talljen etj sic ben Rama!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin