Botimi i përgjimeve, Dako nuk paraqitet në zyrë, reagon UKD

June 5, 2019 13:13

Botimi i përgjimeve, Dako nuk paraqitet në zyrë, reagon UKD

Kreu i Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako nuk ka pranuar të komentojë përgjimet që kanë dalë ditën e sotme nga media gjermane “Bild”, të publikuara nga gazetari gjerman Piter Tide.

I kontaktuar nga mediat, Dako ka pohuar se aktualisht nuk ka asnjë koment për të bërë lidhur me këto përgjime.

Ai nuk është paraqitur sot në ambientet e bashkisë që ai drejton prej rreth 12 vitesh apo 3 mandate.

Ndërkohë, ndërmarrja e Ujësjellës Kanalizime Durrës, në një reagim për mediat, tha se personi që figuron në përgjime, Ivo Doçi, nuk ka qenë ndonjëherë drejtor i Ujësjellës Kanalizimeve Durrës dhe as është aktualisht.

e.t./dita

June 5, 2019 13:13
Komento

8 Komente

 1. Lili June 5, 13:43

  3 mandate jane mjaft!
  Nje ligj per kufizime te mandeteve na fuhet

  Reply to this comment
  • Bild bie viktime e mafies dhe SVR-se ruse - Ky do te ishte titulli ne pergjigje te ketij shkrimi June 5, 20:53

   Hahaha Bild bie viktime e shqupistave dhe e udb-se dhe SVR-se (KGB-ja e re). Fake news i paguar nga oligarket e SVR-se dmth KGB-se. TURP per nje gazetar dhe nje gazeta qe bie ne kurth te huliganeve dhe mafies ruse. Ky gazetar i ekstremit te djathte mezi priste ca genjeshtra te mafias ruse qe te mos hapen negociatat e BE-se me Shqiperine. Problemi eshte qe edhe ata qe duan te degjojne te tilla lajme (dmth fashistet europiane) tani do ti perdorin si te verteta te provuara keto fake news. GENJESHTRA!

   Reply to this comment
 2. Adih June 5, 14:08

  Vangjush Dako nuk ka vetem lidhjet me bandat e droges per perfitime votash .
  Vangjush Dako per perfitime m2 ndertimi ka prishur ne Durres te gjithe vendstrehimet ,me gjithe se ne truall shteteror ,per intersa materiale ja ka bashkengjitur pronareve komshinj ne keto troje ,me letra fallco , me keq si ne mall te babes . Qofsh ti i Dako kujtove se u be deti kos. .Nuk do i shpetosh ,paske qene vertete budalla me zile.Ta verifikoje prokuroria ,po te jete e ndershme ????

  Reply to this comment
 3. LORA June 5, 14:19

  Jam e sigurt qe Dako,si inxhinier konstruktiv fjale-pak e pune-shume,ka per t’a shkermoqur shume shpejt serialin e ri te nahijes babalokrate dhe asaj te llallerise.
  Dhimbje qe parate e grabitura shqiptarve vijojne te paguajne antishqiptarizmin e integrum,jashte e brenda vendit.
  Besoj qe kete nyje-gordiane do t’a zgjidh njehere e mire Reforma qilizme ne Drejtesi.Grahmat e fundit te llallerise dhe gjin-gjonerise nuk e ndalin dot udhen e kesaj Reforme.Perkundrazi.

  Reply to this comment
  • asd June 5, 19:26

   Dmth ti nuk e sheh “derrin” 7 m larg ne mes te dites, por te duhen dylbi nate me tre kthesa pasqyrash dhe me sensor nxehtesie ?

   Reply to this comment
 4. bastardet pd-ist, lsi-st; nuk...DUROHEN me... June 5, 14:25

  as, mos e ..rruaj, nga bandat e “drejtesise”, se kryekrimineleve, basha-meta-berisha . mos u paraqit, neper keto fare hetuesish e gjykatash te felliqura, te bandave pd -lsi . te pastrohet drejtesia, te hudhen ne zift te valuar bastardet e “drejtesise” se sotme emeruar dje, nga bandat e pushtetit te berishes e metes, pastaj ketyre te fundit t’u behet gjyqi per krimet bere ketij …POPULLI .

  Reply to this comment
 5. Dori June 5, 15:52

  Cudi e madhe: sa here qe Lulezim Sali Basha shkon ne Gjermani, dalin këto cimka ne gazeten gjermane “Bild”, të publikuara nga gazetari i blere gjerman Piter Tide! Lul: “Nuk rrezohet kali nga mushkonjat!” Futu ne zgjedhje te fitosh!

  Reply to this comment
 6. komentatori nga cadra e gjyqit per portalin e zenit June 5, 18:52

  me pergjimet e derisotme nuk i hun asnje gjemb ne kembe.nese ka tetjera qe e implikojne tjeter gje.por mbi baen e ketyre qejane perhapur deri tani edhe habilajt dalin te pafajshem.diku lexova se dosja 339 ka tjeter objekt .keto qe kane dale nuk vertetojne asgje nga objekti i doses.deri tani shume zhurme,shue shashka per 8 qershorin.pershtypje me ben nveli i ulet i disa gazetareve,si dhepolitizimi i tejskajshemi ca te tjereve..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim