Pas Prokurorisë, edhe Krimet e Rënda ‘refuzojnë’ të hetojnë Besnik Imerajn

May 12, 2018 15:49

Pas Prokurorisë, edhe Krimet e Rënda ‘refuzojnë’ të hetojnë Besnik Imerajn

Gjykata e Krimeve të Rënda ka refuzuar të fillojë hetimet ndaj gjyqtarit Besnik Imeraj, pas dorëheqjes së tij nga sistemi i drejtësisë. Kallëzimi për ish-gjyqtarin e Kushtetueses është bërë nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit.

Pas dorëheqjes së Imerajt, KPK kërkoi hetimin e gjyqtarit, por Prokuroria e Tiranës refuzoi me pretendimin se mungojnë elementet e veprës penale.

Pas refuzimit të hetimit nga Prokuroria, KPK iu drejtua Krimeve të Rënda, të cilët nuk kanë pranuar të hetojnë gjyqtarin Besnik Imeraj, duke përdorur të njëjtin argument si organi i Akuzës.

o.j/dita

May 12, 2018 15:49
Komento

13 Komente

 1. XXXL May 12, 16:39

  E shikoni o milet deri ku i ka shtrire MAFIA metastazat e saj?
  Ky eashte sistemi i Padrejtesise qe ndertoj Sali Krimineli, nuk ka nevoje fare per Vetting, duhet buldozer per t’i rrafshuar dhe cdo gje te ndertohet nga e para.
  Keta hajdute e bashkepunetore me krimin jane te lidhur me njeri tjetrin dhe jane vene ne mbrojtje barrikade, e Keqja=Padrejtesi..
  Qytetaret te cohen ne protesta e ti marrin zvarre, Mafia ka pushtuar Sisteminj e Padrejtesise, trekendeshi i pare ne bulevard do vene per Sali Kar-axhic e keshtu me rradhe, ndryshe nuk ka Shqiperi, nuk ka Evrope, nuk ka shpetim.

  Reply to this comment
 2. Kaçi i zi May 12, 16:40

  E ji jeni per tju nxjerre me shkelma jashte te gjitheve pa perjashtim. Po miljonat qe nuk justifikon nuk perbejne veper penale per ju por plehrat e Shqiperise? Po ruani kupolen e korrupsuonit me shpirt ne dhebe legena?
  Ju jeni pengemaresit e vertete te voneses se untegrimit te shqiptareve ne BE. Se po te donit ju vendosbit drejtesi dhe pa politiken ne krah.
  Qener.

  Reply to this comment
 3. Alban May 12, 17:15

  PERENDI E SHTETIT
  SHEN DREJTESIA !

  -Nga Alban Dega, Nju Jork

  BANDA E GANGOVE
  KA SHKALLUAR
  SE I PLASI KOKA(INA)
  NE DUAR !
  JO ATIJ POR
  DOLIVICIT
  TE DY JANE
  VEC ZOGJ KERRIQIT !
  E HENGRI
  DHE HOR BESIMI
  LAKU SHKON
  TEK SALADINI !
  FLAKA DEL
  FILL PAS TYMI
  TYM I ZI
  MAFIAS NE
  SHQIPERI
  NE KRYE TE SAJ
  SHOKU SALI
  KRYEPESHKU
  NE TEPSI
  PESHQ TE MEDHENJ
  NE RADHE PAS TIJ
  NE DAC NE PARTI
  E NE DAC NE SHPI!
  RROFSH E QOFSH
  O ZOT DREJTESI!
  EDHE VONON
  POR KURRE
  S’ VDES TI !
  PO I VJEN FUNDI
  SALIQIT
  ZEMRA E SHTETIT
  ESHTE VECSE
  PREJ LIGJIT!
  NE GRAHMA
  TE FUNDIT
  SALIKRACIA
  SHPIRTI I SHTETIT
  ESHTE DREJTESIA
  DRIDHET MULI
  E LUL HAJNIA
  KAPLON SALEN
  DREQ… CMENDURIA
  MONA CIZMEN TRONDIT HISTERIA! YLL MAVRINE. LEMERIA !
  ALIBE GEBELSIN
  CMENDURIA
  CMENDURIA E TERBIMI NGA DREJTESIA E ZOTERI VETINGI
  NE DOSJE TE TYRE
  KEMBEKRYQ ULUR
  KUSARIA E KRIMI.
  NE KLD TEK MINISTRIA
  KAMIKAZE I PAT SALÍA
  NUK I SHPETON
  AS GJURULLDIA
  NE HORIZONT
  U FEKET QELIA !
  NE GRAHMA TE FUNDIT. SOT ESHTE MAFIA !
  VRANE ME PLUMBA
  VRASIN ME FJALE
  SHPATE INTRIGAT
  JATAGAN SINGINE
  VICIDOL SHTRIGAT
  NASTRADIN SALINE
  UA LEVIZE FIJET
  SIC DO NEN SURDINE
  VEC KAMIKAZIN
  TA BEJNE ATA DINE
  GJITHNJE
  ZGJEDHIN ME TE MIRIN
  KRYQEZUAN ARTEN
  TANI FATMIRIN !
  ME TYMUESE
  E MIELL TE BARDHE
  SHOHIN FUNDIN
  CUBAM DUKE
  U ARDHE
  SE KRIMI PAANE
  PO U DEL DARDHE
  PANIKU TMERRI
  TERBIM LEMERIA
  NE AGONI MAFIA
  PO RILIND SHQIPERIA
  OKSIGJEN LIGJI
  SHPETIM DREJTESIA!
  FESTE E MADHE
  PO VJEN TEK
  SHQIPERIA
  NE FRON PO VIHET
  VETE PERENDIA
  EMRI I SAJ ESHTE
  SHEN DREJTESIA!

  Reply to this comment
 4. Lisi May 12, 17:23

  Duke lexuar ç’thuhet këtu , të pushton dëshpërimi . Të ikësh nga sytë këmbët . Po s’bëhet , ore , s’bëhet ky vënd . Ne s’jemi popull .
  Historikisht kemi qënë të fundit , sot- edhe më të fundit !
  Popull hajdut . Kryehajduti është kryetari i vendit , që e ka aq per zemer kryetari I qeverisë ( ! ) .
  “ Kur flet drejtësia , të gjithë duhet të heshtin “ ?!
  Që të shpëtojë Shqipëria , kjo klasë politike duhet kaluar në plumb . Rrugët e tjera janë një tmerr pa fund !

  Reply to this comment
  • Xxx May 12, 17:53

   Lisi ke te drejte! Nuk eshte fukaralleku arsyeja kryesore pse shqiptaret largohen nga ky vend por pikerisht keto qe po ndodhin ketu e 27 vite. Mungesa e drejtesise.

   Reply to this comment
 5. Amerikani May 12, 17:32

  Nje tjeter puç nga ana e kupoles se korruptuar ne drejtesi pas aij te mos shkarkimit nga ana e KLD te tre gjyqtareve me shkelje te renda.

  Ku eshte shoqeria civile ne kete vend? Ku eshte regimi popullor? Ku jane protestat per drejtesi ne kete vend? Ku eshte opozita e cila do te ishte e para e interesuar per te provuar perpara drejtesise pretendimet e saj per korrupsionin qeveritar!?

  Por nuk kane se si te jene!

  Shoqeri civile inegzistente ose e motivuar politlikisht kur vjen puna per te penguar drejtesine per 20 dhunues e zjarrevenes.
  Regim popullor inegzistente deri ne kufijte e sonambulizmitm. Nje mungese totale papergjegjshmerie per solidaritet shoqeror dhe nje individualizem primitiv ne kufijte e sjelljes parahumane.
  Nje opozite qesharake qe ka per kryetar nje klloun shejtan budalla i cili punen e shejtanit e te kallauzit ” te narko trafikut” e ben “mire” duke mos lene kamcelari e perfaqesi diplomatike jashte e brenda vendit ne baltosjen sistematike te vendit ne momentin me deciziv te tijin sic eshte hapja e negociatave me pretendimin se po ndershkon qeverine por ne fakt ai qe e mer ndershkimin eshte populli, ndersa i gjithe aksioni i vet politik ne raport me pushtetin eshte Ky, nen apatine e shterpesine politike e mungesen e nje alternative ekonomike serjoze e larg konfliktit shoqeror. Nje opozite donkishoteske ku Sanço Panço qe e drejton ka per qellim ti mbaje armet e “luftes” Don Kishotit” plak te rjedhur i cili e udheheq drejt “betejash e fitoresh”, nga ku ne fund Sanço do te shperblehet me toka e pasuri, e ku per armik te rrezikshem ka nje “tufe delesh” me pakartat e diktatorit ne duar, nderkohe qe ne realitet qytetaret e ndershem e te pergjegjshem te ketij vendi ata te paktit por me cilesoret, ne pamundesi per te bere gje vete, presin me syte e shpreses tashme prej vitesh nga perfaqesuesit diplomatike se vetem ata mund te trembin dhe orjentojne me force ne rrugen e duhur kete turme amfore.

  Reply to this comment
 6. skrapari May 12, 17:52

  Ne raste se nuk e marrin per hetim, te hidhet shorti.Ne rastese personi i ngarkuar nuk e mer persiper , kryeprokurorja te shkarkoi nga detyra. C’eshte kjo? Nuk paska veper penale. Te vjedhesh popullin nuk perbeka veper penale ? Turp. Athere kuvendi ti japi kopetence kryeministrit qe te ngarkoi me vendim nje person. Ne raste se kundershton ,policia ta arrestoi me urdhe te kryeministrit. Ndryshe kjo nuk zgjidhet.

  Reply to this comment
  • koment May 12, 22:20

   c’pune ka KM me gjykatat????

   o gazeta i bete lemsh punet shteterore me populizmat e komenteve lloj lloj

   Reply to this comment
   • Duan apo nuke duan ramovicet e berishavicet me shoke e shoqe,Drejtesia do te BEHET. May 13, 12:19

    O komentues,krieministri eshte kreu i mazhorances se minorances te dale nga zgjedhjet e ndyra te fundit parlamentare,ku populli ne shumice i nxorri,te dhere,por “krenare”.Ti thua;c’pune ka krieministri?Ta theme UNE,krieministri me kete dhunim demostrativ qe prokuroria i del ne mbrojtje krimit,krieministri duhet te therrase ne interpelance ne parlament krieprokuroren dhe ti kerkojne llogari per keta trima prokurore qe vazhdojne te dhunojne ligjet nga fuqia e pushtetit.Ja pra c’pune ka krieministri,ndryshe drejtesine do ta beje SOVRANI,SHBA e BE,por cmimi ndaj tije do te jete i madh,aqe sa e djeshmja dhe e sotmja do ti mbetet nje ender,kurse minuti qe po vjen,do ti coje nga superlukset me fuqine e pushteteve ne bangen e Drejtesise dhe pas saje ne nje fund te turpshem dhe pa kthim.Besoni o te pa breke qe ju la dita dhe miljonere ju ngrysi nata,dhe binduni e rrefehuni nje here te vetme ne jete,qe populli,SHBA,BE e Ligji dhe Zoti t’ju meshirojne.

    Reply to this comment
 7. korrupsion e babezi non stop May 12, 17:58

  Shtet i marre fund nga te gjitha anet, i zaptuar nga njerez te vegjel hajdut injorant
  Nje klan i ndyre i formuar nga berisha e meta dhe i suportuar fuqishem ne vazhdim nga rama
  Shikoje me mllef ridvan boden e alaudin malaj ne kohen e berishes bashk me oligarket qe planifikonin te gllaberonin pronat apo bizneset e te njerezve te pambrojtur

  Reply to this comment
 8. vetem enveri e bente vetingun per 24 ore May 12, 18:53

  ceshte keshtu ? siduket ky eshte koka e mafies

  Reply to this comment
 9. Dn May 12, 19:04

  Derisa nuk beheni bashke edhe me iu shkue neper shtepite e tyre e mer i marr paret qe ju kane vjedhur,nuk kane ose te shqetesohen keta..
  Just do it,nje here edhe keni me pa,si do veprojne.

  Reply to this comment
 10. Zzzz... May 12, 21:44

  kryemafiozi ish kryehetues komunisto demokar…..e mposhti edhe njehere kete palo shtet me gjith usa e be ….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*