Shkodër, shishe uji mbi Tom Doshin, ndalohet kreu i FRPD-së

August 19, 2019 15:04

Shkodër, shishe uji mbi Tom Doshin, ndalohet kreu i FRPD-së

Pas protestës së organizuar nga dega e PD në Shkodër, ku nuk munguan tensionet ka ardhur edhe shoqërimi i parë nga policia.

Bëhet fjalë për kreun e FRPD në Shkodër Arvit Bushati.

Në lidhje me këtë, një reagim të ashpër ka patur ish-deputeti Bardh Spahia, i cili ka debatuar me policinë.

“Ndalimi i Arvit Bushatit është i paligjshëm. Ishte i paligjshëm nga policë pa mandat dhe shenja dalluese”, ka thënë ndër të tjera Bardh Spahia.

Militantët e PD kanë tentuar 5 herë që të çajnë kordonin e policisë për të hyrë në ambientet ku po konstituohej Këshilli Bashkiak i PD.

Më pas ata kanë qëlluar me sende të forta ndaj këshilltarëve të rinj dhe ndaj deputetit Tom Doshi në momentin që kanë dalë jashtë.

“Sot mora pjesë në mbledhjen e këshillit bashkiak si aleat i PS”, ka thënë Doshi, duke shtuar se ata që nuk morën pjesë në zgjedhje nuk kanë të drejtë të protestojnë.

Po ashtu, në reagimin e selisë blu thuhet se policia ka arrestuar disa persona, të cilët protestuan ditën e sotme kundër krijimit të Këshillit bashkiak.

j.l./ dita

August 19, 2019 15:04
Komento

6 Komente

 1. bart72 August 19, 16:48

  Tom Doshi u be komunist spiuni sigurimit turp i Malsis se Madhe shkeli mbi gjakun e te pareve te tij hahahhhHhhhh

  Reply to this comment
 2. USA August 19, 17:43

  Komunist faktikikisht sali ram birisha eshte kamunist Sade po toma as ka qene as eshte kamunist o njerez. Shkoni pas sal serbise.

  Reply to this comment
 3. fteri August 19, 17:55

  Kuptoni ore milet i militarizuar berishist.Tom Doshi po lufton që shkodrën ta heq nga kthetrat e zeza 30 vjeçare të hajdutërisë e krimit Sali Berishës .Voltana Ademit dhe bandës së gëngësterve të mafjes shkodrane.PD=LSI=berishë shkërdhatokraci ,ta qojë të PS-ja forca më e mirë prfogresive që kemi sot.

  Reply to this comment
 4. fteri August 19, 18:16

  Bark derri i kalibrit -72 mm.Ki kujdes ore mavri ,murtajë e kapitalizmit barbar ,jeni ju që e latë shqipërinë e shkodrën në injoranc ,varfëri e skëterrë Migjenjane .

  Vetëm komunistat , shqipëtar ndërtuan shqipërinë si nuse sa qindra vjet rende otoman ,çifligar ,zogist ,bajrektar ,ballist ,fashist,nazistë ,legalistë e shkërdhat të tjerë të marra së bashku .

  Reply to this comment
 5. Arben August 20, 08:03

  Haka per tom serbin eshte litari ne fyt.

  I lumte dora atij qe goditi

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*