Pas republikanëve, Basha probleme edhe me PDK-në e Ndokës

April 13, 2015 12:04

Pas republikanëve, Basha probleme edhe me PDK-në e Ndokës

Partia Demokratike po has problem të mëdha edhe me një tjetër aleat të rëndësishëm, pas Partisë Republikane.

PDK e Nard Ndokës është e pakënaqur me negociatat e zhvilluara deri më tani me PD-në.

Ndoka ka thënë se PD po shpall kandidatura pa u konsultuar me aleatët.

“Kandidatët po shpallen pa u konsultuar, ndërkohë që ka një mungesë vizioni dhe vlerësimi real të aleatëve”, ka thënë Ndoka.

PDK ka hequr dorë nga katër bashki deri më tani, por këmbëngul fort për Bashkinë e Fushë Arrëzit dhe Lezhës.

Por, PD duket se nuk ka ndërmend që t’ia lërë këto bashki.

Për këtë arsye, PDK do të mbledhë Kryesinë e partisë, për të dalë me një vlerësim më të qartë për situatën e krijuar.

April 13, 2015 12:04
Komento

1 Koment

  1. Goni me April 13, 13:41

    Nardo,shif kalo nji here andej nga koalicioni majte se mos t,i japin ata bashkite qe don,se keta te PD-se ta kane me te futme.Nuk t,i japin ato qe don ti por te ofrojne ato qe duan ata e qe per ty s,ka asnje vlere.Medemek lufte kush kap noj cop pushtet se atje gjen pare.Ju lumte te gjithve.!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*