Pas sanksioneve nga SHBA, vjen reagimi i presidentit të Venezuelës

August 12, 2017 21:11

Pas sanksioneve nga SHBA, vjen reagimi i presidentit të Venezuelës

Pas sanksioneve të ashpra nga SHBA ndaj Venezuelës, presidenti Nicolas Maduro i shtrin dorën Shtëpisë së Bardhë duke kërkuar takim me presidentin Donald Trump.

Maduro e bëri njoftimin gjatë një fjalimi të gjatë të mbajtur para 545 anëtarëve të Asamblesë Kushtetuese në Venezuelë.
Maduro autorizoi ministrin e jashtëm për bisedime me Uashingtonin për të mundësuar takimin me presidentin amerikan kur të udhëtojë për në New York për të marrë pjesë në punimet e Asamblesë së OKB.

Maduro shpreson që SHBA të ndryshojnë qëndrim për Venezuelën, mbi të gjitha per sanksionet më të fundit të lancuara nga Uashingtoni për Karakasin.

August 12, 2017 21:11
Komento

1 Koment

  1. Arben August 13, 06:54

    DO TJA BEJNE EDHE KETIJ SI GEDAFIT.

    DO TI MARRIN PARATE DHE PASTAJ PLUMBIN

    KOKES.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*