Pas seancës parlamentare, Tahiri: Kur gjyqin moral ta bën djalli

April 19, 2018 13:37

Pas seancës parlamentare, Tahiri: Kur gjyqin moral ta bën djalli

Pas rikthimit të tij në parlament thuajse pas 6 muajsh, dhe deklaratës së tij gjaknxehtë për mediat, Saimir Tahiri ka reaguar në Facebook për “gjyqin moral” të bërë kryesisht nga ish-kryeministri Sali Berisha.

Ai ka thënë se gjyqin nuk mund ta bëjë dikush që ka qeverisur për 25 vjet me radhë duke vrarë e vjedhur për pushtet.

Gjithashtu, Tahiri tha se heshtja e tij në parlament dhe deklarata e dhënë ndaj mediave nuk duhen të përkthehen si zbrapsje, dhe aq më tepër si mesazhe të koduara, pasi çdo reagim, sipas tij, vjen nga interesi për të vërtetën dhe drejtësinë.

Postimi i plotë

Kur gjyqin moral ta bën djalli…kështu quhet ajo që dëgjoj çdo ditë nga goja e kujt ka qeverisur 25 vjet duke vrarë e duke vjedhur për pushtet.

Pas thuajse 6 muajsh, shkova në Parlament.

Kush e ka marrë heshtjen time për dorëzim, është gabuar. Është vetëm respekt për drejtësinë.

Këtë rrugë do ndjek me durim.

Ndërsa me këtë historinë e mesazheve të koduara që lëshokam unë, bjerini shkurt. As më duhet t’i çoj mesazh njeriu. Dhe po të kem, jam nga ata që i bën drejtpërdrejtë.

Më intereson vetëm e vërteta dhe drejtësia, askush e asgjë tjetër.

E nuk do ndalem!

s.a/dita

April 19, 2018 13:37
Komento

17 Komente

 1. Adih April 19, 14:01

  Ta kam thene edhe here tjeter Hapi kartat ,thuaj te verteten ,dhe shqiptaret do te ngrejne monument per se gjalli .Mos e humb kete rast ,nuk te vjen me ky shanc ,nusja vetem nje here nuseron.Ke ne dore rezimin e PPSH se bashkuar , z Tahiri.

  Reply to this comment
 2. info analitike April 19, 15:28

  Gjyqin ta ka bere Interpoli dhe BE ndaj mos llomotit kot o kapobande arrogante. Ne burg e ke vendin pavaresisht mesazheve mafioze qe leshon lart e poshte.

  Reply to this comment
 3. Nuk do te ndalesh per cfare ? April 19, 16:10

  I pa kuptimt dhe I pa shpjeguar ! Ke pritur drejtesine 6 muaj po pse kaq shume ?!! Si mund ta shpejtosh qe te dal e vertetame shpejt O Tahir ?

  Reply to this comment
 4. Aliu nga Selenic April 19, 16:54

  Sa ngazllejne keta te ndyre me shpresen e tyre se vertet Sajmiri do ta rrezoj qeverine.! Po kaqe budallej jeni juve qe mendoni kaqe cekte.?
  Perse ta rrezoi qeverin .Pora ase vet te mos rrezohet. Nuk ka vra ase nuk ka pre dhe ase nuk ka vjedhur Sajmire Tahiri.
  Po Sajmiri ua shkatrroi bazen e kanadesit ne Lazarat dhe per ket jeni pezmatuar.
  E po 20 vjet e volet lazaratin dhe nje gjysme fjel nuk e thate per askende, ndersa Sajmiri qe luftoi kunder droges tani e penalizoni kaqe shume.
  E po ja qe Sajmiri nuk ka asnje faje .Droga ishte produkt i PD-se dhe PS e shfarosi nga faqja e dheut.!
  Per ket po e akuzoni ju Sajmirin.? Po per ket do te rrezohet Qeveria.
  Shifni pak para jush se jeni mekatar te tmerreshem ku keni varrosur nje fshat te ter dhe ferre ne kem nuk u ka hyre e tani luftoni me ate qe e zhduku drogen.! Hajde budallej hajdei.!

  Reply to this comment
 5. komentatori nga parlamenti per portalin e zenit April 19, 17:27

  ndiqni gjyqin ne itali.atje dalin faktet.edhe prokuroret trapajane e krimeve te renda prej ketej presin.por deri tani asgje.kane derguar edhe dy letra.deri tani asgje.edhe tahiri pret,por asgje.vecse ai eshte i qete,sic e shikoni.qetesia e tij tronditi nje fotograf dhe nje deptete,aq sa u rrezuan.syri i keq ,tha saliu dhe zuri cucen me dore.keshtu shetoi dhe jorida.e shkreta,kish dy dite ne zi dhe nuk kish vene gje ne goje…jo,jo,thashe ne goje,jo ne vend tjeter.dhe tahiri pret i qete.sa do zgjase?deri sa te behet gati per te kerkuar demshperblim.

  Reply to this comment
 6. I.Troplini April 19, 17:30

  Kur i hap derè e dritare, DJALLI tè hyn brenda dhe nuk pret ta ftosh.
  Nèse kini edhe njè gram dinjitet nè qènien tuaj, dorèzoni mandatin e deputetit, derisa drejtèsia tè jetè shprehur nè formè tè prerè mbi çèshtjen tuaj.
  Èshtè e neveritshme, pèr çdo shqiptar, me njè mendèsi tè shèndoshè, tè pèrjetojè kèto skena shpellarèsh, ku njèra hijenè filmon ndèrsa tjetra i kujton se sa “e debilizuar” qènka.
  Epitetet rrugaçèrore qè pèrdorni para kamerave tè kazanit, vetèm se tregojnè mè shumè, mbi gjèndjen tuaj psikologjike sesa iu bèn juve tè besueshèm, nè sytè e shqiptarève.
  Sali Berisha, ka zgjedhur pèr veten e tij, tè jetè pèrfaqèsuesi politik i pusetave tèujrave tè zeza. Shumica absolute shqiptare, ua vèrteton kètè me votèn e tyre.
  Mos hyni nè tè njèjtin thes me mallin skarco Zotèri. Shqiptarèt, janè tè tejngopur me llafollogji cubash, me kurva e bira kurvash. Na ka kalitur koha e keqe Zotèri.
  Sot, kemi nevojè pèr atè tjetrèn, atè civilizuesen, qè thotè,,,,,,,,,,, ja ku e kini mandatin e deputetit shqiptar. Ai, mandati, nuk duhet tè pèrdhoset, vetèm e vetèm sepse dikush pretendon se unè qènkam kriminel.
  Europa ku duam tè shkojmè, nuk i pranon cubat e rremè Z.Tahiri. Pèr njerèz tè tillè, ata kanè vetèm pèrçmimin dhe gjykatat me vendimet e tyre.

  Reply to this comment
 7. MH April 19, 17:40

  Kur nuk u rrezue qeverie me vjedhjet me bllok ne dore nga zevendes kryeministri i qeverise Berisha,Kur nuk u rrezue qeveria me shitjen e detit Grekut.Kur nuk u rrezue qeveria me eksplozivin e biznesit te djalit te kryeqenqeveritarit Berisha,kur nuk u rrezue qeveria e krimit te 21 janarit 2011.Apo kur nuk u shparatallue kjo kerme e keqe qe dy here aktivizoj lufte civile.Me 1997 ne Vlone per humbjet parash ne piramidat dhe luften e dyte me tanke e diagace ne djegien e qeverise Nano me 1998.Si kerkojne keto kalina te shpifura te rrezohet qeveria per ta zame se ekzistojne gabime te nji ministri te rendit.
  Ne asnji vend te botes nuk ka shembull as praktike te rrezohet qeveri per dobsi pune te nji qeveritari.
  Vetem rasti nese Likja denohesh,futesh ne burg.Si dhe ministrat e tije dorehiqeshin.Qeveriqen Berisha binte.Ky qenqeveritari mbrojti Liken.Likja ia shperbleu me lirin e llafazanit ne kuvend sa ti doje bira e bithes te fliste e te gajasesh si ne shtepi te vet plote hile e pa kandar.Lidhje dhe dashuri platonike vashdojne edhe sot e kesaj dite ne cdo qelize dhe organizim te diskllokuara ne nji skalion te vetem qe quhet Opozite e djathte dhe e majte puthadoret.

  Reply to this comment
 8. fteri April 19, 17:50

  po përse sulmohet kaq shumë nga banda e PD-së ,S.Tahiri ,ish ministri parë i suksesshëm që shkatrroi biznesin e drogës së lazaratit ,bastjon i S.Berishës ?…

  Reply to this comment
  • Dielli April 19, 22:10

   O fterri,vertet qe Tahiri pastroje Lazaratin nga kultivimi i droges,po me berishovicin perse bashkejetoje?

   Reply to this comment
  • .......?????........?????......!!!!!!! April 20, 08:26

   E shkaterroi në Lazarat e perhapi anemban vendit o debil apo nuk ja ke idene….Shqiperine e beri Kolumb Saja më Ramen….po mirë na e bejne ata mbush xhepat e ne bej militantisme për ta…paskemi qene të mbaruar si popull qe lejome nje klase politike kaq të poshter

   Reply to this comment
 9. XXXL April 19, 18:16

  O Info halenitik, po ne cdo vend do hash mut, po rri njeher pa komentuar o rrace e degjeneruar dhe familje kurvash.
  Sali Kar-axhic djali i Zeheres dhe babi i Shkerdhenit nuk i del e keqja qe Sajmiri i shkaterroj DROGAXHINJTE e Lengaraqave (Lazaratit) arken e Partise se Shqu-pisave dhe te familjes Bisha.
  Hani mut…. sa vite duhet te dalin provat n.q.s. ka sic eshte rasti i Balilit te Likes dhe i Monika Cizmes etj etj.

  Reply to this comment
 10. info analitike April 19, 20:03

  Shoke merreni me qetesi dhe dashuri o hyrjen ne BE o Tahorrin ne burg. Zgjidhni e merrni se shoqja Mogherini e ka bere te qarte. Mjaft me kazane e me tepsi se jeni bere per te qare hallin.

  Reply to this comment
 11. Servet April 20, 08:18

  O XXXL sipas teje Lazarati si teritor eshte sa 90% e Shqiperise qe u mboll me kanabis pas zhdukjes se Lazaratit te Berishes?

  Reply to this comment
 12. Mark .U.K April 20, 09:43

  Ju te gjith militarucet me pages qe i mbeheni mburoj nje kryemafiozi me zagart e tij.Dukeni se cfar legenash jeni kur fyeni te gjith ata si mendojn ndryshe nga ju.Nuk besoj se ju mendoni ashtu sic zhkrueni po fusni ne plan te par servilizmin.Nga fuksa te dikurshem,tani servil pa piken e moralit fyeni te tjert edhe pse e dini shume se ata kan te drejt.

  Reply to this comment
 13. ALBAN DEGA April 20, 16:32

  KUR VRASESIT DHE KRYEKUSARET BEJNE
  KRYEGJYKATESIT SUPREME TE SHQIPERISE !?

  – VRASESIT SERIALE TE MBI 10 000 SHQIPTAREVE ….
  – KRYEKRIMINELET E “BANDES SE GANGSTEREVE “….
  – KRYEHAJNAT ME CIZME TE DHJETERA MILIARDE DOLLAREVE TE SHQIPTAREVE
  …. TE SALI LIKE LUL CIZMES
  1- BRAKTISIN KUVENDIN SE GJOJA NUK MUND TE RRININ NE NJE SALLE ME NJE TE PERFOLUR NGA MAFIA E NARKOTRAFIKUT SI SAIMIR TAHIRI ( !? ) , KUR VETE ATA JANE TE KAPUR NE FLAGRANCE ME ZE E ME FIGURE DUKE VRARE E DUKE VJEDHUR
  2- ORGANIZOJNE MITINGJE ENVERISTE ALA “ARMIQTE NE LITAR” KUNDER SAIMIR TAHIRIT QE ESHTE NE HETIM
  3- BEJNE KRYEGJYKATESIN DHE KRYEPROKUHORIN ALA SALEH RAMOLLAH KARAXHICI E LUL PUTIN FAZLICI, ALA MONA FLORI CIZMJA, ALA FLAMUR NOKA STANISHICI E CORP. KUR VETE ATA DHE BANDA E TYRE DUHET TE ISHIN PREJ VITESH E DEKADASH NE PRANGA PER KUSARI E VRASTARI ALA 97, 98, GERDEC 15 MARS 08, 21 JANAR 11….!
  ZOT RUAJNA MENDTEVE KRESE !

  —-Original Message—–
  From: Alban Dega
  Sent: Thu, Oct 19, 2017 4:08 :15 AM EDT

  Pak mendime me shume fakte

  ” BYZYLYKET ” E SAIMIRIT DHE MILIONAT E SALI LUL MUL CIZME… FLORIRIT …

  … apo kur kryehajduti therret kapeni hajdutin !

  – Nga Alban Dega , Nju Jork

  Dje Sali Berisha bekoi Aleancen e re te kusari- Mafise. Aleance e re me rrenje te vjetra ne … Gerdec, ne Otranto, ne Bulevardin ” Deshmoret e Kombit”… kudo ne Shqiperi, nga Jugu deri ne Veri.
  Bekimi eshte nje akt i shenjte… Por ky bekim tingellon teper ogurzi. Teper ogurzi sepse vjen nga ai qe ishte dhe mbetet oguri me i zi per shqiptaret e Shqiperinene keto me shume se 25 vjetet e fundit.
  Cdo e keqe ka edhe te miren e vet. Cila eshte e mira?
  Duket se eshte nje bekim para kercitjes se prangave ne kycet e ogurzinjve dhe faqezinjeve te Shqiperise dhe shqiptarise.
  I pari ne liste Berisha I… I dyti Berisha 2- Xeni, i treti Berisha 3 Fatmir Mehdi Gerdeci, adjutanti i Berishes 2. I Katerti Lulezim Bashe Autostrada e Kusarise, Otranto +, I pesti …. I teti Like Floriri… I nenti ne tunxh Adriatik Palla….
  Mafia shqiptare dhe ajo nderkombetare me ne krye ate Italo- Serbo- Greke eshte ne panik total.
  Denoncimi shpetimtar per Shqiperine e shqiptaret i Ambasadorit te nderuar amerikan Z. Donald Lu per kater bandat dhe 20 familjet mafioze, njoftimi i kryeministrit shqiptar Edi Rama per ardhjen e eksperteve te FBI-se dhe DEA-s amerikane per hetimin dhe luften kunder krimit te organizuar, narko e human trafikut dhe Mafias jo vetem shqiptare, vetingu ne drejtesi qe eshte ne hapat e fundit te organizimit dhe fillimin e veprimit konkret ndaj folese se grenxave te Korporates se krimit te Organizuar ka shkaktuar panik, hutim dhe alarm ne kupolen e saj jo vetem ne Shqiperi por edhe ne Rome, Athine e Beograd.
  Aq panik sa para se te shkoje para Gjykates se Ligjit, dosja mbi 400 faqeshe e hetimeve te Antimafias dhe Antidroges italiane u denkonspirua se pari nga Sali Berisha dhe mediat ne sherbim te tij.
  A ka alarm me te madh dhe panik lemerites se ky skandal i pashoq i publikimit te nje dosjeje hetimore pa filluar akoma gjykimi i saj nga Gjykata ligjore Italiane !?
  Edhe me alarmante kete situate e bejne thirrjet ala enveriste te Sali Berishes dhe shpures se tij politike dhe mediatike per burgosjen e Saimir Tahirit vetem sepse kusheriri i tij i dhjete apo edhe i pare qofte ai permendte emrin e tij ne biseda ndergangsteresh, narkotrafikantesh e kriminelesh , kur jo mbi koken e kusheririt, por te djalit te tij biologjik Shkelzen Berishes dhe se pari te vete atij rendojne akuza te perbindhsme deri edhe per krime kunder njerezimit si urdherat e tij per goditjen me aviacion e napalm te popullsise civile shqiptare ne Jugun e vendit, masakrat e perbindshme qe vrane e sakatuan mbi 10 000 shqiptare te pafajshem ne pranvere- veren 97, mbi 175 bashkevendas te vrare ne vendlindjen e tij Tropoje ne 98-99-en, qe masakruan 26 e sakatuan qindra te tjere ne Gerdec, qe urdheroi ekzekutimin e 4, plagosjen , rrembimin e torturimin e qindra protestuesve krejt paqesore me 11 janar 2011 ne Bulevardin ” Deshmoret e Kombit ”
  Jo vetem kaq, por lincoi, levizi e syrgjynosi edhe prokuroret qe po hetonin Hiroshimen shqiptare Gerdecin . Fshiu servrat e Kryeministrise duke zhdukur provat e urdherave te tij vrastare , ” lavirosi” Kryeprokuroren e Pergjithshme te Shqiperise, duke e zevendesuar me nje Bude te krimit si Adriatik Balla, gjysmagjelin e tij 50-50 me Ilir Meten ne sherbim te tyre, ne sherbim te Mafias dhe Korporates te krimit te organizuar. kembe e koke nga vete ai , qe edhe sot pas doreheqjes hipokrite e mashtruese komandon jo vetem PD-ne, por edhe strukturat paralele te krimit Mafias qe vrasin e presin, sic vepruan me Trebicken e Olddashin, Artan Santon … e cilindo qe rrezikon ” shtetin paralel” te krimit Mafias se vet.
  E Adriatik Balla merr guximin edhe te kerkoje takim special me ambasadorin amerikan ne Tirane Z. Donald Lu qe nuk la shpifje e sulm pa bere kunder tij dhe Reformes ne Drejtesi !!!
  Cfare do ti raportonte dudumi Balla Washingtonit!?
  Ato qe bosi i tij Berisha e mediat ne sherbim te tij kishin botuar dy a tri dite perpara!?
  E kujt ambsadorit te superfuqise boterore qe di Sali Berishen e co, per cdo politikan e jo vetem politikan jo vetem shqiptar por ne mbare Boten shume me teper se ata dine per veteveten.
  Dine cka jo vetem ata dine por edhe cka te tjeret dine e thone per ta , perfshi edhe Mafian jo vetems hqiptare por edhe nderkombetare !
  Jane sot ne hapesire mbi 7 000 satelite jo vetem por mbi te gjithe amerikane dhe qindra mijera syshqiponja amerikane qe po te duan numerojne edhe sa here merr frym jo vetem Sali Berisha e Edi Rama , Ilir Meta e Saimir Tahiri, Visho Ajazi e Adriatik Palla….
  Hajde kryeprokuhor ne sherbim te kryehorave e kaponbandave, kryemafiozeve qe ka pese vjet qe gerhin si derr i majmur mbi dosjet e krimit, qe nuk coi para drejtesise e ligjit asnjerin prej tyre !
  Pse ?! Sepse ata qe e vune ne ate post e vune qe tu sherbeje atyre dhe klanit te vet e jo shtetit ligjor dhe drejtesise, Mafise e jo Shqiperise! Lanet !?
  Edhe shperthimi i tollovise politike te opozites , zhurma e gjurulldia politike e mediatike e diteve te fundit eshte nje loje e ndyre dhe djallezoree kesaj Mafia shqiptare e nderkombetareper te krijuar tension dhe rremujen e rastit per te vonuar dhe sabotuar Vetingun ne Drejtesi, ne Polici dhe Politike e integrimin ne BE..
  A mendoni se eshte rastesi qe me shume zhurme politike e mediatike u be keto kater ditet e fundit per 3-4 permendje te emrit te Saimir Tahirit nga nje bande narkosh, per dy byzlyke qe ata gjoja i kishin dhuruar, per 30 000 euro apo 5 milione dollare apo euro fushate elektorale, gjysma e parave qe perfitoi kreu i PD-se Lulezim Basha dhe familja e tij zhvati nga kandidatet per deputete per ti futur ne lista, apo sa 1/7 e perftimeve qe Sali e Shkelzen Berisha, Ilir Meta kane perfituar vetem nga afera mafioze e antishqiptare e CEZ-it, e denoncuar ligjerisht me fakte, prova dhe deshmi nga nje avokat ligjor i saj.
  Per politiken kobzeze e mediat ne sherbim te saj kane me rendesi thashethemet e disa banditeve e narkotrafikanteve se provat e faktet e nje mbrotjesi te ligjit qe implikon kreret e politikes shqiptare Berisha, Meta e co. Pse !? Sepse krahas parase e pasurive te popullit e shtetit te vet, Mafia blen e udhezon edhe median e korruptuar shqiptare krejt ne sherbim te saj.
  Nuk ve doren ne zjarr per asnje politikan shqiptar. Aq me pak dua te beje avokatin e Tahirit. Por themeli i drejtesise e shtetit ligjor ne mbare boten e demokratike eshte se cdo njeri eshte dhe supozohet i pafajshem para se fajesia e tij te provohet nga gjykata ligjore !
  Te dalesh mbi kete parim universal te drejtesise bashkekohore e te besh thirrje e kushtrime ala enveriste e ala Gardistesh te Kuq ” Armiqte ne Litar” apo ” te sulmojme shtabet e kunderrevolucionit” eshte sic vepron Sali Berisha duke bere thirrje per arrestimin e burgosjen e Saimir Tahirit apo kujtdo qytetari te Shqiperise eshte sirene alarmi per rrezikun shoqeror qe kane despote te tille ala Luigji i 14-te. Eshte pikerisht kjo mendesi stalinisto- enveriste, eshte politika e impunitetit qe e ka cuar ne kalbezim e degjenerim te plote, ne kolaps te mirefillte drejtesine e shtetin ligjor shqiptar.
  Po aq antidemokratike e ala kastriste jane thirrjet e Lulezim Bashes e Monika Kryemadhit, te Ylli Manjanit e Mark Markut e co. per cadra e psuhtime sheshesh, per gjurulldi e trazira qytetare qe kane synime te njejta si ato te Sali Berishes e co. te zgjasin sa me shume jeten impunitetit dhe antishtetit.
  Cdo thirrje per trazira e destabilitet eshte nje kushtrim per mbare shqiptaret per te mos rene viktime te atyre hienave politike, eshte nje thirrje per zbatimin sa me pare te Vetingut.
  Veting ne drejtesi !
  Veting ne polici !
  Veting ne politike !
  Veting pa meshire e pa dallim e pa asnje perjashtim te askujt as ne pozite e as ne opozite !
  Kemi lindur dhe jemi para Zotit dhe para Ligjit si te barabarte!
  Veting !
  Perndryshe Shqiperia kurre nuk do te behet shtet, shtet i demosit te vet!
  Perndryshe Vetingu do te deshtoje pa filluar akoma !
  Perndryshe Vetingu do te quhet u mbars mali e polli nje mi !
  Nje mi i ngordhur pa lindur akoma !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim