Pas ‘shkarkimit’ live, ikën Drejtoresha e Hipotekës në Tiranë

August 2, 2017 10:55

Pas ‘shkarkimit’ live, ikën Drejtoresha e Hipotekës në Tiranë

Drejtoresha e Hipotekës në Tiranë, Lediana Bardhi ka dhënë sot dorëheqjen nga ky pozicion.

Brenda pak orësh dorëheqjen e saj e ka aprovuar edhe ministri i Drejtësisë, Gazmend Bardhi.

Pak ditë më parë kryeministri Rama i kërkoi dorëheqjen të gjithë drejtorëve të Hipotekës në Tiranë dhe rrethe duke i bërë ata përgjegjës pas numrit të madh të ankesave që i kanë ardhur nga qytetarët.

Lediana Bardhi u emërua në postin e Drejtoreshës së Hipotekës së Tiranës në dhjetor 2014 nga ministri i Drejtësisë së asaj kohe, Nasip Naço.

Ajo më parë kishte qenë përgjegjëse e IT-së në ZRPP dhe ishte shkarkuar nga puna.

August 2, 2017 10:55
Komento

3 Komente

 1. Letra August 2, 11:24

  Iken duar plot dhe ballin lart apo duar lidhur??????

  Reply to this comment
 2. Arben August 2, 18:47

  ORE, KUR FILLOJNE ATO ME PUSHKATIM??!!

  Reply to this comment
 3. Drejtesia do te behet,duan apo nuke duan mijte e kenateve dhe avoketerit e ligesise. August 2, 22:41

  Drejtoresha me e imorale dhe me e superkorruptuar nder drjetoret e istitucioneve shqiptare,gjithmone sipas punes.
  Kjo jo vetem qe duhej larguar per korrupsion,por duhet hetuar per krimin qe ka bere duke zhdukur dokumenta dhe tjetersuar prona,me pasoja te frikeshme per popullin.Sa me pare te vendoset rregulli ne hipoteken ne Shqiperi,aqe me pak paudhesi do te ndodhin.Besoni .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*