Pas takimit me kryeministrat e Ballkanit Perëndimor, Rama: Dy aspeket në të cilat do të ecim më shpejt

August 26, 2017 17:36

Pas takimit me kryeministrat e Ballkanit Perëndimor, Rama: Dy aspeket në të cilat do të ecim më shpejt

Takimin e sotëm me kryeministrat e Ballkanit Perëndimor, Rama e ka cilësuar si ditë të mirë pune jo vetëm për Shqipërinë por edhe për rajonin.

Në një mesazh të shkurtër në Facebook, ai shprehet besimplotë se do të ecim më shpejt si me bashkëpunimin rajonal ashtu edhe me integrimin europian.

“Ditë e mirë pune për rajonin e për Shqipërinë. Qoftë me bashkëpunimin rajonal qoftë me integrimin europian, do të ecim më shpejt. Për më shumë ekonomi dhe punësim,” shkruan Rama në FB.

Kryeministrat e shteteve të Ballkanit Perëndimor, ashtu siç ishte parashikaur, zhvilluan ditën e sotme një takim joformal në Durrës.

Përveç të zotit të shtëpisë, kryeministrit Edi Rama, në këtë tryezë moren pjesë edhe homologu ende në detyrë, Isa Mustafa i Kosovës, kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev, ai i Malit të Zi Dushko Markoviç, kryeministrja e Serbisë Ana Brnabiç, kryetari i Këshillit të ministrave të Bosnje dhe Hercegovinës Denis Zvizdiç, si dhe komisioneri Johannes Hahn si dhe Cyril Muller, Zëvendës Presidenti i Bankës Botërore për Evropën dhe Azinë Qendrore.

August 26, 2017 17:36
Komento

4 Komente

 1. Mark Prenga August 26, 18:00

  Ky mostra yne i quajtur Edi Ramaose Edi Plehna ben gallate edheme te huaj sic ben mekatiunfdaret tane ne fushate si pdrst qe eshte…se s’di te bej as njebisedeseriozemeperfaqesues te institucioneve prestixhioze nderkombetare dhe te marre investime por vetem ben gjoja gallate silegen qe eshte qe s’kasnje vlere dhe eshte njefunderrine dhe nje idjot 2 mi gjate…!!!

  Reply to this comment
  • Monika kryekatrori August 27, 10:12

   Mark Prenga nga emri dukesh qe je katunsr nga Mirdita…Rames nuk i vjen as tek thembra ti or ifiot dhe turp te kesh qe e shan. Ku jeton ti mor idiot ne hene spo te ka shpelare trute pd…me gjej nje politikan te vetem shqiptar pas diktature qe ka bere kaq shume sa ka bere Rama per te te kthyer dinjitetin ty mor derr. Turp te turperohesh or injorant.

   Reply to this comment
  • Beni August 28, 14:38

   Jo jo mire e ke ti kryeminister kishim Berishen ne, ai ishte burre shteti ! Ishte I papare kulmi I tij ka qene 1997 , Shqiperia athere u be bahce me lule (piramida). Ngriti fabrika uzina zhduku krimin, drogen , kurverimin, prostitucionin administrativ dhe legjislativ , zhsuku emigracionin, ngriti spitale dhe sherbime moderne ec..sikur te ishte dhe nja 8 vjet te tjera ne pushtet me Like Floririn do do hante qeni petulla , dhe macja qumesht lope !

   Reply to this comment
 2. demo August 26, 22:25

  Ka DREJTUES shteti te keq;Ka drejtues shteti shume te keq;Ka edhe MALOK.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*