Pas takimit me Ramën, Xhafaj paralajmëron një konferencë urgjente

May 16, 2018 16:56

Pas takimit me Ramën, Xhafaj paralajmëron një konferencë urgjente

Fatmir Xhafaj do të dalë sot në orën 18:30 në një konferencë për shtyp.

Ka qenë zyra e shtypit ajo që e ka bërë të ditur mbajtjen e konferencës.

Përpara se të njoftohej një vendim i tillë, Xhafaj ka realizuar një takim me dyer të mbylluara me Kryeministrin Rama.

Konferenca e Xhafajt vjen në një kohë kur opozita kërkon dorëheqjen e tij nga posti i Ministrit të Brendshëm, pasi pretendojnë se vëllai i tij Agron Xhafaj është i përfshirë në trafikun e drogës.

Opozita i mbështet akuzat ndaj këtij të fundit në një përgjim-audio të publikuar dy ditë më parë.

s.a/dita

May 16, 2018 16:56
Komento

4 Komente

 1. Dibrani May 16, 18:14

  Vetem dorheqje nuk ka moral plus duhet te ndiqet penalisht per mbrojtjen e vellait .

  Te heshtesh institucionin e ministris se brendshme ndaj nje krimineli vetem se e ke vella perben shkelje ligjore dhe shpordorim detyre.

  Le postin pa u ber von

  Reply to this comment
  • Bedriu qe ju .iu May 16, 18:34

   Meso te shkruash shqip o injorant .
   Eshte loje e veshtire edhe per Salen tat kjo qe po luhet, jo me per injorante si puna jote.
   E ka marre persiper USA kete pune. Ju hani mut ,po prisni se s keni pare gje akoma.

   Reply to this comment
   • Dibrani May 16, 19:20

    Po te ishte loje Italia nuk do ta kekonte vellain e Xhafes.
    Po te ishte loje vellai i Xhefes nuk ndrronte emrin .

    Po te ishte loje Xhafa duhet ishte transparent qe diten qe kandidonte per deputet ,..jo tani qe ka marr postin e ministris se brendshme dhe abuzon institucion duke favorizuar krimin

    Reply to this comment
 2. Arber I May 16, 21:20

  Vetem nje Putin qe vepron “Per arsye shteterore” e sjell ne vete Shqiperine e gjore, qe po lengon qysh tash e nje cerek shekulli…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*